נתון חלש בארה"ב: סקר ה-ISM איכזב, הקריאה הנמוכה מזה 8 חודשים

סקר ה-ISM של הסקטור היצרני בארה"ב איכזב והציג קריאה חלשה מאוד - 51.3 נקודות בלבד לעומת צפי לרמה של 56 נק'. המדדים מגיבים חזק
|
ייצור תעשייתי
סקר ה-ISM של הסקטור היצרני בארה"ב לחודש ינואר התפרסם היום בשעה 17:00 (שעון ישראל). המדד הציג קריאה נמוכה בהרבה מהצפי ועמד על רמה של 51.3 נקודות בלבד. מדובר בקריאה הנמוכה ביותר מאז מאי האחרון. הכלכלנים אגב, ציפו לקריאה בטווח שבין 55 ל-56.8 נקודות והקונצנזוס עמד על 56 נקודות.

בחודש הקודם (דצמבר) התקבע המדד על קריאה של 57 נקודות והצפי, כאמור, היה לירידה של נקודה אחת בלבד בינואר. בפועל, רשם המדד ירידה של 5.7 נקודות והגיע לשפל של 8 חודשים.

הסיבה המרכזית לחדשות הרעות היא הירידה החזקה בהזמנות החדשות שאיבדו 13.2 נקודות לרמה של 51.3 נק'. מדובר באחת מהנפילות החודשיות הגדולות בהיסטוריה של המדד. נקודת האור היחידה היא שקריאה של מעל 50 נקודות עדיין מצביעה על צמיחה, אולם בקצב הרבה יותר איטי מזה שנרשם בדצמבר.

נתונים נוספים הצביעו על האטה חדה בייצור ובתעסוקה שמאבדים 3.5 נקודות לרמה של 52.3 נק' - הרמה הנמוכה ביותר מאז יוני האחרון.

השבוע האחרון העלה לא מעט ספקות באשר לסקטור היצרני בארה"ב. הנתון הנוכחי בתוספת הנתון החלש מאוד משבוע שעבר בנוגע למכירות המוצרים ברי קיימא, רק מדגישים זאת. נראה שהמהלך המאוחר של מגזר הייצור בשנה שעברה לקדמת הכלכלה האמריקנית היה קצר מאוד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות