במשטרה מודים: תאיר לא נרצחה בגלל סיגריה

ביהמ"ש האריך את מעצרו של רומן זדורוב ב-7 ימים. בדיון אמר איש ימ"ר גליל כי "הסיגריה לא היתה המניע לרצח". חוקר פרטי מטעם המשפחה: "ממצאי המשטרה רחוקים מלהיות מעוגנים"
 | 
במשטרה מודים: תאיר לא נרצחה בגלל סיגריה
משנים כיוון? במרחב של המשטרה אומרים הבוקר כי בניגוד לפרסומים, הסיגריה לא היתה המניעה לרצח תאיר ראדה. "גם אנחנו הופתענו מהפרסום", אמר הבוקר פקד שי פלג, איש היחידה המרכזית במרחב הגליל. פלג אמר את הדברים במהלך דיון בבית משפט השלום בעכו, במהלכו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של זדורוב ב-12 יום נוספים, אולם ביהמ"ש אישר להאריך את מעצרו ב-7 ימים בלבד.

זדורוב, החשוד ברצח הנערה תאיר ראדה, הובא הבוקר, בפעם השלישית מאז נעצר, להארכת מעצר נוספת בבית משפט השלום בעכו. השופט ג'מיל נאסר האריך את מעצרו ב-7 ימים והורה למשטרה למצות את כל פעולות החקירה בשבעת ימי החקירה הבאים.

החוקר הפרטי, אלכס פלג, שנשכר על ידי משפחת ראדה לחקור את רצח בתם לא קונה את גרסת המשטרה שעדיין לא מצאה את כלי הרצח.

רעייתו של החשוד, אולגה, אמרה הבוקר כי לדעתה השוטרים טועים, ובעלה אינו הרוצח. זדורוב פנה בדיון לכלי התקשורת וחזר על טענתו כי לא רצח את הילדה. "אני מבקש להודיע באמצעות התקשורת שכל מה שהמשטרה פרסמה על הסיגריה בפרשה לא נכון", אמר זדורוב לכתבים. "אני לא הרוצח, לא רצחתי את הילדה, אני חף מפשע והדבר עוד יוכח".

גם היום, המשיכה רעייתו של זדורוב, אולגה, לגבות את בעלה. "רק בנאדם פסיכופת ובלי שכל יכול לעמוד מאחורי רצח כזה", היא אמרה. "השוטרים לקחו לי מהבית הכל ונשארו רק קירות. לדעתי השוטרים טועים - רומן הוא לא הרוצח". זדורוב אף טענה כי היא זוכה לתמיכה גדולה מתושבי קצרין.

הבוקר שכרה משפחת ראדה את שירותיו של העו"ד הפלילי משה מרוז, על מנת שיטפל בתיק מטעמה. עו"ד מרוז, יחד עם בתו עו"ד שירה מרוז, נפגשו הבוקר עם בני המשפחה בטבריה ובין היתר הוצג בפניהם דוח על החקירה שהכין החוקר הפרטי, סנ"צ בדימוס אלכס פלג. עו"ד מרוז אמר לאחר הפגישה ל-nrg מעריב: "בכוונתנו להעביר לידי המשטרה מידע חשוב לגבי פרשיית הרצח שנמצא ברשותנו. לדעתנו, יש חשש גדול שהמשטרה מחזיקה כרגע באדם הלא נכון, ולכן עליה לפעול במהירות על מנת לתפוס את הרוצח".

מפרטים שהגיעו לידי nrg מעריב עולה כי בדוח שהכין החוקר פלג, על הפרשה, נקבע כי קיים ספק גדול לגבי האפשרות שרומן זדורוב עומד מאחורי המעשה. פלג, סגן ניצב במשטרה בדימוס, ממליץ בדוח לבני המשפחה לפנות אל המשטרה ולבקש ממנה להמשיך ולבדוק גורמים נוספים. "הממצאים שיש בידי המשטרה רחוקים מלהיות מעוגנים עובדתית", אמר פלג. "פרט להודאה, שיחזור ושיחה עם מדובב, אין למשטרה ראיות נוספות הקושרות את החשוד לרצח, ולהערכתי המשטרה עושה שמיניות באוויר כדי לאמת בין החשוד לבין זירת הרצח". בכוונתם של פלג ועו"ד מרוז להעביר את הדוח שנכתב לידי צוות החקירה המיוחד שהוקם במחוז הצפוני לפענוח רצח ראדה.

"לחצו עליי ולכן הודתי"

הספקות לגבי השימוש בסיגריה החלו אצל בני משפחת ראדה עוד ביום בו הציגה זאת המשטרה לראשונה. "כל הגרסה של המשטרה ושל החשוד לא נראים לי סבירים", אמרה אז ל-nrg מעריב האם אילנה. "הגירסה הזו לא סוגרת לי מעגלים, ואמרתי לחוקר הראשי שאני לא מקבלת אותה עד שיוכיחו לי מעל לכל ספק שזה באמת מה שקרה. להגיד שתאיר ביקשה ממישהו סיגריה זו הכפשה של השם שלה לחלוטין". גם אחיה של תאיר, אוהד, בן 21, דוחה בנחרצות את ההסברים שסיפק החשוד ברצח. "יש משהו מסריח בכל הקטע הזה. יש לי הרגשה פנימית שמשהו כאן לא פתור. מבחינתי, הגירסה הזו עם הסיגריה זה שטות דבילית לחלוטין", אמר אז אוהד.

בשלב זה, זדורוב הוא החשוד המרכזי שבידי המשטרה, זאת על אף שחזר בו מהודאתו המקורית, בה טען כי רצח את ראדה כיוון שביקשה ממנו סיגריה. החלטתו של זדורוב לחזור בו אינה מדאיגה את המשטרה, שממשיכה לטעון כי בידיה מספיק ראיות הקושרות אותו למעשה.

לפני כשבוע, במהלך הדיון בהארכת מעצרו השנייה, הכחיש זדורוב גם את הטענות כי יש לו עבר של עבירות אלימות מהתקופה בה התגורר בברית המועצות. "לא היו לי בעיות שם, הכל שטויות, לחצו עליי ולכן הודתי", הוא אמר לשופט תוך שהוא ממרר בבכי. בקול חנוק מדמעות הכחיש כל מעורבות ברצח. "לא רצחתי, אני לא מבין מה רוצים ממני", הסביר. אך למרות זאת, החליט השופט להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

פרקליטו של זדורוב, הבטיח באותו דיון להפתיע את כולם, ואמר כי בידיו ממצאים ביולוגיים המחזקים את הכחשתו של זדורוב ואת הטענה שהודאתו במשטרה אינה תואמת את הממצאים מזירת הרצח.

ראדה בת ה-13 נמצאה לפני כשלושה שבועות על ידי כוחות המשטרה ללא רוח חיים באחד מתאי השירותים בבית הספר "נופי גולן" בקצרין, בו למדה, כשעל גופה התגלו סימני אלימות קשים ודקירות סכין. החיפושים אחר ראדה החלו כמה שעות קודם לכן, לאחר שבתחנת המשטרה המקומית התקבל דיווח על היעדרותה.

הילדה, בת הזקונים במשפחה ותיקה בקצרין, הגיעה ביום הרצח כהרגלה לבית הספר, אולם בתום יום הלימודים לא שבה לביתה. אמה של הילדה התלוננה במשטרה סמוך לשעה 14:30 על היעדרותה, וכעבור זמן קצר החלו שוטרי הסיור של התחנה לבצע סריקות אחריה.

במהלך החקירה נעצר בפרשה גנן בית הספר, אך הוא שוחרר עוד לפני המועד שקבע בית המשפט לאחר שהאליבי שסיפק למשטרה נמצא אמין. קודם לכן שוחרר חשוד נוסף, גבר בן 40 תושב הצפון, שנעצר בחשד למעורבות ברצח.

לאתר NRG מעריב
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה