וול סטריט הלכה בעקבות החששות: הדאו צנח 1.6%

המשקיעים שוב תידלקו פאניקת מכירות בדקות האחרונות לסגירה לאחר שכבר באמצע יום המסחר הצליחו המדדים להתאושש מעט. הנאסד"ק איבד 1.3%, הדאו סגר ברמה של 12,793 נקודות
|
וול סטריט הלכה בעקבות החששות: הדאו צנח 1.6%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים חדות. השיא התוך יומי שרשם מחירי הנפט לצד ירידת התשואה באג"חים ל-10 שנים מתחת ל-4% באמצע יום המסחר מעוררים חששות כבדים. הפחדים מהחרפת משבר האשראי מעניקים את חותמם כאשר המשקיעים נוהרים גם היום לאגרות החוב הממשלתיות ל-10 שנים.

ה'פד' פרסם אתמול תחזיות פסימיות על צמיחת הכלכלה הגדולה בעולם. הערכות אלו, שלחו את הדולר לשפל אל מול יריביו המובילים בעולם ואת מחיר הנפט לרמות ה-100 דולר לחבית.

בין נתוני המאקרו, מדד סנטימנט הצרכנים נפל בחודש נובמבר בהשוואה לחודש הקודם, והגיע לרמתו הנמוכה ביותר בשנתיים האחרונות בזמן שמדד האינדיקטורים המובילים פספס את קונצנזוס הציפיות ורשם ירידה של 0.8% בחודש אוקטובר.

אתמול, סגרו המדדים המובילים בוול סטריט את יום המסחר בעליות שערים, זאת למרות שלאחר פרסום תחזיות הפדרל ריזרב על הכלכלה האמריקנית עברו המניות להיסחר בירידות חדות אשר שלחו את הדאו ג'ונס לאבד כ-150 נקודות לפני שחזר וסגר בעליה של 0.4%.

הנאסד"ק סגר בירידה של 1.33% לרמה של 2,562 הנקודות. סגר בירידה של 1.66%לרמה של 12,793 הנקודות. מחר לא יתקיים מסחר בוול סטריט, עקב חג ההודיה.

כזכור, אתמול ששיגר הפדרל ריזרב תחזיות כלכליות מהן עולה כי הכלכלה האמריקנית כנראה תאט מעבר לציפיות המוקדמות בשנת 2008, אבל האינפלציה תיוותר מתונה. בכירי הפד' אמרו כי הצמיחה תאט לקצב שינוע בין 1.8% ל-2.5% בשנה הבאה, לעומת צמיחה חזויה של 2.45% ב-2007.

נפט

מחיר חבית נפט עשוי כמעט והגיע ל-100 דולר לאחר שמלאי הנפט בארה"ב ירדו ב-1.1 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב-16 לנובמבר ל-313.6 מיליון חביות. הסוחרים קיוו היום לראות עלייה במלאים, ולא ירידה. מלאי התזקיקים, הנצפים מקרוב ככל שעונת השימוש בנפט לחימום בחוף המזרחי, גם נפלו, רשמו ירידה חדה של 2.4 מיליון חביות ל-131 מיליון חביות.

מאקרו

נתון המאקרו הראשון של היום הינו, מדד דורשי העבודה , המתפרסם אחת לשבוע. מהפרסום עולה כי מספר דורשי העבודה החדשים ירד ב-11,000 בשבוע שהסתיים ב-17 לנובמבר, ועמד בקונצנזוס הציפיות ל-330 אלף דורשי עבודה חדשים. נתון מספר דורשי העבודה לשבוע הקודם תוקן מעט כלפי מעלה ל-341,000 איש, זאת לעומת הנתון הראשוני שצפה עלייה של 20,000 לסך של 339,000 תביעות. הממוצע החודשי המותאם עונתית של דורשי העבודה החדשים נפל ב-750 איש ל-329,750.

סנטימנט הצרכנים נפל בחודש נובמבר בהשוואה לחודש הקודם, והגיע לרמתו הנמוכה ביותר בשנתיים האחרונות כשהוא נפגע בעיקר מעליית מחירי הדלק והמזון ובנוסף מהצניחה במחירי הבתים. אוניברסיטת מישיגן העורכת את הסקר מסרה, כי מדד סנטימנט הצרכנים ירד לרמת ה-76.1 בנובמבר, מרמת ה-80.9 באוקטובר, והיה נמוך משמעותי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בו עמד על 92.1. הכלכלנים בוול סטריט ציפו שסנטימנט הצרכנים ייפול נמוך יותר ל-74.5.

הצמיחה בהוצאות הצרכנים "כמעט תעצור" בסוף שנת 2007 ובחודשים הראשונים של שנת 2008, כך עולה מהסקר, אשר הוסיף כי "הסיכון שמיתון יתפתח הינו גדול באופן בלתי נוח".

הנתון האחרון להיום, הינו מדד האינדיקטורים המובילים. קונצנזוס ציפיות האנליסטים ציפה לירידה של 0.3% במדד אך משרד המסחר הודיע, כי המדד המצרפי הבוחן את פעילות הכלכלה בארה"ב ירד ב-0.5% בחודש אוקטובר, לאחר שרשם עלייה של 0.3% בספטמבר. המדדים השלילים ביותר באוקטובר היום, התרי הבנייה, בקשות לעבודה וציפיות הצרכנים.

אמריקניות במרכז

חברת Limited Brands (סימול: LTD) דיווחה אמש לאחר המסחר על צניחה של 48% ברווח וחתכה את הערכות הרווח שלה לרבעון הנוכחי. החברה האשימה את הסביבה הקמעונאית העסקית בירידה ברווחיות.

חברת But Hot Topic (סימול: HOTT), קמעונאית ההלבשה לנוער, חוזרת על תחזיות הרווח שלה.

מניות Whole Foods (סימול: WFMI) נסחרו בהמשך להודעת החברה, כי היא צופה שמכירותיה שנה הבאה יצמחו בשיעור של כ-30%, כמו כן העלתה את שיעור הדיבידנד שלה ב-11%.

מניית GAP (סימול: GPS), קמעונאית הבגדית הגדולה בארה"ב, נסחרה לאורך היום בירידות חדות. החברה דיווחה, כי הרווח ברבעון השלישי זינק ב-26% לאחר שהצליחה להפחית בעלויות השיווק ולשלוט במלאים. מכירות החברה הסתכמו ב-3.85 מיליארד דולר, ללא שינוי בהשוואה לשנה שעברה. הרווח עלה ל-238 מיליון דולר, עלייה של 30 סנט, לעומת רווח של 189 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בחזית הפיננסית נציין את מניית Credit Suisse (סימול: CS) שנלחצה היום מטה. בגולדמן זאקס הורידו המלצתם למניה ל"מכירה" מ"החזק", עקב תחזיות להאטה בצמיחה הגלובלית וסקפטיות לגבי שווי עסקי החברה בשווקים הפיננסיים.

ישראליות במרכז

חברת אלווריון חו"ל (סימול: alvr) הודיעה היום כי פתרון ה-4motion™ פרי פיתוחה, המבוסס על טכנולוגיית 802.16e mobile wimax™, נבחר לפריסה על ידי monarch communications, חברה בבעלות פרטית שהינה זכיינית wimax במספר מחוזות ברחבי ניגריה.

מניית רבוע כחול חו"ל נסחרה היום בהמשך לפרסום תוצאותיה לרבעון השלישי של 2007 בהן הציגה הכנסות בסך 1.823 מיליארד שקל, גידול של 6.6% ורווח נקי בסך 28.6 מיליון שקל, המהווה קיטון של 68% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מניית אינקרדימייל חו"ל נסחרה היום בהמשך להודעת החברה כי השלימה את רישום מניות החברה כדואליות בבורסת ת"א. מניות החברה ימשיכו להיסחר גם בנאסד"ק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות