מריל לינץ' מיישר קו עם פלוג - מוריד את תחזית הצמיחה למשק

בעדכון הריבית האחרון בנק ישראל הוריד את תחזית הצמיחה - וכעת בבנק ההשקעות האמריקני מיישרים קו לשנת 2016
|
השלכות ה-Brexit

בנק ההשקעות האמריקני מריל לינץ' פרסם היום סקירה מקיפה לכלכלה העולמית בצל החשש מהאטה עולמית ברקע לאפקט ה-Brexit, ובתוך כך הוריד את תחזית הצמיחה לישראל. מריל לינץ' למעשה מיישר קו עם התחזית של בנק ישראל ל-2016, לאחר שבעדכון הריבית האחרון הנגידה קרנית פלוג הורידה את תחזית הצמיחה למשק ל-2.4% בשנת 2016.

במריל לינץ' הורידו היום תחזית הצמיחה למשק ל-2.4% בשנת 2016 (לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 2.7%) ולשנת 2017 צופים צמיחה של 2.8% (לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3.1%. לגבי 2017 נזכיר כי בנק ישראל הוריד את התחזית לצמיחה של 2.9% - מעט מעל התחזית של מריל לינץ'.

בניגוד לעמדת בנק ישראל, במריל לינץ' צופים כי ההאטה בייצוא הישראלי תהיה מבנית ולא זמנית כפי שבנק ישראל צופה. "בבנק ישראל ייחסו את ההאטה בייצוא ברבעון הראשון לשוק חד פעמי מצד ענף ההיי טק - אך זה פחות מושפע מהמט"ח", הסבירו במריל לינץ'. "בכל אופן, שמנו לב כי הסקטור התעשייתי (לואו טק) נושא ברוב הנטל נוכח התחזקות השקל מאז אמצע 2013".

במריל לינץ' ציינו בנוסף את הדו"ח של ארגון המדינות המפותחות (OECD) לפיו עמדתה התחרותית של ישראל רשמה הידרדרות באופן משמעותי. לגבי המט"ח במריל לינץ' צופים כי הדולר יתחזק מול השקל לרמה של 4 שקלים בשנת 2017.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות