השארת כספי פיצויים לאחר התחשבנות מב בקופ"ג

יועץ מס קובי יתח

אפשר להשאיר את כספי הפיצויים בקופת הביטוח ככספי חיסכון פרטי, ולא ככספי פיצויים או תגמולים.
|
השארת כספי פיצויים לאחר התחשבנות מב בקופ"ג
להזכירכם, במכתבים שונים שפרסם אגף שוק ההון באוצר במהלך שנת 2008, נקבע, לגישתו, כי כספי פיצויים נזילים הנותרים לאחר יחסי עובד-מעביד בחשבונו של העובד בקופת הגמל האישית לפיצויים, בהתאם לתקנה 34א לתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל), התשכ"ד-1964, לאחר התחשבנות המס עליהם - רואים אותם החל מחודש ינואר 2008 כהפקדה חדשה שמבצע עמית עצמאי בקופת גמל לא משלמת לקצבה. כספים אלה חסומים למשיכה חד פעמית ומיועדים לקצבה או להיוון קצבה בלבד.
עקב עמדה זו נוצרה "בהלת ", והאוצר נתבקש למצוא פתרון לבעיה.
יובהר כי טרם ניתן פתרון חוקי לבעיה זו, אך עם זאת, ביום 20.1.2009 פרסם האוצר הבהרה למנהלי חברות הביטוח, שלפיה אין מניעה כי כספי הפיצויים כאמור, כפוף להסכמת המבוטח, יקבלו מעמד של כספי פרט וימשיכו לחול לגביהם יתר תנאי הפוליסה.
לאור האמור לעיל, אפשר על פי בקשת המבוטח להשאיר את כספי הפיצויים בקופת הביטוח ככספי חיסכון פרטי, ולא ככספי פיצויים או תגמולים. כך ימשיכו הכספים הנ"ל ליהנות מהתשואה בקופת הביטוח, ולא יהיה חשש לאובדן נזילותם.
למען הסר ספק יובהר כי הרווחים הריאליים שיצטברו בחיסכון הפרטי החל ממועד זה ואילך יהיו רווחי הון לכל דבר ועניין, והם יחויבו במס בשיעור 20% בעת משיכתם.
ברצוננו להדגיש כי הפתרון הזמני לעיל אינו ניתן ליישום בקופת גמל לא משלמת לקצבה שאינה קופת , משום שבקופת גמל כזו אין אפשרות להמשיך ולחסוך את הכספים בחשבון כחיסכון פרטי, ולפיכך השארת הפיצויים בקופת גמל כאמור הופכת אותם להפקדה חדשה בקופת גמל לא משלמת לקצבה.

הכותב - ממשרד שטיינמץ, עמינח ושות', רואי חשבון
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה