אושרו 1.5 מיליארד שקל לעוטף עזה - 2% יקוצצו מתקציב המשרדים

הממשלה אישרה את תוכנית החומש לפיתוח שדרות וישובי עוטף עזה. נתניהו: "התשובה הציונית למבקשי נפשנו"
|
מתגמש? ראש הממשלה נתניהו (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
הממשלה אישרה את תוכנית החומש לפיתוח כלכלי, חברתי והתיישבותי בשדרות ויישובי עוטף עזה בהיקף כולל של 1.5 מיליארד שקלים בחמש השנים הקרובות. מדובר בתוכנית אסטרטגית לפיתוח כלכלי חברתי והתיישבותי ארוך טווח בחמש השנים הקרובות בהיקף של 1.3 מיליארד שקלים. בנוסף, אושרה תוכנית לתשתיות מיגון ומרכיבי ביטחון ליישובי העוטף בהיקף של 200 מיליון שקלים.

לצד ההחלטה לעוטף, צוותי העבודה מקדמים בימים אלה תוכנית לפיתוח כלכלי-חברתי ארוך טווח לכלל יישובי הדרום והיא תובא לאישור הממשלה לפני ראש השנה. במקביל לתכניות ארוכות הטווח, רשויות בדרום, לרבות הערים הגדולות כבר החלו לקבל החזרים על נזקים ישירים שנגרמו להן במהלך המבצע.

לצורך מימון חלק מהוצאות הביטחון במבצע "צוק איתן" ולצורך מימון השלמת התוכנית לחוסן הביטחוני אישרה הממשלה הפחתה בתקציבי משרדי הממשלה בשיעור של 2%.

החלטה זו מתווספת להחלטת הממשלה להשקעה של 417 מיליון שקל לחיזוק החוסן האזרחי ביישובי עוטף רצועת עזה ושדרות לשנים 2015 ו- 2016, שאושרה בתחילת "צוק איתן". החלטה זו כללה צעדים לחיזוק התושבים, הרשויות המקומיות והכלכלה באזור, לנוכח המצב הביטחוני והקשיים שבשימור שגרת החיים האזרחית.

בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה נתניהו: "התשובה הציונית למבקשי נפשנו זה לא רק להדוף אותם ולגבור עליהם בכל מערכה, אלא גם לפתח את המדינה שלנו, במקרה הזה את יישובי עוטף עזה ויישובי דרום הארץ ופיתוח הנגב בכללותו. הדבר השלישי שאנחנו נעשה היום, זה נמלא את החוסרים, נתחיל למלא את החוסרים שנוצרו במערך הביטחון. זה משקף את הבנתנו של סדר עדיפויות, שבו הביטחון קודם לכל. אנחנו עשינו כאן דברים גדולים מאוד, אבל הדבר הזה מחייב אותנו גם לשנס מותניים כדי לאפשר לצה"ל, לשב"כ ולזרועות הביטחון להמשיך להגן על מדינת ישראל ביעילות.״

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות