"מחשב מס הכנסה לא מאפשר קיזוז הפסדים משוק ההון"

פרסום ראשון: על פי עו"ד ורו"ח ג'ק בלנגה, המחשב גם לא מבצע החזרי מס. בלנגה מגלה: בשל 3 צורות של חישוב מס הנהוגות בישראל, כשנוצר הפסד מניירות ערך בסוג אחד של חישוב מס, קיימת זכאות בחוק לקזז אם ההפסד כנגד רווח מניירות ערך בסוג חישוב אחר
|
"מחשב מס הכנסה לא מאפשר קיזוז הפסדים משוק ההון"

"בדוחות המס אשר מוגשים בימים אלה לשנת המס 2006, מס הכנסה לא קיזוז הפסדים כנגד רווחים משוק ההון". כך מגלה היום עו"ד ורו"ח ג'ק בלנגה, המתמחה בתחום מיסוי שוק ההון, המציין, כי החל משנת המס 2006 קיימים שלושה משטרים של שיעורי מס שונים בשוק ההון שאליהם יש לתת את הדעת בתחום זה.

הוא מדבר על כך שקיים מס בשיעור 15% על רווחים נומינליים; מס בשיעור 20% על רווחים ריאלים ומס בשיעור 25% על רווחים של ומציין, כי כאשר נוצר הפסד מניירות ערך באחד מהמשטרים, קיימת זכאות בחוק לקזז אם ההפסד כנגד רווח מניירות ערך ממשטר אחר.

לדוגמא, הוא מסביר, "ניתן לבצע קיזוז הפסד שנוצר במשטר 20% כנגד רווח במשטר 15%". לדבריו, הטופס אשר נקבע על ידי רשות המיסים (מס' 1322) והמחשב שע"מ של רשות המיסים לא מאפשרים קיזוז זה.

בפועל, אומר בלנגה, כי השומות הוצאו תוך חיוב ההכנסה במס, במקום ביצוע החזר של אשר נוכה על ידי הבנקים ובתי השקעות. כמו כן, לדבריו, בשומות לא נרשמו יתרת ההפסדים להעברה מניירות ערך אשר לכאורה לא נוצלו לשנת 2007. עו"ד בלנגה ממליץ לכל מי שהגיש דוחות עם הפסדים מניירות ערך לבדוק את השומה ולדרוש בפניה אישית את קיזוז ההפסדים כנגד הרווחים ואת החזרי המס בהתאם. בלנגה פנה לרשות המיסים על מנת לבצע תיקון במחשב ובטופס בהתאם להוראות החוק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות