בעקבות פתיחת השנה החלשה - במורגן סטאנלי הורידו את התחזית ל-S&P 500

החולשה בצמיחה העולמית והעלייה בסיכון למיתון עולמי הן הסיבות העיקריות להורדת התחזית
|
שינוי כיוון
תחילת השנה לא הייתה פשוטה למשקיעי המניות בארה"ב כאשר חודשי ינואר ופברואר הסתיימו בתשואות שליליות של המדדים העיקריים במדינה. חודש מארס עד כה היווה אתנחתא כאשר הציג תיקונים נאים של אותם מדדים.
מדד ה-S&P 500 לדוגמא מתחילת מארס הניב תשואה של יותר מ-4.5%. לאור העובדה שהשפל השנתי של המדד התרחש באמצע פברואר, חודש לאחור המדד מציג תיקון חד יותר  של 8.4%.
בבנק ההשקעות מורגן סטאנלי לא מתרגשים מדי מהתיקון האחרון של ה-S&P 500 ובעקבות הפתיחה החלשה של השנה הנוכחית, הקטינו את היעד של המדד לסוף השנה. היעד החדש של הבנק הינו 2,050 ירידה של 125 נקודות מהיעד הקודם. במילים אחרות הבנק חוזה תשואה עתידית של פחות מ- 3% עד סוף השנה.
נציין כי התחזית של הבנק נעשתה כאשר מדד ה-S&P 500 עמד על 1,990 נק'. התחזית השורית של הבנק עומדת על 2,200 נקודות. האיומים על תשואת המניות בארה"ב מגיעים בעיקר בשל החולשה בצמיחה העולמית והעלייה בסיכון למיתון עולמי. על פי הבנק, הסיכון לכך עומד כרגע על לא פחות מ-30%. במורגן סטנאלי מזכירים גם את חוסר האיזון הפוליטי שמופיע במדינה בסבב הפריימריז האחרון (בקרב מפלגת הרפובליקאנים בעיקר). 
במורגן סטאנלי הורידו  גם את תחזית הצמיחה בארה"ב, מ-1.9% ל-1.7% לשנת 2016. תחזית נמוכה משמעותית מיעדי הבנק המרכזי האמריקני וכזו שתקשה על רצונו של הבנק להמשיך ולעלות את הריבית במדינה. בבנק מסיימים את התחזית שלהם באמירה מרירה משהו כאשר מציינים שארה"ב נותרה עדיין המקום הטוב ביותר להשקעה מאחר והמדינה מציעה את המקום האמין ביותר מבחינת צמיחה עתידית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות