כשהתשואה על האג"ח בשפל: המניות עם שיעור הדיבידנד הגבוה ביותר ב-S&P

מאט קרנז מ-USATODAY מסמן את Windstream Holdings כמניה אשר מעניקה את שיעור הדיבידנד הגבוה ביותר בין מניות ה-S&P500. אבל, ויש פה אבל גדול, מי שמחפש את החברה החזקה והיציבה, זאת לא החברה הזו.
|
שוק ההון
בתקופה האחרונה אנו עדים לגל רכישות של אג"ח ממשלת ארה"ב, גל אשר גורר את התשואה ל-10 שנים להתייצב ברמות של 2.5% - נמוך למדי. אז מה עושים? ובכן דרך אחת להשיג תשואה קבועה היא דרך מניות הדיבידנד.


ובכן מאט קרנז, פרשן ב-USATODAY מסמן את Windstream Holdings כמניה אשר מעניקה את שיעור הדיבידנד הגבוה ביותר בין מניות ה-S&P500. אבל, ויש פה אבל גדול, מי שמחפש את החברה החזקה והיציבה, זאת לא החברה הזו.

וינדסטרים (סימול: WIN) הינה חברת תקשורת אשר מספקת תכנים אינטרנטיים לעסקים במקומות נדחים (לרוב מדינות עולם שלישי). שיעור הדיבידנד של החברה הוא 11% ולטענת מאט אין עוד חברה עם שיעור דיבידנד כזה ב-S&P500.

לרוב, אומר הפרשן, חברות התקשורת מספקות שיעור דיבידנד משמעותי. מניה נוספת לדוגמא הינה Frontier Communications (סימול: FTR) אשר שיעור הדיבידנד המוצהר עומד על מעל 6.5%.

חברות נוספות אשר מחלקות דיבידנדים משמעותיים, לא מסקטור התקשורת הן Transocean (סימול: RIG) ו-Diamond Offshore (סימול: DO). שיעור הדיבידנד בחברות הללו עומד על 7%. אבל, והנה שוב האבל הגדול, החברות הללו הן מסקטור חיפושי הנפט ולכן סיכון גבוה.

מניות דיבידנד נוספות מסקטור האנרגיה הן Kinder Morgan (סימול: KMP) אשר עוסקת בתפעול של צינורות ומעניקה דיבידנד של 5%. שווי שוק החברה עומד על 33 מיליארד דולר ומחיר המניה 77 דולר. חברת Ensco (סימול: ESV) נסחרת לפי שווי שוק של 23 מיליארד דולר, מחיר המניה עומד על 50דולר ומעניקה דיבידנד של 6%.

יש כמה מניות אשר מחלקות דיבידנד משמעותי מסקטור הפיננסיים, אבל לא בנקים. לדוגמא, חברת CME (סימול: CME) אשר מספקת שירותים פיננסים מגוונים מחלקת דיבידנד בשיעור של 6.4%. Progressive (סימול: PGR) אשר מספקת ביטוחים ונסחרת לפי שווי של 15 מיליארד דולר מעניקה למשקיע דיבידנד בשיעור של 6.1%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות