לא רק במוסיקה: דיוויד בואי עשה היסטוריה גם בעולם העסקים

|
אג"ח בואי

דוויוד בואי מת היום בגיל 69 לאחר שנה וחצי בה נאבק במחלת הסרטן. בואי ייזכר לעד כמי ששינה את החשיבה של אנשים לגבי רוק, אומנות פופולארית ואף מגדר. אם כי בואי שהיה חדשן אמיתי פרץ דרך גם בנקודות ההשקה של העולם העסקי והאמנותי. 

דייויד בואי היה הראשון שהשתמש בגיוס כסף באופן ציבורי באופן כמעט בורסאי. מה שכונה בזמנו "אג"ח בואי" היה מבצע גיוס בסך של 55 מיליון דולר על ידי הבטחת רווחים מאוסף התקליטים שלו שמנה דאז 25 אלבומים שונים. 

בואי מכר את זכויות התגמולים שלו ממוסיקה שחיבר לפני שנת 1990 לקבוצת משקיעים שהחלו לגייס את הסכום לאחר מכן באג"ח בורסאי ל-10 שנים. זו הייתה הפעם הראשונה בה אומן מכר את הזכויות שלו דרך אג"ח.

התהליך הפיננסי זכה לרצינות מצד בואי ומצד השוק כאחד. חברת הדירוג מודי'ס דירגה את האג"ח כהשקעה סבירה לאור הסיכויים הנמוכים להפסד (אך בד בבד הזהירה את המשקיעים כי הצפי לרווחים גבוה מדי).

אך בהרפתקה הפיננסית של דיוויד בואי לא הכל היה ורוד. בשנת 2001 תבעה החברה שייצגה את רוכשי האג"ח את החברה המנפיקה של אג"ח על כך שהסתירה ממנה מידע פיננסי. בשנת 2004, לאור הירידה במכירות של תקליטי עבר, מודי'ס דירגה את האג"ח לרמת "אג"ח זבל". 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות