עד סוף השנה: אינטרנט אלחוטי ב-53 תחנות רכבת וב-620 קרונות

מערך האינטרנט האלחוטי יאפשר לעד 500 גולשים בכל קרון לגלוש בו זמנית. מוטורולה סולושנס נבחרה להטמיע את הפרויקט
 |  (2)
גלישה חינם ברכבת
בקרוב נוכל לגלוש באופן חופשי באינטרנט ברכבת - וועדת המכרזים העליונה של רכבת ישראל הכריזה על סיומו המוצלח של פיילוט האינטרנט האלחוטי ובחירתה הרשמית בחברת מוטורולה סולושנס ישראל לביצוע המשך ההתקנות.

בימים הקרובים מוטורולה תחל בהתקנת מערכות Wireless LAN בכלל מערכי הרכבות, התחנות והרציפים. השלמת הפרויקט צפויה בחודש נובמבר ובסופו תעמוד לרשות הנוסעים רשת אינטרנט אלחוטית מאובטחת ב-53 רציפים ו-620 קרונות.

על פי דרישות המכרז, מוטורולה תטמיע מערך אינטרנט אלחוטי על בסיס שלושה נדבכים: מערך הקרונות, תחנות ורציפי הרכבת ומרכז שליטה ובקרה.
הפתרון בקרונות מבוסס על טכנולוגיית MESH המקשרת בין הקרונות ברכבת ומאפשרת ניוד של קרונות בין רכבות ללא צורך בסנכרון או הגדרה מחדש.

בכל קרון יותקנו שתי נקודות גישה המאפשרות גלישה של עד 250 גולשים בו זמנית (עד 500 גולשים בקרון). כל תא ניהוג ברכבת יצויד ביחידה מרכזת (CCU) המבצעת את הקישוריות בין מערך הקרונות לתשתית סלולארית ולמרכז השליטה שהוקם בבניין מוטורולה סולושנס. ספקיות הסלולאר שנבחרו הן פרטנר וסלקום כאשר פרטנר היא הספקית העיקרית.

בתחנות וברציפים יותקנו נקודות גישה מסוג AP6532 אשר יקושרו לתשתית אינטרנט קווית. כל נקודת גישה ברציף תוכל לתמוך בעד 128 גולשים בו זמנית, כמות נקודות הגישה תותאם לגודל הרציף ותנועת הנוסעים הממוצעת בתחנה.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בחינם?
  נועם 01/07/2012 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא נראה לי...
  סגור
 • לשם שינוי זה יהיה בחינם
  אדיר 23/07/2012 12:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בעבר היה רצון לעשות דבר כזה בתשלום אך הפרוייקט הזה יתן אינטרנט אל חוטי בחינם לכולם.
  סגור