כלכלה בנסיגה: צמיחה נמוכה ברבעון ה-4 בבריטניה, האם יש מוצא?

על פי כלכלנים: "הסממנים למיתון קרובים משהיו אי פעם, תרחישים רעים נוספים קיימים באופק".
|
(1)
בריטניה
כלכלת בריטניה ממשיכה להתכווץ ולהשאיר טעם מר. ברבעון ה-4 לשנת 2012, הכלכלה הציגה נתוני צמיחה נמוכים מצפי הכלכלנים כאשר הדחיפה מהמשחקים האולימפיים שכחה והתפוקה מהכרייה צללה. כעת כלכלנים מדברים על המיתון הקרב במדינה.

על פי המרכז לסטטיסטיקה הממוקם בלונדון, התמ"ג צנח ב-0.3% ביחס לרבעון ה-4 אשתקד. הצניחה האמורה גבוהה משמעותית מהסקר שנערך ע"י בלומברג בו נחזתה ירידה של 0.1% בלבד.

הווארד ארצ'ר, כלכלן ב-IHS Global Insight ציין כי "התמ"ג לרבעון ה-4 צנח עקב הרגיעה מהדחיפה שהכלכלה קיבלה מהמשחקים האולימפיים. יש חשש כבד כי החולשה נוכחית תעמיק ותהיה אף גרועה יותר". הכלכלן הוסיף "הסממנים למיתון קרובים משהיו אי פעם, תרחישים רעים נוספים קיימים באופק".

על פי העיתונות בארה"ב, השירותים, אשר מהווים 75% מכלכלת בריטניה, לא השתנו במהלך הרבעון ה-4 ביחס לרבעון ה-3 של שנת 2012. בנוסף לאמור, הוצאות הממשלה על שירותים ירדו בשיעור של 0.7% הירידה הגדולה ביותר מאז הרבעון השני של שנת 2008.

כאמור, האולימפידה אשר נערכה בלונדון בשנת 2012 לא הצליחה להזניק את הכלכלה. המשרד לסטטיסטיקה מציין כי אפילו ברבעון ה-3 לשנת 2012 היה ניתן לראות כי הכלכלה לא מצליחה להתרומם והתחרויות לא תרמו רבות. בתוך כך, הייצור התעשייתי צנח ב-1.8% בעוד שהייצור הכללי השיל 1.5%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שקעו עם האולימפיאדה
  הממלכה בבוץ 25/01/2013 15:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המצב שלהם רק ילך ויחמיר ככל שהעלמות המס ילכו ויגדלו, והשחיתות שם בקרב חברי הממשלה תחמיר עוד יותר והחובות שלהם ילכו ויגדלו והפאונד ילך פקק
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות