המבקר: דיונים חפוזים ורדודים מ"עכשיו לעכשיו" קדמו לעלייה על המרמרה

לשכת ראש הממשלה זכתה לביקורת רבה: "בלשכה לא בוצעה עבודת מטה מסודרת ומתועדת". נתניהו לא תאם פגישת חשיבה משותפת עם השרים הרלוונטים. פורום השביעייה זומן רק לאחר יציאת חלק מהספינות
 |  (3)
מיכה לינדנשטראוס (צילום: בוצ'צ'ו)
פרשת המשט שיועד לעבר עזה ונעצר על ידי כוחות צה"ל במאי 2010 מגיעה היום לנקודת ביקורת. דו"ח המבקר על היערכות כוחות הביטחון גילה כי היו כשלים רבים בטיפול בפרשה ובקבלת ההחלטות בדרג הרם ביותר.

המבקר כתב בדו"ח שהתגלו "ליקויים מהותיים ומשמעותיים" בקבלת ההחלטות בדרך לעלייה על המרמרה. למרות שכולם, ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, ומטות הביטחון העריכו כי מדובר במשט חריג שיופעל בו כוח נגד צה"ל, גם אם כל אחד בתחומו פעל כראוי, בלשכת ראש הממשלה לא בוצעה עבודת מטה מסודרת, מתועדת ומתואמת.

"רוה"מ לא קיים שום פגישה משותפת עם שר הביטחון ושר החוץ על מנת לקדם חשיבה משותפת להוביל למאמץ מדיני והסברתי למנוע את יציאת המשט", כתב המבקר וציין שהפגישות היחידניות שנעשו "השיחות לא תועדו ולא נערכו בהן סיכומים".

פורום שרי השביעייה כונסו יחד רק לאחר שחלק מהאניות במשט יצאו לדרכן. השרים דנו רק בנושאי הסברה ו"עקרונות היערכות למשט" ולא בפרטים הסופיים כראוי לשלב זה של המשט. רק לקראת סוף הדיון ציין נתניהו כי הוא מתכוון לעצור את המשט בכל מחיר, גם של השתלטות.

המבקר מזכיר שעל פי חוק המל"ל (המועצה לביטחון לאומי) המועצה "אחראית לעבודת המטה בעבור הממשלה על ועדותיה השונות ולעבודת רוה"מ בתחומי החוץ והביטחון". עם זאת, נתניהו לא הנחה את המועצה לקיים דיון בנושא.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ביקורת בשם הבירוקרטיה!
  אסף 13/06/2012 15:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל מנהל מתחיל יודע שיש נהלים למצב רגיל ויש התנהגויות למצב חירום. מי שמצפה שרוה"מ יפעל בחירום כפי שהוא פועל במצב רגיל לא ניהל מימיו מצבי חירום.
  סגור
 • 2.
  ביקורת בשם הבירוקרטיה!
  אסף 13/06/2012 14:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל מנהל מתחיל יודע שיש נהלים למצב רגיל ויש התנהגויות למצב חירום. מי שמצפה שרוה"מ יפעל בחירום כפי שהוא פועל במצב רגיל לא ניהל מימיו מצבי חירום.
  סגור
 • 1.
  עכשיו לעכשיו אומר הכל
  זורקים את ביבי 13/06/2012 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ככה מתנהלת המדינה וככה אנחנו נראים וככה ניפול נמאס
  סגור