כל אתרי הממשלה הושבתו למשך שעות; "התקלה נסתיימה וכל האתרים עלו לאויר"

(עדכון) "ממשל זמין זיהה תקלה תיפעולית באחת ממערכות התשתית בשעה 11:00. התקלה השפיעה על מספר אתרים שישבו על אותה תשתית תפעולית. התקלה אותרה ומשעה 14:50 כל האתרים עלו לאויר"
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
האתרים המרכזיים של מדינת ישראל ומשרדי הממשלה לא היו זמינים היום למשך שעות בצל מה שהוגדר ע"י משרד האוצר כ"תקלה". רשימת האתרים כללה בין היתר את משרד ראש הממשלה, משרד האוצר, המשטרה, צה"ל, המוסד, השב"כ וגופים נוספים.

"התקלה נסתיימה וכל האתרים עלו לאויר", נמסר מדוברות משרד האוצר בסמוך לשעה 15:00. "ממשל זמין זיהה תקלה תיפעולית באחת ממערכות התשתית בשעה 11:00. התקלה השפיעה על מספר אתרים שישבו על אותה תשתית תפעולית".

בשעות בהן התרחשה התקלה, במקום האתר המבוקש עלתה הודעה מטעם "ממשל זמין, הדרך הקלה לשירותי הממשלה" המנוהל על ידי משרד האוצר, התקשוב הממשלתי: "גולשים יקרים, עקב עבודות תחזוקה האתר אינו פעיל זמנית. עימכם הסליחה". הודעה זו תורגמה גם לאנגלית.

דוברות משרד האוצר מסרה לאחר פרסום הכתבות על נפילת האתרים: "ממשל זמין ביצע היום מספר תהליכי עדכון (וירטואליזציה) אשר בעקבותיהם נוצרה תקלה, שאותרה ומטופלת ברגעים אלו. מכיוון שמדובר בסביבה החולקת משאבים משותפים התקלה משפיעה על מספר אתרים. כאמור, התקלה מטופלת ברגעים אלו ואין מדובר בהתקפה כלשהי מגורם חיצוני על השרתים".על רקע ההסלמה הביטחונית בדרום, והאופן המשולב בו נפלו אתרים כה חשובים במדינה, עלה החשד כי מדובר במתקפת האקרים משולבת. ניתן לציין את העיתוי המוזר לדיווחים מוקדם יותר בעיתונות האמריקנית כי ישראל וארה"ב אחראיות במשותף לפיתוח והחדרת תולעת המחשב "להבה", שהוחדרה לפרויקט הגרעין האיראני ונחשפה לפני כחודש על ידי חברת קספרסקי, מפתחת תוכנות האנטי וירוס.

מתקפת האקרים גדולה נוספת כנגד ישראל התרחשה בתחילת השנה, אז היה זה מי שכונה האקר הסעודי, שדיווח על פריצה למערכות חברות כרטיסי אשראי ומשיכת פרטים של עשרות אלפי משתמשים ישראלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה