פריצה לחשבונות ב-Equifax חשפה את דירוגי האשראי של מיליוני אמריקנים

שוב שחיתות בוול סטריט? המניה צונחת, אבל המנכ"ל וחלק ניכר מצוות ההנהלה עזבו מזמן את הספינה
|
אמש בניו יורק

האם וול סטריט חשפה את פניה המכוערות מחדש? השבוע נודע כי האקרים ניצלו את ההגנות הפרוצות של חברת דיווח האשראי בארה"ב Equifax ובתוך כך מידע חסוי של מעל ל-140 מיליון אזרחים נמצא בסכנה.

על פי הדיווחים להאקרים היו גישה החל מאמצע מאי ועד יולי למספרי ביטוח לאומי, מספרי רשיון נהיגה מספרי ודירוגי אשראי של חצי מהאוכלוסיה הבוגרת של ארה"ב. על פי החברה, כ-209 אלף מספרי כרטיסי אשראי נחשפו, כמו גם "מסמכי דירוג עם מידע מזהה אישי" של 182 אמריקאים. נציין כי דירוג אשראי בארה"ב הוא מידע חסוי שעל פי דירוגו אזרחי ארה"ב מקבלים תנאי אשראי משמעותי כמו משכנתא, הלוואות ויכולות צריכה. 

ברקע לדיווח, מניות Equifax (סימול: EFX) צונחות במסחר המאוחר בשיעור של יותר מ-13%. אם כי בלומברג מדווחת היום כי לפחות שלושה נושאי משרה ודירקטורים מכרו את המניות שלהם בחברה, בטרם אקוויפקס פרסמה את דבר הפריצה. על פי הנתונים, ההנהלה גילתה על קיומה של הפריצה כבר ב-29 ליולי.  ב -29 ביולי. בתוך כך, ב-1 באוגוסט וב-2 באוגוסט מופיעות הוראות מכירה של מנהלי החברה בסך של כמעט 2 מיליון דולר. 

המנכ"ל ג'ון גמבל מכר מניות בסך של כמעט מיליון דולר. אחראי על התכנות בארה"ב מכר מניות בשווי של 600 אלף דולר. האחראי על מידע הלקוחות מכר מניות בסך של רבע מיליון דולר. על פי החברה, המנהלים לא ידעו על הפריצה בזמן המכירה. 

מבחינת מנהל תקין, מנהלים אמורים לבנות מראש תוכנית מכירה וקנייה של מניות - בכדי למנוע שימוש במידע פנים. במכירות הקיימות, אך אחד מן המנהלים לא הודיע מראש על המכירה. כך שהחשד גדול מאוד. 


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות