מאקרו בסימן חיובי מארה"ב: קצב מכירות הבתים עלה, הייצור השתפר

שני נתוני מאקרו מרכזיים התפרסמו ביום המסחר הנוכחי אולם כאשר המרכזי בניהם היה קצב מכירות הבתים יד שנייה אשר זינק במאי
|
מיאמי, ארה"ב
הסוחרים בארה"ב מרוצים. שני נתוני מאקרו התפרסמו היום לאחר פתיחת המסחר בוול סטריט אשר היו בסימן חיובי אך השפיעו בצורה מינורית על המדדים המובילים. הנתון הראשון שהתפרסם היה מדד מנהלי הרכש לסקטור הייצור והנתון השני היה קצב מכירות הבתים יד שנייה.

נתחיל מהנתון הראשון - מדד מנהלי הרכש ה-PMI. המדד המדובר הציג קריאה של 57.5 נקודות בחודש מאי. מדובר בנתון חיובי הן מבחינת צפי הכלכלנים והן מבחינת העלייה שנרשמה ביחס לנתון של חודש אפריל. קונצנזוס הכלכלנים טרם הפרסום עמד על קריאה של 56.5 נקודות והנתון של החודש הקודם עמד על 56.2 נקודות.

הנתון השני, והמהותי יותר בין השניים, היה קצב מכירות הבתים יד שנייה או כפי שמכונה בארה"ב "קצב מכירות הבתים הקיימים". קצב המכירות האיץ בחודש מאי לרמה שנתית משוקללת של 4.89 מיליון בתים. הכלכלנים אשר נסקרו טרם הפרסום ציפו לקריאה של 4.75 מיליון בתים בלבד לאחר שהנתון של חודש אפריל עמד על קצב של 4.65 מיליון בתים.

מדובר בחודש השני ברציפות שקצב מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עולה כאשר הכלכלנים מייחסים את השיפור לשוק התעסוקה שממשיך להתחזק, המלאים שממשיכים לגדול וירידה בריבית על המשכנתאות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות