המוסדיים אהבו: בזן הרחיבה את הגיוס בשלב המוסדי

כוונתה של החברה היתה לגייס 400 מיליון שקל אך הביקושים הגבוהים דחפו. גייסה 550 מיליון שקל
 | 
בתי זיקוק, צילום: יח"צ
בזן דיווחה היום על ביקושי יתר במסגרת גיוס אג"ח במח"מ של למעלה מ-5 שנים. בזן גייסה 550 מיליון שקל בעוד שנרשמו ביקושים של 680 מיליון שקל. כוונתה של החברה היתה לגייס 400 מיליון שקל אך הביקושים הגבוהים דחפו את החברה לבקש את אישור חברת הדירוג מעלות על מנת להתחייב ליותר מכך. מתוך כלל הגיוס, 350 מיליון שקל גוייסו בסדרה ו'. השלב הציבורי צפוי להתקיים בהמשך השבוע. מידרוג העניקה את הדירוג BBB להנפקה של עד 625 מיליון שקל.
ישראל לדרברג, סמנכ"ל כספים, בזן: "סיימנו היום הנפקה מוצלחת נוספת של שתי סדרות אג"ח במח"מ ארוך. נמשכת מגמת הפחתת עלויות הריבית בשתי הסדרות כאשר בסדרה הדולרית הריבית הקבועה ירדה מתחת ל-6% ובסדרה השקלית הריבית ירדה מתחת ל-5%. תוצאות ההנפקה משקפות את התוצאות התפעוליות והפיננסיות החזקות של הקבוצה לאורך זמן שהושפעו בין היתר מסביבת שוק תומכת בשני המגזרים העיקריים (הדלקים והפולימרים) שנמשכת גם ברבעון הראשון של 2016, השיפור המתמשך ביחסים הפיננסיים ואת אמון שוק ההון בקבוצה". 
קבוצת בזן בעלת כושר זיקוק של כ-9.8 מיליון טון נפט גולמי בשנה. לצד ייצור מוצרי נפט מייצרת הקבוצה באמצעות החברות הבנות, פולימרים, מוצרים ארומטיים ושמנים ושעוות. מניית בזן נכללת במדדים ת"א 75 ות"א 100. ב-12 החודשים האחרונים המניה עלתה 0.7% בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה