פרויקט דוראד: לוזון קיבל פיצוי של 11 מיליון דולר מוודגרופ

בחשבון המעוקל לטובת החברות ישארו כ-10 מיליון דולר להבטחת המשך ההליכים עד שיגיעו לפסק דין סופי, שעתיד להתקבל בנובמבר השנה
|
עמודי חשמל, צילום: Istock

לוזון קבוצה 0% לוזון קבוצה 30.5 0% לוזון קבוצה בסיס:30.5 פתיחה:30.5 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: קיבלה תשלום ראשון של 11 מיליון דולר, מתוך כ-14 מיליון דולר אותם תקבל החברה כחלק מהפיצוי עליו סוכם בעקבות ביטול פרויקט דוראד על ידי קבלן ההקמה, חברת וודגרופ. נציין כי היקף הפיצוי מהותי עבור החברה, שכן שווי השוק של לוזון בבורסה עומד על 121 מיליון שקל בלבד. בתגובה לדיווח, מניית לוזון עולה כ-2.4%.

עוד במסגרת הליך הבוררות, המתקיים בלונדון, סוכם כי בחשבון המעוקל לטובת החברות ישארו כ-10 מיליון דולר להבטחת המשך ההליכים עד שיגיעו לפסק דין סופי, שעתיד להתקבל בנובמבר השנה. 

נזכיר כי פסק הדין קבע כי החברות יהיו זכאיות לקבל מקבלן ההקמה סכום נטו של כ- 12.8 מיליון דולר, לפני ריבית והוצאות משפט, וזאת כתשלום בגין עבודות שבוצעו במסגרת הסכם הביצוע, חריגים ועבודות נוספות, החזר עיכבון ותשלומי עמלות. בנוסף, הבוררות דרשה מקבלן ההקמה להשיב ערבות ביצוע של כ-6.2 מיליון דולר שהועמדה לטובת הפרויקט. 

דוראד היא תחנת כוח פרטית הפועלת באשקלון ומפיקה 850 מגה־ואט, כ־6% מהיקף הייצור של חברת החשמל. התחנה החלה לפעול במאי 2014 ומוכרת חשמל רק לגופים פרטיים בעבור הנחה הנאמדת ב־6%-9% מהתעריף הרשמי.

בין לקוחותיה של דוראד נמצאים בנק לאומי, בנק פועלים, משרד הביטחון, מקורות, תעשיה אווירית, אסם, שטראוס ורשת מלונות פתאל. הבעלות בה נחלקת בין קצא"א (37.5%) זורלו הטורקית (25%), אדלטק (18.75%) ודורי (יחד עם אלומיי) 18.75%. מנכ"ל החברה הוא אלי אסולין.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות