הפגנת סולידריות קולנית מול משרדי כלל ביטוח: "העובדים מאויימים"

מול הדלתות הנעולות של משרדי כלל ביטוח בת"א, התקיימה בצהריים הפגנת סולידריות עם עובדי כלל, בה השתתפו ראשי הועדים בהיסתדרות וחברי תנועות הנוער
 |  (7)
הפגנה כלל
מול הדלתות הנעולות של משרדי כלל בת"א, התקיימה היום (א') בצהריים הפגנת סולידריות עם עובדי כלל, בה השתתפו ראשי הועדים בהסתדרות וחברי תנועות הנוער. המפגינים שבאו מלווים בשלטים, תופים ומגפונים, שרו לעובדי החברה הנצורים "והעיקר לא לפחד כלל!".

לדברי מארגני ההפגנה מטעם ההסתדרות "ההפגנה מכוונת להנהלת החברה שמאיימת על העובדים ומנסה למנוע את התאגדותם. הם גם שלחו צלם שמסתובב פה ומצלם את העובדים שנמצאים פה פיזית ושהחליטו למחות על תנאי העסקתם".

"המשך השימוש במצלמות להפחדת העובדים סותר לגמרי את התגובה שהוציאה בתחילת השבוע הנהלת החברה לפיה השימוש במצלמות היה אירוע חד-פעמי", אומרים בהסתדרות

יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, אמר ל-Bizportal: "מנסה למנוע - זה בלשון המעטה. העובדים מרגישים מאויימים. הם מפחדים להביע את דעתם. כל עובד נקרא כבר 3-4 פעמים לשיחות שכנוע על ידי המנהל שלו, על מנת לשלא יצטרפו להסתדרות".

"אנחנו רוצים לחתום על הסכם קיבוצי מול ההנהלה שיבטיח לנו ביטחון תעסוקתי, שלא ימשיכו לשחוק את שכרינו. יש פה עובדים שכבר 8-9 שנים לא העלו להם את השכר".

אמיר דווידוביץ, חבר בוועד הפעולה של החברה ועובד בכלל מימון אשראי אמר: "ההפגנה היום נועדה על מנת להבהיר להנהלה כי כל הניסיונות שלה למנוע את ההתארגנות של העובדים היא לא לגיטימית - על גבול הלא חוקית. המטרה של הוועד היא להביא לשיפור מיידי בתנאי ההעסקה של העובדים, כולל שיפור בשכר, בתנאי ההעסקה ובשמירה על הביטחון התעסוקתי. החברה נמצאית על המדף כבר שנתיים ויש חשש שביום שבו היא תימכר, עובדי החברה לא יקבלו את מה שמגיע להם".

לדבריו, "אנחנו עוד לא הצלחנו להגיע להחתמה של שליש מהעובדים כי הם מפחדים. בלי שנגיע למספר זה לא נוכל להתחיל במו"מ על הסכם קיבוצי עם ההנהלה. אנחנו נחסמים בכל ניסיון כניסה למקומות העבודה של החברה בטענה שאסור לנו לעשות את פעילות איגוד העובדים בשעות העבודה ובמתקני החברה".

עד כה חתמו מאות מעובדי קבוצת כלל על טופס הצטרפות להסתדרות הכללית ועל תמיכתם בוועד העובדים החדש אותו מעוניינים להקים בועד הפעולה שמונה כ-10 עובדים מכלל ביטוח, כלל בריאות, כללביט, כלל אשראי ומימון וכלל פנסיה וגמל ושהוקם במטרה להגן על העובדים מחששם כי ימצאו עצמם מפוטרים לאחר מכירת השליטה. מדובר בהתארגנות הראשונה בישראל של עובדי חברת ביטוח.

בהפגנה נטלו חלק, כאקט של סולידריות, גם ראשי ועדים וחברי ועדי עובדים מתחום הבנקאות, הפיננסים והאשראי: חנוך ליבנה, יו"ר ועד עובדי הבנק הבינלאומי, אופיר הרפז, יו"ר ועד קבוצת כ.א.ל, דורון קלר, יו"ר ועד "דיסקונט למשכנתאות, חנן חסן, יו"ר ועד עובדי "מחיש" וועדי עובדים נוספים
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  תעשו לי טובה! רוב העובדים ממש לא חושבים שצריך להצטרף לה
  אחד מפנים 25/06/2012 10:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  להסתדרות ובטח לא ללכת אחרי הועד
  סגור
 • 5.
  חבורת ילדים של הנוער העובד ופעילים של הסתדרות לא נחשב ה
  אחד שראה 25/06/2012 10:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הפגנת עובדים אני הייתי שם
  סגור
 • 4.
  ועד כלל
  שיטלמוני 25/06/2012 04:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אמת ונכון שנהלת כלל מאיימת על העובדים אולם העובדים אינם מטומטמים והם חותמים על אפם וחמתם . הנהלת כלל כשלה כישלון חמור בהנהלת החברה ודרכה .מנהליה אינם מקצועים הובאו ממיני מקמוות אחרים שלהם אין שום קשר לענף הביטוח מנהלה הדגול פיטר את אנשי הביטוח והביא טת אנשי שלומו שמובילים החברה לפחת לכן העבדים יחתמו ויקימו ועד עובדים
  סגור
 • 3.
  חיזקו ואימצו סוף סוף אנשים עם ביצים בחברה זאת שנלחמים
  א.א 24/06/2012 22:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  על הזכויות של כולם
  סגור
 • 2.
  חוץ מגרעין עובדים בודד ובעיקר פעילים חברתיים לא היו
  אחד שראה 24/06/2012 16:44
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עובדים של כלל, ההפגנה הזו לא מייצגת את הרוב, אם אפשר לקרוא למקבץ אנשים הפגנה...
  סגור
 • מיצגים ועוד איך מיצגים
  אני 24/06/2012 18:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ברור כולם פחדו לצאת שמה יראו אותם ליבם היה בחוץ גופם היה בפנים
  סגור
 • 1.
  אל תוותרו אתם תשיגו יעדכם!! החברה שווה 0 בלי עובדיה (ל"ת)
  יניב 24/06/2012 14:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור