הפסקת האש קרסה: עקב ירי בלתי פוסק - צה"ל מחדש תקיפותיו בעזה

הפסקת האש ההומניטרית הופסקה לאחר ירי בלתי פוסק מצד חמאס. הבוקר: יירוטים מעל גוש דן, אשדוד ואשקלון
|
(11)
צוק איתן, צילום: Getty images Israel
'צוק איתן' נכנס היום ליומו ה-20 ודובר צה"ל הודיע כעת על חידוש התקיפות בעזה, זאת לאחר שבוצע ירי חוזר ונשנה למרות הפסקת האש ההומניטרית ל-24 שעות נוספות אשר עליה הכריזה אמש ממשלת ישראל.

יאיר לפיד הוציא סטטוס בפייסבוק: "שוב הוכח שאנחנו דואגים לילדי עזה יותר מאשר החמאס. הוא הפר את ההפוגה ההומניטרית, מחדשים את הפעילות ההתקפית."

במקביל, הותר לפרסום כי אתמול בערב נהרג חייל נוסף שנהרג אתמול מירי רקטות מיד בתום הפסקת האש ההומניטרית המקורית. במקביל, ירי הרקטות לעבר שטח ישראל נמשך, אך נראה כי במינון נמוך יותר.

אתמול בערב התכנס הקבינט כדי לדון בבקשת האו"ם להאריך את הפסקת האש. בדיון הייתה מחלוקת בין השרים אך בסופו של דבר אושרה הארכת הפסקת האש ביממה נוספת. השרים המתנגדים היו ליברמן, בנט ואהרונוביץ. בשעה 17:00 יתכנס הקבינט לדיון נוסף.

כאמור, ירי הרקטות לעבר ישראל לא פסק והבוקר שוגרו רקטות לעבר יישובי עוטף עזה ולחוף אשקלון במספר מטחים בשעה 5:00 ובשעה 6:00. באירועים אלו לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למכוניות. מלבד אירועים אלו לא נרשמו אירועי ירי משמעותיים לעבר אזור המרכז.

בשעה 8:10 חודש הירי לעבר ישראל כאשר אזעקות נשמעו באזור אשקלון, אשדוד וגדרה. לפחות יירוט אחד של מערכת כיפת ברזל בוצע מעל העיר אשדוד ויירוט אחד מעל חוף אשקלון. לא דווח על נפגעים או ירי באירוע זה.

בשעה 8:25 בוצע ירי ארוך טווח גם לעבר אזור המרכז. אזעקות נשמעו באזור פתח תקווה ואזור הוד השרון. מאחורי האזעקות עמד ירי של טיל אחד לעבר המרכז, אשר יורט בהצלחה על ידי מערכת 'כיפת ברזל'.

מאירועי אתמולאתמול בערב החליט הקבינט להאריך את הפסקת האש ההומניטרית בארבע שעות מ-20:00 ועד 00:00. בפרק הזמן הזה החל החמאס לירות רקטות לעבר ישראל, מהם נהרג חייל המילואים רס"ב ברק רפאל מגן יבנה. רפאל שהה בשטח כינוס בגבול רצועת עזה והוגדר כפצוע קשה, אך בהמשך נקבע מותו.

במקביל, צה"ל המשיך לפעול כנגד המנהרות, גם במהלך הפסקת האש וחשף ארבעה פירי מנהרות במהלך היום. צה"ל נערך להשמדת המנהרות אשר נתגלו עד כה, גם במהלך הפסקת האש.
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  להוציא את החילים מעזה עכשיו!
  די לצביעות 27/07/2014 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולשטח את עזה מייד! רק עם צבוע מסוגל לדבר על "אזרחים בלתי מעורבים" ן"חפים מפשע" כל היום כשבפועל כולנו יודעים שאין בעזה חפים מפשע. תן לעזתי בן 5 סכין והוא ירצח ילדים יהודיים. אנחנו מקריבים את טובי בנינו בעזה כדי לקבל את אות המוסריות ...שלעולם לא נקבל. בעולם הזה מוסריות זאת בדיחה שכולם מספרים וצוחקים ממנה. רק אנחנו לא הבננו שזאת בדיחה. אוהבים ומעריכים חזקים ואכזריים כמו פוטין. לא בכינים שלא רוצים להגן על עצמם
  סגור
 • 10.
  האם יש פתרון אפשרי בעזה?
  יוסי 27/07/2014 14:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאלה אחת נשאלת בצד הישראלי אך אף אחד לא שואל אותה ברצועת עזה. אולי בגלל שאף אחד לא חושב שניתן לקבל עליה שם תשובה. והשאלה היא : איך אתם רואים את היום שאחרי? האם באמת אי אפשר לקבל עליה תשובה? תשובה תקשורתית לא נוכל לקבל בעיקר אם החמאס הדיקטטורי מונע לתושבי עזה מלהביע את דעתם בפומבי אך תשובה מעשית ניתן לקבל צריך רק לאפשר להם לבחור זאת בפועל. צה"ל צריך לבתר את הרצועה לשניים באזור נצרים בחלק הדרומי עליו לשאוף להכרעה צבאית של החמאס והדבר אינו קשה כל כך. צריך לטהר את רפיח חאן יונס ודיר אל באלח. עד לכניעתם כפי שקורה בזמן האחרון. להעביר את השליטה בצד הדרומי לידי הרשות הפלסטינית תוך כדי נוכחות צהל באזור המעברים לצפון הרצועה ולכיוון סיני ולבקש מתושבי צפון הרצועה להחליט היכן הם רוצים להיות תוך הבטחה של העולם לשיקום מאסיבי של דרום הרצועה ולכיבוש אגרסיבי של צפון הרצועה שבידי החמאס על ידי צה"ל. 1. תנועת האזרחים דרומה תיצור שני אזורי שליטה ומה שנקרא " הפרד ומשול " 2. תאפשר לכוחות צה"ל פעולה בצפון הרצועה ועזה רציפה ועם תמיכה בין לאומית 3. לא תאפשר מעבר אמל"ח מסיני לאזורים שבשליטת חמאס. באם המהלך יתחיל
  סגור
 • 9.
  עם מי כן ובלי מי
  ייאי 27/07/2014 13:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לידי "הארץ" הגיע נוסח ההסכם שהציעה ארה"ב להפוגה בת שבוע ? קרי לא הכיר בדרישת ישראל להמשיך לפעול נגד המנהרות ? החמאס מוצג כשווה לישראל, עבאס והרשות הפלסטינית לא מוזכרים ? אין אזכור לפירוז הרצועה".מסתבר שהמצרים יותר חכמים מאתנו:לפני שהירשו לקרי ופמלייתו להפגש עם א סיסי נערכה להם בדיקה גופנית.כדי ללמד את האמריקאים לקח על שלא "התייחסו יפה" לחיסול האחים המוסלמים ע"י משטר מורסי.אנחנו נהיה יותר דיפלומאטים ולהודיע לקרי ולאדונו אובאמה בשפה ברורה:בלי:טורקים ובלי קטארים ;רק עם:ישראל,מצריים,והרש"פ;ורק על פי המתווה הישראלי:ראשית -חיסול המנהרות,פירוז הרצועה מנשק לסוגיו,0 טרור.לאחר מכן ובמנגנון פיקוח ובו גם ישראלים:פתיחת המעברים,נמל ימי וכו'.לא מוצא חן בעיניכם? אז כיבוש שימוטט את החמאס ושותפיו.כדי למזער הפגיעה בכוחותנו יש לשנות את מתווה הלחימה,לאמור:לקיים תצפית אוירית,להוציא התרעה שתוך שעה עליהם לפנות שורות בתים,חמושים,שינסו לעזוב או לשנע אמל"ח,יש להורגם,בתום הזמן לשטחם ולבצע סרוק והשמד.לא לאפשר עוד התחמשות ופיגועים.הפיטפוטים שישראל מחפשת הפסקת אש הם רעים מעיקרם ומעודדים את אירגוני הטרור.
  סגור
 • 8.
  ועתה החשוב ביותר להגן על בנינו:ישראל גזרה על עצמה לא
  ייאי 27/07/2014 11:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לפעול נכון בתקווה שהעולם יגלה כלפינו אמפאטיה.העולם יגלה כלפינו אולי אמפאטיה כשנסכים להעלם.אני מתקן - גם אז לא כי העולם לא מעריך לוזרים:עד עתה אנו נוהגים כאריה עם מנטאליות של עכבר,מסכנים את חיילינו ומבזבזים זמן.ממשלת ישראל עוד לא למדה שבמרחב שלנו איפוק=פיקפוק והומניות=פחדנות.יש לשנות את מתווה הלחימה,לאמור:לקיים תצפית אוירית,להוציא התרעה שתוך שעה עליהם לפנות שורות בתים,חמושים,שינסו לעזוב או לשנע אמל"ח,יש להורגם,בתום הזמן לשטחם ולבצע סרוק והשמד.לא לאפשר עוד התחמשות ופיגועים.. הפיטפוטים שישראל מחפשת הפסקת אש הם רעים מעיקרם ומעודדים את אירגוני הטרור.
