כך יעשה למלביני הון: רשות המיסים מפרסמת את הקנסות הבולטים ב-2013

רשות המיסים מפרסמת את הקנסות שהוטלו על מי שלא דיווחו על יציאת מזומנים מהארץ; כמה קנס חטף אדם שהחביא כסף בתיק תפילין?
|
(1)
שטרות אירו
יש הרבה דרכים להלבין כספים, כפי שעשו בכירים בחברת ב.יאיר . אחד מדפוסי הפעולה המוכרים ביותר בתחום הלבנת הון הוא העברת כספים דרך מעבר גבול. מסיבה זו, רשות המיסים מחייבת כל אדם שיוצא או נכנס לארץ (או במשלוח בדואר) לדווח על כל סכום מזומן שברשותו מעל 100 אלף שקל.

מסיכום חצי שנתי של רשות המיסים עולים כמה סיפורים מעניינים של אנשים ש"שכחו לדווח" על מאות ואף מיליוני שקלים במזומן. בכל המקרים הוטלו על המיפרים עיצומים בסך אלפי שקלים.

העיצום הגבוה ביותר במחצית השניה של השנה שעברה הוטל על אדם שהוציא מישראל, באמצעות הדואר, 12 המחאות בנקאיות בסכום כולל של 3.94 מיליון שקל. הוועדה החליטה להטיל על המפר עיצום כספי בסך 80 אלף שקלים.

עיצום גבוה הוטל גם על אדם שנכנס לארץ כשברשותו 71.9 אלף . כשנשאל על ידי נציגי המכס האם ברשותו כספים החייבים בדיווח, הוא השיב כי ברשותו סכום הנמוך מסף הדיווח, אולם אט אט נמצאו כספים נוספים שהוסוו בין השאר בתיק התפילין. הוועדה החליטה להשית על המפר עיצום כספי בסך 75,000 שקלים.

החוק קובע שגם אם סכום הכסף פוצל בין קרובי משפחה, עדיין חלה חובת דיווח. אדם שנכנס לישראל עם אשתו, 2 ילדיו ומטפלת עבר במסלול הירוק בנתב"ג כשברשותו 51.2 אלף יורו. המפר טען כי אף אם הכיר את חובת הדיווח, לא היה עליו לדווח על הכסף שנשא, שכן הגיע עם אישתו וכל אדם רשאי לשאת עליו סכום של עד 100,000 ללא הצהרה. מכיוון שהפיצול מהווה עבירה על החוק, הוטל עליו עיצום כספי בסך 20 אלף שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עדיין זה משתלם למי שגונב בגדול
  מבין עניין 22/05/2014 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז בכל מצב הוא מרוויח יותר ממי ששומר חוק, או ממי שעובד כמו חמור ומורידים לו מכאן ועד הודעה חדשה. אז גם הוא מרוויח כי גנב המון והרחזיר קצת, וגם הרוויח מזה שהיה ואוליי עדיין יש לו הרבה כסף שחור שאיתו הוא משתמש ביום יום להנאות, וכאלה לא חסרים למי שיש כסף. אז זה בטח מנחם את כל ה,,,, אבל זה מה יש
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות