תעשיית הקרנות: הציבור מחפש תשואה ובורח מהקרנות השקליות - פדו 210 מיליון שקל בשבוע

תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה פדיונות של 510 מיליון שקל בשבוע החולף
|
פסק זמן?
שבוע המסחר החולף בשוקי העולם נסגר בעליות שערים זה השבוע החמישי ברציפות לאחר הודעת הריבת של הפד', הבזוקה ששלף דראגי ועליית מחיר הנפט לשיא שנתי. מדד המעו"ף עלה השבוע 0.3% בלבד וזה הספיק למשקיעים להאט את קצב הפידיונות מתעשיית קרנות הנאמנות ואף לרשום גיוסים של 60 מיליון שקל בקרנות המנייתיות.
תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה פידיונות של 510 מיליון שקל בשבוע החולף/ בחלוקה פנימית, בלטו פידיונות של 330 מיליון שקל בקרנות הכספיות ופידיונות של 210 מיליון שקל בקרנות השקליות, כך לפי הערכות כלכלני מיטב-דש. קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיון של 30 מיליון שקל, מה שמהווה שינוי כיוון בהשוואה ל-8 ימי מסחר הראשונים של החודש בהם הן רשמו גיוסים של 100 מיליון שקל. 
בשעה שאפיק הקרנות השקליות (ושל קרנות כספיות) מספק חוף מבטחים בתקופה של ירידות בשווקים, הוא בין הראשונים להיפגע בתקופה של עליות כאשר המשקיעים מחפשים תשואה גם במחיר של סיכון גבוה. עדות לכך רואים בדירוג הקרנות השקליות שזכו לתואר המפוקפק 'הקרן הפודה ביותר' בחודש האחרון עם פידיונות של 350 מיליון שקל בחודש וזאת לאחר שקודם לכן הן הובילו את טבלת הקרנות המגייסות מתחילת השנה.
תעשיית הקרנות כולה מנהלת נכון ליום להיום כ-218.2 מיליארד שקל. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-192.9 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות כ-25.3 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות