מריו דראגי: ה-ECB לא ביצע דיון בנוגע לתוכנית רכישות חדשה

כצפוי, הבנק השאיר את הריבית על הפיקדונות ברמה שלילית, אך ממשיך לצפות לסיום תוכנית הרכישות בסוף השנה. "הסיכונים למערכת עדיין לא מספיק גדולים בכדי שנבצע הערכה מחדש למדיניות"
|
(1)
מריו דראגי: ה-ECB לא ביצע דיון בנוגע לתוכנית רכישות חדשה
הבנק המרכזי באירופה פרסם לפני זמן קצר את החלטת הריבית לחודשים הקרובים. כפי שהיה צפוי, הבנק השאיר את ריבית הפיקדונות לבנקים ברמה שלילית של מינוס 0.4%. הבנק צופה כי הריבית תשאר ברמה שלילית לפחות עד אוגוסט 2019.
הריבית על הפיקדונות באיחוד האירופאי: הריבית השלילית נשארת שלילית
 השורה המעניינת מההצהרה: הבנק ממשיך לטעון כי הוא צופה סיום של תוכנית הרכישות בשוקי האג"ח בדצמבר הקרוב. עד אז, הבנק צפוי להמשיך לרכוש כ-15 מיליארד אירו בחודש.
נזכיר כי אחד השינויים המשמעותיים בשווקים במהלך החודש האחרון היה הירידה בתמיכה של הבנק בשווקים. קצב הרכישות של הבנק ירד לראשונה מרמה של 30 מיליארד אירו בחודש (לא כולל הרכישות החוזרות) לרמה של 15 מיליארד דולר בלבד.
קצב הרכישות של הבנק (לא כולל הרכישות החוזרות): הבנק מצמצם את תמיכתו בשוק

 
למרות הזינוק החד בתשואות האג"חים של איטליה בתקופה האחרונה, דראגי טוען כי הוא הבנק לא ביצע דיון מעמיק בסוגייה ובהשלכות של הנעשה בשוק זה, וכי הוא בטוח שיימצא פתרון לבעיה.
בנוסף , טוען כי פרישת בריטניה מהאיחוד, הסוגייה האיטלקית, ומלחמת הסחר הם הסיכונים העיקריים לצמיחה באיחוד. למרות זאת דראגי טוען כי "הסיכונים למערכת עדיין לא מחייבים הערכה מחדש של מדיניות הבנק"..
בתוך כך, דראגי טוען כי הבנק לא ביצע דיון בשאלה האם להשיק תוכנית רכישות חדשה לאחר סוף דצמבר.
 
יהיה מעניין לעקוב איך השווקים באירופה מגיבים בימים הקרובים לגישה שהציג הבנק הערב, שכן הסימנים להאטה בכלכלה האירופאית הופכים לברורים מיום ליום  (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  התחמושת של הבנקים המרכזיים הסתיימה - בטח לאירופה
  דן 25/10/2018 15:05
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שלא השכילה להעלות ריבית עוד כשהיה אפשר .....
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות