ועדת קדמי לעידוד התחרות שוקלת הפחתה המע"מ על מוצרי מזון

הועדה שהוקמה ברקע המחאה החברתית תגבש את המלצותיה עד סוף החודש. בין ההמלצות הקודמות: הפחתת המכסים על מוצרי מזון מיובאים ואיסור התניית הנחה ברשית סל מוצרים
 |  (2)
(יח"צ, ששון תירם)
הצוות לבדיקת התחרותיות והמחירים בשוק מוצרי המזון והצריכה, בראשות מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי, שוקל כיוון שונה שלא צויין עד עתה ודן במהלך של הורדת המע"מ על מוצרי מזון.

המסקנות של הועדה צפויות להתגבש כבר בסוף החודש ובסופו של התהליך יוגשו למשרד התמ"ת ולמשרד האוצר. מטרת הועדה שהוקמה ברקע המחאה החברתית בקיץ האחרון היא הגברת התחרויות בשוק המזון והורדת המחירים. בין המלצותיה הקודמות נמנה את ההמלצה להפחתת מכסים על מוצרי מזון מיובא.

בפברואר פורסמה טויטה של ההמלצות לפיה יוטל איסור על התניית ההוזלה ברכישת סל מוצרים ובין שאר ההצעות: תהיה גם חובה על הבלטת מוצרים בפיקוח וחובת הקצאת מדף לעסקים קטנים.

על פי הטויטה האכיפה על הפקעת מחיר מרבי תעבור ממשרד התמ"ת לרשות הגנת הצרכן אשר יקח תפקיד מרכזי ויפעילו פרויטים שונים וביניהם: הפעלת נאמני צרכנות והגברת האכיפה האזרחית בצרכנות. הגברת מודעות ציבור הצרכנים תעשה בדרך של הנגשת הכלים העומדים לטובת הצרכן, הקצאת תקציבי פירסום וחינוך לצרכנות נבונה בבתי הספר. נציין עוד כי לועדה תת ועדה לטיפול ספציפי במשק החלב, זאת גם ברקע למחאת הקוטג'.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נו באמת: " הפעלת נאמני צרכנות והגברת האכיפה הא
  מריח ספינים בשקל 04/05/2012 10:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האזרחית" . שהציבור יהיה אחראי על זה ?? לא ולא. צריך רגולטור שיעשה פעולות חב' המזון וחב' הקמעונאות כך שתיווצר ירידת מחירים. לא " לזרוק" את האחריות על הציבור. כפי שפועל הרגולטור בשוק התקשורת. אני מריח פה ספין שכאילו דואגים להוזלת המחירים אבל בעצם לא ממש פועלים מול מי שמייצר ומי שמוכר את המזון לציבור.
  סגור
 • מריח ספינים בשקל: הכוונה כמובן ש
  תיקון טעות סופר 04/05/2012 10:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכן יפעלו כמו הרגולטור של שוק התקשורת שעושה עבודה שמשרתת את הציבור
  סגור