סגירה באירופה: השיחות עם יוון עולות הילוך, הקאק נחלש 0.5%

הייניקן הודיעה למשקיעים שלה שהבירה כבר לא רווחית כמו פעם באירופה.ברקליס משחררת המלצה חזקה על בריטניה
|
ירידות שערים
מדדי יבשת אירופה נסחרו היום (ד') במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים וכך גם סגרו. הירידות הופיעו עם התקרבות מועד השיחות של שרי האוצר באירופה שידנו בחוב היווני ובאפשרות לפרוס אותו מחדש או להסב אותו להתחייבויות אחרות של יוון שיאפשרו את השבת החוב.  מועד השבת החוב הנוכחי הוא ב-28.2 השנה. 
מדד הדאקס עלה 0.01%, מדד הפוטסי ירד 0.29%, מדד הקאק 40 ירד 0.46%. היורוסטוקס 600 יורד היום 0.3%.
היום, יאניס וארופאקיס (Yanis Varoufakis), שר האוצר היווני אמור להיפגש עם שאר שרי אוצר מסביב ליבשת אירופה. הראשון צפוי לחשוף הצעה לרפורמה חדשה, לגבי החוב של יוון. אותו החוב, אותו יוון מבקשת לבטל.  וארופאקיס יבקש גם להקים "תוכנית גישור" בכדי לאפשר מימון לממשלת יוון, בעוד החוב הישן ממשיך להיות תחת דיונים. העלות של תוכנית הגישור אמורה להיות 15 מיליארד אירו. 
המשקיעים לא אופטימיים מדי לגבי תוצאות השיחות ושלחו את הבורסה היוונית לירידות של 4.6%. 
מוקדם יותר היום, פרסמה ברקליס המלצה חזקה על כלכלת בריטניה. הבנק צופה כי בריטניה תגיע לצמיחה של כ-2.7% בשנת 2015 הודות לנתוני צריכה חזקים. הצרכנים בבריטניה יהנו מהאינפלציה הנמוכה ועלייה בהכנסה.  
עוד בבריטניה היום, חברת המוליכים למחצה ARM הציגה עליה בהכנסות של 25% והייתה ה"מנצחת" הגדולה של מדד הפוטסי 100. הבירה הופכת פחות רווחית באירופה, כאשר היינקן דיווחה למשקיעים שלה ששולי הרווח של החברה צפויים לרדת השנה, למרות הירידה בשווי הסחורות. מניית החברה יורדת בקרוב ל-1%. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות