השוק האירופי: זינוק במכירת המכוניות החדשות בחודש מארס

|
למרות פולקסוואגן

סקטור התחבורה באירופה ממשיך להציג סימני התאוששות ברורים. מכירות המכוניות החדשות ביבשת אירופה עלתה בחודש מארס בשיעור של 5.7% למרות הכמות הנמוכה של ימי המסחר באותו חודש לאור חג פסחא. נציין כי הנתונים מראים ירידה במכירות חברת פולקסווגן - ככל הנראה בשל פרשיית זיהום האוויר שכללה את החברה בשנה שעברה.

מכירות פולקסווגן ירדו בשיעור של 4% בחודש ינואר, אך חזרו לעלות בחודש פברואר. נתונים שגרמו למשקיעי החברה להאמין כי החברה הותירה את שערוריית פברוק דו"חות זיהום האוויר מאחוריה.
כאמור, מסקנה זו הייתה נחפזת מדי לאור העובדה שמכירות החברה חזרו לרדת בחודש מארס בשיעור של 1.6%. התאוששות מפתיעה נרשמה בשוק המכוניות הבריטי - השוק מסוגו השני בגודלו באירופה. פולקסוואגן מכרה במארס את כמות המכוניות הגבוהה ביותר מאז חודש ספטמבר בבריטניה.
ג'נרל מוטורס ממשיכה להציג עליית מכירות באירופה. בחודש מארס כמות המכוניות שהחברה מכרה צמחה בשיעור של 6.4%. פג'ו הציגה עלייה בשיעור של 2%.
באופן כללי כמות המכוניות שנמכרה במארס עלתה מ-1.65 מיליון במארס שעבר ל-1.75 מיליון במארס הנוכחי. בשלושת החודשים האחרונים כמות מכירות המכוניות עלתה ב-8.1% לעומת אותה תקופה אשתקד. 
מבחינה גיאוגרפית, כמעט כל מדינות היבשת רשמו עלייה במכירות. יוצאת הדופן היא מדינת ספרד וחלקים מסוימים בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת ובעלת שוק ייצור המכוניות הגדול ביותר. המצטיינת במכירות הייתה איטליה עם עלייה של יותר מ-17% בחודש מארס הנוכחי לעומת מארס הקודם.  
 
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות