מניית מזור מתפוצצת הבוקר אחרי דיווח על מעבר לשלב הבא בהסכם עם מדטרוניק

מניית החברה שעוסקת בכלים כירורגיים לניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח מרכזת כעת מחזור גדול בת"א
 |  (14)
אורי הדומי, צילום: ישראל סאן
חברת מזור רובוטיקה הודיעה היום על כניסתה לשלב הבא בשותפות האסטרטגית עם מדטרוניק, וזאת מוקדם מהצפוי (תוכננה לפברואר 2018). ההסכמים בין החברות עודכנו בהתאם. ההסכמים החדשים, נשוא שיתוף הפעולה המסחרי הקיים בין שתי החברות, כוללים הסכם הפצה בלעדית עולמית של מערכת Mazor X על ידי מדטרוניק והשקעה שלישית של מדטרוניק בהיקף של 40 מיליון דולר בהון המניות של מזור. 
לפי הודעת החברה, המעבר לשלב הבא בהסכם התאפשר הודות לעמידה מוקדמת של שתי החברות ביעדי מכירות ואבני דרך נוספות בתחום השיווק וכן על רקע ביקוש גבוה מהצפוי למערכות Mazor X. 
מניית {מזור רובוטיקה} מזנקת 10% עם פתיחת המסחר במחזור גדול. 
נזכיר כי החוזה בין מזור למדטרוניק נחתם בחודש מאי אשתקד (2016) וכלל 3 שלבים של הגדלת ההשקעה, וזאת על בסיס שביעות רצון מהתקדמות השת"פ. כעת השלימו שתי החברות של כל שלבי ההסכם. ביום ההודעה על חתימת ההסכם זינקה מניית מזור ב-22.5% ומאז המשיכה בראלי אדיר של עוד 200% לשווי של 3.7 מיליארד שקלים. 
אותם 40 מיליון דולר שתשקיע מדטרוניק באופן מיידי, יביאו את סך ההשקעה של החברה במזור ל-72 מיליון דולר שמשקפת למדטרוניק החזקה בכ-11.9% מהון המניות של מזור, אחרי הכסף ו-10.6% מהון המניות של מזור בדילול מלא. כמו כן, מזור תנפיק אופציות למדטרוניק לרכישת 1.21 מיליון ADS של מזור במחיר מימוש של 44.23 דולר ל-ADS. מחיר המימוש משקף פרמיה של 15% על המחיר ל-ADS  בהשקעת ההון של מדטרוניק בהיקף של 40 מיליון דולר. למדטרוניק עומדת הזכות לממש את האופציות מיידית, בכללן או בחלקן, בתמורה לתשלום במזומן. האופציות יפקעו לאחר 18 חודשים. בהנחה שמדטרוניק תממש באופן מלא את האופציות, תעלה השקעתה של מדטרוניק במזור ל-125 מיליון דולר, ואחזקתה במזור תעלה ל-4.2 מיליון ADSs או 14.2%, בהתבסס על היקף ההון המונפק הנוכחי של ADS מזור בדילול מלא. ההשקעה ההונית בהיקף של 40 מיליון דולר צפויה להתבצע ב-12 בספטמבר 2017, או בסמוך לכך.
הפרטים המרכזיים בהסכם:
- מדטרוניק מקבלת אחריות בלעדית למכירה ושיווק של פלטפורמת הניווט הכירורגית לניתוחי עמוד שדרה, מערכת ה-Mazor X, בכל העולם וכן למוצרים הנלווים לה.
- ההסכם מגדיר למדטרוניק כמויות מינימום שנתיות לרכישת מערכות Mazor X ופוטנציאל רכישה כולל הנאמד במאות מערכות Mazor X על פני תקופה של 4 וחצי שנים.
- כ-30 עובדים ממערך המכירות של מזור יצטרפו לשורותיה של מדטרוניק, במטרה להבטיח את המשכיות המומנטום הנוכחי.
- פיתוח משותף של מוצרים עתידיים המיועדים לשוק ניתוחי עמוד השדרה, המשלבים את מומחיותה של מזור בטכנולוגיות תכנון ניתוחי ומערכות הנחיה מדויקת תוך ניתוחית יחד עם יכולותיה של מדטרוניק בתחום הניווט הכירורגי ומערכות שתלים. תוצאות ראשונות של המאמץ המשותף צפויות להיות מוצגות בסתיו הקרוב.
- מזור תמשיך לספק שירות לכל בסיס מערכות Mazor X המותקנות בעולם.
- ההסכם מגדיר תמריץ כלכלי משותף לשתי החברות לפיתוח מוצרים ושירותים חדשים אשר ישמרו את עליונותן בחדשנות ואת רמת השימושיות בפתרונותיה הקליניים של מזור רובוטיקה.
- מדטרוניק תשקיע 40 מילון דולר בתעודות פיקדון (ADS) של מזור רובוטיקה במחיר של 38.46 דולר ל-ADS, המשקף את מחיר הסגירה הממוצע המשוקלל של ADS של מזור בנאסד"ק ב-20 ימי המסחר האחרונים.
אורי הדומי, מנכ"ל מזור: "מדטרוניק הינה שותף אסטרטגי רב ערך עבורנו. בכוחות משותפים השגנו את התוצאה הרצויה להשלמת השלב הראשון בהסכם וזאת, זמן רב לפני המועד המתוכנן", "אני מאמין כי המעבר לשלב הבא בשותפות יחזק את מעמדנו כשחקן המוביל והמשמעותי בשוק הצומח של מערכות הנחיה בניתוחי עמוד שדרה. השותפות האסטרטגית תאפשר לבתי חולים בשווקים חדשים ברחבי העולם גישה למערכת Mazor X וליתרונות הקליניים שהטכנולוגיה מאפשרת. השותפות האסטרטגית בין מזור למדטרוניק הביאה עד כה למכירתן של 59 מערכות Mazor X מאז ההשקה באוקטובר 2016. היקף הפעילות המסחרית משקף האצה בתהליכי המכירות ואת העניין הגובר מצד לקוחות לאמץ את הפתרונות שלנו בשוק ניתוחי  עמוד השדרה," הוסיף מר הדומי. "כעת, כשהאחריות המסחרית למכירת מערכות  Mazor X בשוק עמוד השדרה עוברת לידי מדטרוניק, כמויות המינימום השנתיות עליהן סוכם בין שתי החברות צפויות לשפר משמעותית את תוצאותיה הכספיות של מזור במהלך השנים הבאות. בכוונת שתי החברות להמשיך ולקדם את תכניות הפיתוח המשותפות למוצרים עתידיים לשוק עמוד השדרה, ולחולל שינוי עבור המטופלים. במקביל, מזור תמשיך לתור אחר הזדמנויות חדשות בהן ניתן יהיה ליישם את הטכנולוגיות החדשניות שלנו לצרכים רפואיים נוספים."
דאג קינג, סגן נשיא בכיר ונשיא חטיבת עמוד השדרה במדטרוניק: "המעבר לשלב הבא בהסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי שלנו משקף את החזון המשותף לשתי החברות אשר ייעודו שינוי האופן בו ניתוחי עמוד שדרה מתבצעים. הטכנולוגיה של מזור רובוטיקה והיכולות של מדטרוניק בניווט ובמערכות שתלים מספקות למנתחי עמוד שדרה פתרונות טיפול מלאים אשר מקדמים את סטנדרט הטיפול ותסייענה למנתחים למקסם את יכולת החיזוי והיעילות."
תגובות לכתבה(14):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  לא מבין
  t 30/08/2017 23:12
  הגב לתגובה זו
  4 1
  לא מבין כיצד השקעה של 40 מליון ד' מקפיצה חברה בשווי 3.7 מליארד שח ב- 10%?
  סגור
 • אם תלמד את הנושא - את החברה ואת המוצר - תבין טוב
  מזור 31/08/2017 07:58
  הגב לתגובה זו
  1 1
  משקיעים רבים כנראה לא מבינים את המוצר של מזור ואת השוק ערך המנייה משקף את ערך החברה ומוצריה. תקראו קצת בגוגל מה אומרים המנתחים שעובדים עם המערכת של מזור ותבינו שזו מערכת שמשנה את כללי המשחק - DISTRUPTIVE - מאפשר דיוק מושלם בהכנסת ברגים לעמוד השידרה (ויש גם מודול לניתוח מוח), כך שהיא מוציאה את כל ה GUESS WORK מהניתוח. המנתח יכול לתכנן את הניתוח לפני כן, ואז במהלך הניתוח, המערכת משחזרת בדיוק את מה שתכנן - חסכון בזמן, חסכון בקרינה, חסכון בצורך בניתוחים מתקנים, זמן החלמה מקוצר, ניתוחים מוצלחים הרבה יותר - והכל מגובה במחקרים רפואיים. יש מיליון ניתוחי גב בארה"ב לבדה - אם אתם צריכים ניתוח גב - לאן תלכו? לרופא שמנתח ביד ועשוי לטעות, או לרופא שיכול לתכנן מראש את הניתוח באמצעות המערכת, ואז לשחזר בדיוק של 100% את מה שתכנן? התשובה ברורה לא? כמו כן - המערכת לומדת כל ניתוח, וכל המידע נאגר במערכת - מה שמאפשר למזור לאסוף מידע ששווה זהב אודות כל ניתוח, ולהעביר את המידע הזה למנתחים. השוק של ניתוחים באמצעות רובוטים צפוי לגדול באלפי אחוזים - ובמירוץ לתפוס נתח שוק - מזור ומדטרוניק נמצאים במקום הראשון.
  סגור
 • חן חן למתחנפן (ל"ת)
  דן 31/08/2017 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  אין ספק שמזור היא חברה שמוכרת ....
  יוסף 30/08/2017 12:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומפתחת מוצר מבוקש ואיכותי בתחום המכשור הרפואי ואני מושקע במנייה שלהם כבר 5 שנים אבל כדאי לכם לשים לב לעוד שתי מניות שמשום מה לא מסוקרות ועלו בצורות חדות (אני לפחות מושקע בהם כבר הרבה זמן ) - פמס וארית תעשיות שני מניות שפועלות בתחום הצבאי דבר שמעלה את האטרקטיביות שלהם בימים מתוחים אלה .
  סגור
 • 3.
  באתר ספונסר יש ליצן בשם הדר שבשורט על המניה
  דובי 30/08/2017 10:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מקווה שיפסיד כמו שהוא מרויח הגיע הזמן שיעיפו אותו משם חוץ מנזקים הוא לא מוסיף כלום נותן טוריידים אבל זה כנראה משתלם לאתר הזה בנוסף הוא מתהללבחברים וותיקים ממנו בפוורם ביומד ומנהלי האתר לא עושים כלום מולו מי שרוצה שיקרא ויבין על מה מדובר כנראה הוא כמו יובל המבולבל מביא רייטינג ועוזב ירוחם שימו לב רשות ניירות ערך
  סגור
 • זה ידוע הבחור תחת מעקב והרשות עוקבת אחרי האתר הזה
  אלי 30/08/2017 11:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנושא ידוע הבחור הזה בעבר נאשם בבית משפט אבל יצא לא אשם למזלו כרגע האתר נמצא במעקב פעיל של 24/7 תחת עיניים של רשות ני"ע.
  סגור
 • 2.
  טיסה נעימה!!! (כבר שנתיים אני אומר לכם שהמוצר מדהים)
  מזור - חברה מדהימה 30/08/2017 10:11
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הפוטנציאל הוא למאות ואפילו אלפי מערכות - מה שיהפוך את מזור לאחת משתי החברות הגדולות בעולם למכשור רובוטי לניתוחים - ביחד עם INTUITIVE SURGICAL - ששווי השוק שלה פי 25 מזה של מזור, מה שאומר שהשמיים גם הם לא הגבול אלא הכוכבים.
  סגור
 • מסכימה איתך, אחת המניות האהובות עלי
  אחת שמבינה א 30/08/2017 11:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמיד כתבתי שצריך לנצל את הירידות החדות במזור ולקנות כל ירידה לצורך עלייה.
  סגור
 • רק לפני כמה ימים הופיעה כתבה ב MOTLEY FOOLS - אתר משקיע
  עוד דבר 30/08/2017 11:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אך לפני יומיים התפרסמה כתבה באתר המשקיעים הידוע MOTLEY FOOLS אשר מנתה שלושה מניות שעשויות להיות כמו NETLFLIX (מבחינת תשואה של אלפי אחוזים) - מזור הייתה אחת משלושת החברות (טסלה ו FRESHPET) היו האחרות. הכתב אמר שלמזור יש את כל הנתונים להפוך למובילה עולמית בתחום של רובוטיקה בניתוחים, ועם שותף כמו מדטרוניק, היא תהיה בלתי מנוצחת. עכשיו כשאנו יודעים שמדטרוניק הולכת על כל הקופה - סיכוי טוב שזה יתגשם.
  סגור
 • 1.
  לנו אמרו שהיא יקרה
  אברהם 30/08/2017 10:07
  הגב לתגובה זו
  5 0
  לפני חודשיים אמרו שהיא יקרה ומאז עלתה עשרות אחוזים
  סגור
 • יקרה? ביחד למה יקרה? אתם בכלל תופסים את הפוטנציאל????
  מזור 30/08/2017 15:40
  הגב לתגובה זו
  1 2
  המשקיעים כנראה לא מבינים את המוצר ומתסכלים רק על הנייר. איך אומר באפט? תשקיעו בחברה ולא במנייה. ערך המנייה משקף את ערך החברה ומוצריה. תקראו קצת בגוגל מה אומרים המנתחים שעובדים עם המערכת של מזור ותבינו שזו מערכת שמשנה את כללי המשחק - DISTRUPTIVE - מאפשר דיוק מושלם בהכנסת ברגים לעמוד השידרה (ויש גם מודול לניתוח מוח), כך שהיא מוציאה את כל ה GUESS WORK מהניתוח. המנתח יכול לתכנן את הניתוח לפני כן, ואז במהלך הניתוח, המערכת משחזרת בדיוק את מה שתכנן - חסכון בזמן, חסכון בקרינה, חסכון בצורך בניתוחים מתקנים, זמן החלמה מקוצר, ניתוחים מוצלחים הרבה יותר - והכל מגובה במחקרים רפואיים. יש מיליון ניתוחי גב בארה"ב לבדה - אם אתם צריכים ניתוח גב - לאן תלכו? לרופא שמנתח ביד ועשוי לטעות, או לרופא שיכול לתכנן מראש את הניתוח באמצעות המערכת, ואז לשחזר בדיוק של 100% את מה שתכנן? התשובה ברורה לא? כמו כן - המערכת לומדת כל ניתוח, וכל המידע נאגר במערכת - מה שמאפשר למזור לאסוף מידע ששווה זהב אודות כל ניתוח, ולהעביר את המידע הזה למנתחים. עכשיו אתם מבינים למה המנייה לא באמת יקרה לעומת הפוטנציאל?
  סגור
 • אה כן - שכחתי לציין את המודל העסקי
  המודל העסקי 30/08/2017 16:01
  הגב לתגובה זו
  3 1
  חוץ ממחיר המערכת - ישנה ערכת ניתוח מתכלה שעולה 1500$, כך שכל ניתוח מהווה הכנסה של 1500 דולר. תכפילו מיליון ב 1500, תוסיפו את מחיר המערכת, תוסיפו את המחיר של התמיכה והשירות, תוסיפו את הידע שמזור אוספת ואותו היא תוכל למכור לבתי החולים ולרופאים, ועל כל זה תוסיפו את העובדה שהמערכת עובדת גם באופן מושלם בניתוחי מוח - ואך לפני כמה חודשים ביצעו באמצעותה ניתוח הוצאת ביופסיה מגזע המוח של ילד, דבר שהיווה ניתוח פורץ דרך - הכל בזכות הדיוק המדהים של המערכת. נו - אז עדיין המנייה נראית לכם יקרה?
  סגור
 • אמר לי פעם שמעון אסולין מנתניה
  גלעד 30/08/2017 11:10
  הגב לתגובה זו
  1 1
  משפט חכם: קונים מה שעולה ולא מה שיורד.
  סגור
 • שמעון אסולין מנתניה טועה בגדול ..............
  1 30/08/2017 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברוב המקרים הסטטיסטיקה מראה שמנייה או מדד שכלה כבר הרבה זמן סופו לרדת להתכנסות לממוצע
  סגור