התאוששות: המשקיעים מתנפלים על האג"ח זבל בוול סטריט

 | 
שינוי כיוון
אחרי ששוק האג"ח בסיכון גבוה (הידוע יותר בכינויו "אג"ח זבל") ספג מהלומה קשה מהמשקיעים, נרשמה התאוששות מרשימה בשבוע האחרון. על פי אנליסטים, זה עוד סימן לדרך החיובית שוול סטריט פנתה אליה בימים האחרונים.
בתחילת השנה, לאור פאניקה של ממש וזאת בין היתר בשל גל פשיטות רגל מצד חברות אנרגיה שלא שורדות את מחיר הנפט הצוללים, המשקיעים פשוט נסו מהשוק ופדיונות ענק נרשמו בקרנות האג"ח. מאידך גיסא, בשבוע האחרון המשקיעים רכשו קרנות נאמנות של אג"ח זבל אמריקני בקצב גבוה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הסכום שזרם לשוק קרנות האג"ח בשבוע האחרון נאמד ב-5 מיליארד דולר. מדובר על הקצב המהיר ביותר שנרשם מאז החלו לאמוד את קצב הפדיונות והגיוסים בשוק הקרנות בשנת 1991. ההסבר לשיבת המשקיעים נתון בעלייה בתיאבון לסיכון של משקיעים לאחר ההנחה כי העלאת הריבית הבאה על ידי הבנק המרכזי האמריקני התרחקה משמעותית. כמו כן, אם הפאניקה של סוף השנה שעברה נבעה מהירידה החדה במחיר הנפט, בימים האחרונים נדמה כי הנפט סופסוף מצא תחתית. 
דו"ח התעסוקה האחרון, אשר מרסק את ההנחות על כך שמיתון מתקרב בארה"ב, צפוי לתמוך בהמשך הזרימה של המשקיעים אל התחום. בנוסף נזכיר את הפגישה הבאה של הבנק המרכזי במארס הקרוב, בה צפויה הצבעה על תוכניות עתידיות של הבנק. כרגע הסיכויים להעלאת ריבית מתקרבת מתומחרים בסיכויים נמוכים של פחות משליש. התממשות ה"סיכון של העלאת ריבית" צפוי לפגוע באופן ממשי בשוק זה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה