מדד הבתים קייס-שילר: מחיר הבתים ירד בארה"ב בחודש נובמבר

מדד מחירי הנדל"ן של קייס שילר הציג ירידה במדד מחירי הבתים של 20 הערים המרכזיות, אך יש גם נתונים מעודדים לשוק הדיור בארה"ב
|
מנסה להשתקם

לאחר שמדד המחירים של קייס שילר הציג חודשיים רצופים בהם מחירי הבתים ירדו בארה"ב, יצא היום (ג') המדד החדש ושמר על המגמה. על פי מדד אינדקס 20 הערים, מחיר הבתים ירד החודש 0.2%, בהתאם לצפי המוקדם של כלכלנים. בתיאום עונתי, הבתים דווקא הציגו עלייה של 0.7%, מעבר לצפי המוקדם של האנליסטים בוול סטריט שעמד על עלייה של 0.6%.

המדד, בתיאום של שנה אל מול שנה, מציג עלייה של 4.3% בסיום חודש נובמבר. נתונים שמצביעים שבטווח הארוך, מגמת עליית מחירי הנדל"ן בארה"ב נשמרת. קצב הצמיחה בחודש נובמבר עצמו, אל מול נובמבר אשתקד הציג עליה של 4.2%, ירידה קטנה אל מול העליה של 4.4% בחודש אוקטובר.

המשקיעים הפאסימיים יתמקדו בירידה החדה שהציג מדד קייס שילר בחודש נובמבר באינדקס שמאגד 10 ערים בלבד. במדד זה נרשמה ירידה חדה מהצפוי בת 0.3%, לעומת הצפי של 0.2%.

נציין כי בשנת 2014, למרות הנתונים המרשימים שהציגו שוק התעסוקה והייצור בעקבות הצמיחה הכלכלית במדינה, שוק הנדל"ן הציג נתונים צנועים יותר משמעותית. אחת התיאוריות שנוגעות לביקוש החלש יחסית במדינה לדיור- נובעות מאי עליית המשכורות של המעמד הנמוך והבינוני בתקופת השיקום הכלכלי. נתון שעל פי תחזיות הכלכלנים אמור להשתנות השנה ובד בבד צפוי להשפיע על מחירי הנדל"ן במדינה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות