אסטרטגית ב-S&P: "עונת הדוחות טובה, השוק מגיב למאקרו בלבד"

גידול של 8.9% ברווח של חברות ה-S&P500 נרשם ברבעון האחרון של 2013 אבל המשקיעים מביטים לכיוון אחר לגמרי. איך תראה המשך השנה ?
|
דוחות
אז הבורסות בעולם פתחו את שנת 2014 ברגל שמאל. את זה אנחנו כבר יודעים. אבל מתחת לפני השטח נראה שמתרחשים שינויים במדיניות ההשקעה של הסוחרים והמשקיעים, שינויים ששווה לשים אליהם לב.

2014 נפתחה כאשר ברקע החברות בעולם מדווחות על הביצועים שלהן לאורך הרבעון האחרון של 2013 וכן מסכמות את שנת 2013 בכללותה. אומנם דוחות רבעוניים יוצאים 4 פעמים בשנה אך הדוחות לרבעון האחרון של השנה לרוב מעניינים במיוחד את המשקיעים. "עד כה", אומרת כריסטין שורט, אסטרטגית שווקים במכון המחקר של S&P, "אנו רואים עליה של 8.9% ברווחים של חברות ה-S&P500. מדובר בעלייה משמעותית ביותר". אז מדוע השווקים מתנהגים במגמה הפוכה?

"כאשר גל המכירות התחיל בארה"ב, נתוני הייצור מסין היו הגורם המרכזי. מאז, דיווחי המאקרו לשווקים היו מאכזבים במיוחד. קצב מכירות הבתים החדשים ירד, המכירות הקמעונאיות ירדו ב-4%, התביעות הראשוניות לדמי אבטלה עלו ולבסוף ה-ISM הצביע על ירידה בייצור המקומי. אז אנחנו נמצאים במצב , ואת זה אני אומרת כבר מעל שנה, בו המשקיעים הפסיקו להסתכל על הביצועים של החברות בתור גורם מרכזי בהחלטת ההשקעה. הדוחות הם אינדיקטור משני בלבד למגמה בשווקים".

כריסטין הוסיפה "כל נתון מאקרו מרכזי אשר מתפרסם מצליח להזיז את השווקים כמו גם דיווחים של חברי הפדרל ריזרב. אבל הדוחות כבר לא". האסטרטגית התייחסה להשפעה בפועל של דוחות החברות ואמרה "אנחנו שמים לב שאם החברות לא מצליחות להכות את התחזיות המוקדמות עדיין יש להן את הכלי של התחזיות לעתיד על מנת לעדן את המכה ולכך יש השפעה על השווקים."

במבט כולל, אמרה כריסטין, "המשקיעים צריכים להבין שהרווח למניה של חברות ה-S&P500 עומד כרגע על 28.32 דולר למניה – שיא של כל הזמנים."
בהתייחס לדוח התעסוקה אשר התפרסם אתמול אמרה האסטרטגית "אני חושבת שעדיין אנחנו מתקדמים, בקצב איטי אבל מתקדמים. כן, היה לנו דו"ח לא טוב והוא מתווסף לדו"ח הגרוע של חודש דצמבר, אבל צריך לשים לב שאנחנו ברמת אבטלה שלא נראתה מאז 2010. אני חושבת שתהיה לנו שנה טובה אבל לא מאוד".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות