סקר מנהלי הקרנות: משקיעים בדפנסיביות בהמתנה ל"ארוע רע"

סנטימנט המשקיעים הוא דובי ביחס לצמיחה ולסיכון. תחזיות הצמיחה הגלובלית ירדו זה החודש השני ברצף. הרוב מצפים להמשך תוכניות ההקלה הכמותית בארה"ב ובאירופה
|
סנטימנט דובי:
סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לאפריל מראה כי סנטימנט המשקיעים הוא דובי ביחס לצמיחה ולסיכון, וכי הנכסים מופנים לאפיקים דפנסיביים בזמן שרמת המזומנים נותרה גבוהה. הלך הרוח הדומיננטי בקרב מנהלי הקרנות הוא של שיתוק בהמתנה ל"ארוע רע" שיצית את הפאניקה ויוביל לירידת מחירי הנכסים בשוק, מה שמצמק את הרצון לבצע רכישות.

רק 9% ממנהלי הקרנות מצפים לצמיחה מעל לקו המגמה, לאחר השיא שנקבע במארס, כאשר תחזיות הצמיחה הגלובלית ירדו זה החודש השני ברצף. עוד עולה מן הסקר כי רק 9% מהמנהלים מצפים לצמיחה מעל למגמה ב-12 החודשים הבאים.

למרות התחזיות הקודרות המנהלים אינם רואים מיתון באופק, והאופטימיות ביחס לצמיחה בסין עלתה לשיא של 18 חודשים. ציפיות האינפלציה נפלו בשיעור חד והציפיות להמשך המדיניות המקלה המשיכו לעלות באפריל.

53% מהמנהלים מצפים כעת שהפדרל ריזרב האמריקני יכריז על תוכנית הקלות כמותית שלישית, QE3 ו-65% מהמשתתפים בסקר הגלובלי אמרו כי הם מצפים להמשך הקלות כמותיות גם מכיוון הבנק האירופי המרכזי, ה-ECB.

רק 9% מהמשקיעים מתייחסים לרמת הסיכון בשוק כ"מעל לנורמל" בזמן שהיקף המזומנים בתיקי ההשקעות נותר גבוה ברמה של 4.7%. פחות מעשירית מהנסקרים ציינו כי הם לוקחים סיכונים ברמה שמעל לנורמל. 61% ציינו את משבר החובות באירופה כגורם הסיכון המוביל בשוק, 17% ממנהלי הקרנות התייחסו לסיכון הפיסקאלי בארה"ב כגורם סיכון מרכזי.

האיתותים לקניית מזומנים שנחזו בסקר בחודש שעבר נראים עדיין בוסריים, אמנם ני"ע בעולם איבדו בין הסקרים של חודש מארס לאפריל 2%, אך מחיר ני"ע הפגין בסה"כ יציבות ברבעון השני, על אף חדשות גרועות מאוד, ואת זה מנסים להסביר במריל לינץ' בכך שעל רקע הקונצנזוס שהיה לירידות מרבית הנכסים כבר הופנו לנכסים המאפיינים אווירה דובית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות