תהל מקבוצת קרדן: הסכם באנגולה תמורת 370 מיליון דולר -מניית קרדן מזנקת

 |  (1)
סער ברכה, צילום: יח"צ
קרדן אן.וי +0.47% קרדן אן.וי 21.2 +0.47% קרדן אן.וי בסיס:21.1 פתיחה:21.1 גבוה:21.5 נמוך:21.1 תמורה:325 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר על חתימת הסכם עם חברת 'ג'סטרה' שבבעלות ממשלת אנגולה לפיו תהל (חברת בת של קרדן) תנהל פרויקט פיתוח חלקאי ביחד עם ZRB, באזור קימינה, למשך 7 שנים ותקבל בתמורה כ-370 מיליון דולר. בנוסף, במסגרת ההסכם תינתן אופציה להארכה בעוד 5 שנים. מניית קרדן אן.וי עולה 5% במחזור מסחר של 150 אלף שקלים, פי 3 מהמחזור היומי הממוצע בחודש האחרון.
ההכנסות המוערכות לתהל, שצפויות להיות מוכרות כבר מהרבעון הרביעי של 2016, צפויות להסתכם ב-52 מיליון דולר בכל שנה כאשר ההסכם צפוי להיכנס לתוקף מיידי. גובה ההשקעה בפרויקט נאמד על 160 מיליון אירו (כ-176 מיליון דולר). הפרויקט כולל 300 בתי מגורים ומשקים פרטיים בהיקף של 10 דונם כל אחד, אלפי דונמים של גידולי שדה, מרכז לוגיסטי וחקלאי עם מתקני מיון ולולים כאשר סך היקף הגידולים הצפוי בפרויקט יגיע לכ-60 אלף טון תוצרת חקלאית בשנה שמתוכננים להימכר בשוק המקומי. בנוסף, תהל תקים תשתיות נלוות כמו: כבישים, מים, ביוב וחשמל. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
במסגרת תפעול הישוב, תהל ו-ZRB יהיו אחראיות לאספקת כל הציוד החקלאי ולהעסקת כל הצוות הניהולי והמקצועי הנדרש לתפעולו. בנוסף, החברות יעבירו דמי זיכיון לממשלת אנגולה המחזיקה בבעלות בפרויקט. הפרויקט ימומן ברובו על ידי קרן בינלאומית בהיקפים שאינם מהותיים עבור קרדן.
אריאל חסון, מנכ"ל קרדן אן.וי: "העסקה שנחתמה היא דוגמה נוספת לפוטנציאל הרב הקיים בתהל שיאפשר להגדיל את צבר ההזמנות שלה ולהמשיך לשפר את רווחיותה".
סער ברכה, מנכ"ל תהל: "זהו הפרויקט הגדול ביותר בתולדותיה של תהל ומדובר באבן דרך חשובה מאוד בהתפתחותה של הקבוצה. הזכייה בניהול הפרויקט, שאותו הקימה תהל, מביאה לידי ביטוי את האמון המתמשך של ממשלת אנגולה בחברה ובשותפתה ZRB, את היכולות רחבות ההיקף של תהל כחברת ביצוע וניהול פרויקטים, ואת הידע הצבור בה בתחומי הליבה שבהם היא עוסקת - מים ושפכים, פיתוח חקלאי, גז טבעי וסביבה. היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט, כ-370 מיליון דולר, מצטרף לצבר הזמנות קיים של יותר מ-300 מיליון דולר, ומבטיח את המשך הצמיחה של תהל גם בשנים הבאות בשווקי המטרה שהגדרנו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הבעיה במדינות כאילו - זה כמה כסף במטבע קשה יגיע בסוף
  אמנון 13/10/2016 12:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את הדולרים סופרים במדרגות אל הבנק בשלב זה, לתהל יש התחיבויות להשקיע. הלוואי ואתבדה, ולתהל יצא כסף מהפרויקט
  סגור