דודי רזניק מתייחס להחלטת הפד', וההשפעה על בנק ישראל

 |  (2)
פרשנות
הבנק המרכזי האמריקני החליט הערב להותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.25%-0.5%. מדובר בעדכון שישי ברציפות בו הריבית נותרת ברמה זו.

דודי רזניק, מנהל דסק מחקר מקרו בלאומי שוקי הון, התייחס לעדכון:

"מנוסח החלטת הריבית של הפד עולה ניסיון לשדר כוונה אמתית להעלות את הריבית בהקדם האפשרי, כאשר הפד מתבטא בדבר סיכויים גבוהים להעלאת ריבית עד סוף השנה, ומנגד ניסיון להרגיע את השוק בכך שתוואי העלאת הריבית בעתיד יהיה נמוך מזה שהיה חזוי עד כה. במילים אחרות, ניתן לזהות ניסיון של הפד גם לשמור על אמינות בפני השוק לאור ההצהרות של ראשי הפד בחודש האחרון בדבר הצורך בהעלאת ריבית, וגם למנוע זעזועים בשווקים בהצגת המדיניות העתידית. בניגוד להחלטות קודמות"

"בהחלטה מתרכז הפד יותר בנעשה בארה"ב (שוק העבודה ורמת האינפלציה) ופחות בסביבה הבינלאומית (ברקזיט וסיכונים הנובעים מסין). הפד עדיין רואה סביבת אינפלציה נמוכה מדי ולמרות השיפור בשוק העבודה אין מבחינתו טריגר להעלות את הריבית במיידי."

"לסיכום, הפד בוחר ללכת בדרך בטוחה ולא להפתיע את השווקים, לכן לא נתפלא אם בהמשך הדרך ימשיך השוק לגרור את הפד ולא להיפך. לפיכך יש לזכור כי בחירה אפשרית של דונלד טראמפ לנשיאות עשויה להוריד מהפרק לגמרי העלאות ריבית בטווח הקרוב. ואיך ההחלטה משפיעה עלינו? בנק ישראל במאבקו להחלשת השקל אינו מקבל סיוע מהפד ולכן נראה כי ריבית בנק ישראל, על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה, עוצמתו של השקל, והצמיחה המתונה, צפויה להישאר ללא שינוי עוד תקופה ארוכה במיוחד".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אינפלציה תגיע לישראל בהחלטת הריבית הקרובה
  גדי. ניסקו 23/09/2016 13:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שתהיה שנה טובה לכולנו.
  סגור
 • 1.
  אין סיכוי
  בר 22/09/2016 07:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אין סיכוי להעלאת ריבית מאחר ואנחנו נמצאים בעודף ייצור עצום בעולם האינפלציה לא יכולה לעלות ואם אין אינפלציה אין העלאת ריבית רק כאן בישראל יש אינפלציה כולם מעלים מחירים וראה זה פלא זה לא מתבטא במדד
  סגור