מניית פרטנר יורדת בבורסה: אורי ליכט מסביר מה השפעת דברי מנכ"ל אורנג'

IBI: "פרטנר אינה בבעלות אורנג' העולמית, פרטנר משלמת לאורנג' כמה מיליוני שקלים בשנה כדי להשתמש במותג ותו לא"
 |  (2)
אורנג' פרטנר, צילום: Getty images Israel
אתמול פורסם כי מנכ"ל אורנג' העולמית אמר בכנס במצרים כי "הייתי מבטל את החוזה עם {פרטנר}מחר, לו הייתי יכול".  דבריו עוררו סערה גדולה שגלשה הרבה מעבר לעולם העסקי והבוקר אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר ב-IBI בית השקעות מתמקד בזווית של פרטנר שעבורה מבחינה כלכלית אין כמעט השפעה.
אורי ליכט: "צריך להבין פרטנר אינה בבעלות אורנג' העולמית, פרטנר משלמת לאורנג' כמה מיליוני שקלים בשנה כדי להשתמש במותג ותו לא. לכן הקריאות שנשמעות להחרים את פרטנר כדי לפגוע באורנג' העולמית נובעות בעיקר מבורות. חוזה השימוש במותג, אגב חודש לעשר שנים רק לפני מספר חודשים. (מעניין איפה אז היה המנכ"ל החביב)".
סטפן רישאר, המנכ"ל הצרפתי של חברת אורנג'  העולמית, שמעניקה זכיונות לחברות סלולר ברחבי העולם, התבטא כמואר אתמול בחריפות נגד ישראל. הבוקר מבהיר מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי כי ""אף מנכ"ל בעולם לא יכתיב לנו איך להתנהג" ומאיים בתביעה.
 
אורי ליכט: "התבטאות מנכ"ל אורנג' הצליחה סוף סוף לרתום את חיים סבן לטובתה של פרטנר. כשחיים סבן רכש את השליטה בפרטנר שוק ההון הגיב מאד בחיוב. ראינו לנגד עינינו בעל שליטה חזק, עם גב כלכלי, קשרים במסדרונות הממשלה, גישה למשקיעים זרים כזה שמביא איתו גם יתרון משמעותי בתחום התוכן. עם זאת מאז הרכישה יתרונותיו של בעל השליטה לא באו לידי ביטוי, מבחינתנו חוסר מעורבתו הובילה לאכזבה עצומה. אולי ההתבטאות האומללה של מנכ"ל אורנג העולמית תוביל את  חיים סבן להיות מעורב הרבה יותר בהשקעתו הקטנה בפרטנר ואז אולי מכל המהלך החברה אפילו תצא מחוזקת".
 
בעל השליטה חיים סבן מסר אמש כי: "אני גאה להיות בעל השליטה בחברת פרטנר, שהנה חברה בבעלות ישראלית, החוכרת את המותג אורנג׳. איומים לא ירתיעו אותי, אמשיך לפעול בישראל ולהוביל את המאבק העולמי למען ישראל״.
יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל: "אורנג' זה מותג, לא יותר! פרטנר זו חברה ישראלית, המעסיקה אלפי עובדים שמעניקים לישראלים רבים שירות יום יום. העובדים האלה הם שלנו, ולא נאפשר לתת לשום גורם זר לאיים על מקום עבודתם. שוחחתי הבוקר עם קרן אופק, יו"ר ועדת עובדי פרטנר ישראל, ואמרתי לה שבכוונתי לכנס את ועדת הכלכלה של הכנסת, על מנת לצאת בקריאה ברורה למען עמידה לצד העובדים והחברה. לא נהיה פרטנר לצעדי איום נלוזים של מותג זר. כל מי שעוזב את פרטנר ישראל עכשיו, בגלל אמירתו של מנכ"ל אורנג' העולמית, הופך לכלי שרת, שלא בטובתו ולא בידיעתו, בידי שונאי ישראל. הממשלה בחידלונה, כי רב הוא, לא מצליחה לצערי לגבש חזית בינלאומית רחבה שתמנע את המלחמה החדשה שמתרגשת ובאה עלינו, והיא מלחמת החרמות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תגובה בעייתית של המנכ"ל העולמי
  ziv 04/06/2015 13:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנכ"ל חברה עסקית צריך להיות מנכ"ל לא פוליטיקאי, כדאי לו שיתרכז בלהיות מנכ"ל חברת סלולר ולא נציג זכויות אדם באום. ואם הוא כל כך מתעקש להחרים אותנו, אז שיקח את המותג המדשדש שלו שבכל מקרה עוד מעט עובר להפסדים וידחוף אותו לתחת.
  סגור
 • 1.
  כאן רואים את המוסדיים בפרטנר:
  משקיע 04/06/2015 11:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  https://stocker.co.il/profile/1671-comp464
  סגור