האוצר מוותר על מיסים מפלזמות בעוד שנזקקים אינם זוכים להנחות

"חודשים אני מנהל מו"מ עם האוצר על מתן הפחתות במים לנכים והנחות בחשמל לנזקקים, אך לזה מתנגדים", אמר גפני בועדת הכספים. יבקש לאפשר פיקוח ציבורי על הפחתות מיסים בנוסף להעלאתם
 | 
(2)
מספק "לחם ושעשועים"
דיון בועדת הכספים שהתקיים הבוקר עסק בסדר העדיפויות של הממשלה, נושא הנוגע ישירות ל"צדק החברתי" שהסעיר את המדינה בקיץ שעבר. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, ביקש להגדיל את כוחה של הכנסת בפיקוח ציבורי גם על הורדת מיסים ולא רק על העלאתם.

ברקע הדברים עומד צו שמקדם משרד האוצר שיפחית את המכסים על מוצרי אלקטרוניקה בידורית כמו טלוויזיות LCD מגברים וכדומה. לדעת יו"ר הועדה ההפחת המוצעת היא לא יותר מ"לחם ושעשועים להמונים".

"האוצר מוותר בקלות על 240 מיליון שקל בעוד אנשיו מערימים קשיים על מתן הטבות צודקות יותר לציבור כהפחתת תעריפי המים והחשמל לנכים ולנזקקים בכלל" אמר גפני בועדה ופירט, "חודשים אני מנהל מו"מ עם האוצר על מתן הפחתה במים לנכים שעלותה 42 מיליון שקל, הנחות בחשמל לנזקקים שעלותה 50 מיליון שקל. לזה מתנגדים. כפי הנראה הכלל הוא 'לחם ושעשועים' במקום צרכי ציבור אמיתיים".

"הבעיה היא בכך ששר האוצר יכול לחתום על הצו מבלי להזדקק לוועדת הכספים ואישור ציבורי", אמר גפני והדגיש, "אינני מתנגד להפחתת מסי קנייה על מוצרי אלקטרוניקה, אבל יש לי בעיה עם סדרי העדיפויות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא שילמנו מספיק מסים?
  בור בלי תחתית 07/02/2012 11:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את התמיכה לנזקקים יש לתת ישירות מתקציב המדינה ולא באמצעות חירור וסיבוך מערכת המסים.
  סגור
 • 1.
  התשובה היא ש" פלזמות" קונים אלה שעובדים,ברגע
  בעל תשובות 06/02/2012 23:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שגפני נלחם למען הנחות לעלוקות בשחור.
  סגור