  סגור
 • 7.
  לכרונולוגיה תפקיד מפתח בהבנת הדברים: בראשית היו
  ייאי 27/07/2014 11:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לכונולוגיה תפקיד מפתח בהבנת הדברים: בראשית היו הפיגועים ובאו אחריהם הגדרות והמבצעים.בראשית היו המרגמות והטילים והמינהרות ובאו אחריהם הסגרים והמצורים והמבצעים.לא זה לא בגלל הכיבוש ועוד לפני קום המדינה,זה כבר 100 שנה.פעם קראו לזה ,הארועיםי" ו"המאורעות" ו"פידאיונים" ו"מעשי הטבח" ו"קורבנות השלום" ועתה "הטרור";והכל אותו הדבר:רצח יהודים כדי שלא יהיו כאן.ישראל הבהירה בכל סבב ובכל הזדמנות שאם לא יהיה ירי ופיגועים ומנהרות ויהיה פירוז נשק מעזה,הרי הסגר יפסק והמעברים יפתחו תחת פיקוח וכך גם לגבי נמל ימי ואוירי.כל זה מופיע גם בהסכמים שעליהם חתומים ישראל ואש"פ.האחרונים לא כיבדו זאת ואפילו יום אחד.אני שירתתי ביו"ש לפני ואחרי הסכמי אוסלו .רבין הביא את המחבלים מתוניס כדי להביא קץ לסכסוך.אנחנו אימנו שופי"ם ובסיורים המשותפים השוטרים הפלסתינים רצחו את עמיתיהם הישראלים.
  סגור
 • 6.
  בהנהגה שלנו הרפיסות ויאוש ואי אמון בזכותנו למדינה..
  ייאי 27/07/2014 10:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וממציאים שקר שחווזרים עליו כמנטרה:לא ניתן להכריע את הטרור.ההפרכה::ב 3 עשורים אירגונים שחוסלו:באדר מיינהוף בגרמניה,הצבא האדום היפני,הבריגדות האדומות באיטליה,האיי אר אי/שין פן בבריטניה;אלו היו בברית עם אירגוני טרור ערביים.הטרור הפלסתיני כמעט חוסל והוחיה בהסכמי אוסלו והבאת עראפאת ומחבליו מתוניס לכאן.בסרי לאנקה ב 2009 "נמרי השחרור של טאמיל אלאם" הושמדו כמעט לחלוטין ושרידיהם נטשו את הטרור.הרוסים,הסינים והפרואנים ("הנתיב הזוהר") בדרך לחסל לחלוטין כל טרור בשיטחן.איך? ביד של ברזל והסתכנות בביקורת בעולם;החיים חשובים יותר מהפופולריות.עוד מנטרה:עדיף לנו להשאר עם חמאס כי האחרים גרועים ממנו.אני מפריך:מה גרוע מפיגועי התאבדות,רצח ילדים,חטיפות,הפגזות? חמאס הוא ככל אירגוני הטרור:אותה מפלצת ובאותה האדרת ורק משקלה אחרת.להשמיד את חמאס וכל אירגוני הטרור;ומי שינסה להחליפם – חזור והשמד! ולא לשלוט בעזה.לערביי ישראל זכות ההפגנה החוקית.אולם:מי שיחתור במובהק תחת המדינה,יחסום צירים וישליך אבנים ובקתב"ים – לשלול אזרחותו ולהעבירו למדינתו חמסתאן
  סגור
 • 5.
  בועת הנדלן לא נותנת לאזרחים לחיות בשקט . (ל"ת)
  בא 27/07/2014 09:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 4.
  צריך אנשים חכמים בראש הצבא ,כמו דן חלוץ גיבור ישראל
  בא 27/07/2014 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 1
  גם ניצח בלבנון וגם הציל חיי חיילים רבים ,חייבים לעשות מבחני אי קיו לקצינים ,כמה שיותר טייסים בקצונה הגבוה .שום דבר לא זז לכוון הנכון בלי אנשים חכמים מאוד .
  סגור
 • 3.
  זאת ממשלת מחדל הכושלת בכל תחום!..
  ייאי 27/07/2014 09:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק אם ירו על תל אביב אז אולי נגיב? אז הממשלה חוזרת לסורה? לא די ששנים לא נעשה דבר מול הנתיבים התת קרקעיים לאלפי מחבלים לשטח ישראל? לא די שהפקירו 12 שנה את ישובינו בדרום לירי ולמנהרות? אני מאוד מקווה שהממשלה תתעשת ולפחות תגיע ליעדים בסיסיים שקודמים לכל:אין יותר מינהרות וטילים ואמל"ח ואפס פיגועים.אז גם אפשר יהיה להגיע לשלב ושיהיו בפיקוח:מעברים פתוחים,נמל ימי ושיקום.זאת ממשלת מחדל הכושלת בכל תחום!
  סגור
 • 2.
  ישראל מדינה מפגרת, שלא חושבת על אזרחיה אלא על מה יואמרו (ל"ת)
  רוני 27/07/2014 09:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  ללא הפסקה? (ל"ת)
  כותרת מפחידה 27/07/2014 09:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות