שוק הנדל"ן בארה"ב: מדד הקייס שילר בשיא של 6.5 שנים, כמה בתים חדשים נמכרו בינואר?

הקייס שילר עלה ב-1% בחודש ינואר, בשיקלול שנתי המדד הוסיף 8.1% לערכו, שיא של 6.5 שנים
 | 
(1)
קומפלקס מגורים להשכרה בארה"ב
שני נתוני נדל"ן מרכזיים פורסמו היום בארה"ב, מדד הקייס שילר אשר רשם עלייה של 1% בחודש ינואר, ביחס לחודש דצמבר ונתון מכירות הבתים החדשים אשר לאחר שהכלכלנים צפו כי תחול ירידה לרמת מכירות שנתית של 425 אלף בתים הנתון שפורסם איכזב והתייצב ברמה שנתית של 411 אלף מכירות.

כאמור, בשעה 15:00 (שעון ישראל) פורסם מדד הקייס שילר לבדיקת מצב הנדל"ן בארה"ב. הנתון שנקרא על שמם של הכלכלנים קרל קייס ורוברט שילר רשם עלייה של 1% בחודש ינואר ועלייה של 8.1% ב-12 החודשים האחרונים, שיא של 6.5 שנים..

מדד הקייס שילר עוקב אחרי רמת המחירים של הנדל"ן למגורים בארה"ב. עלייה במדד הקייס שילר מצביעה על התאוששות בשוק הנדל"ן בארה"ב דרך הבעת אמון בתשואת השוק. במידה והמדד רושם עליות ניתן להניח כי האזרחים בארה"ב אינם מפחדים ליטול משכנתאות מהבנקים וסומכים על יכולת ההחזר של הנכס.

דיודי בלזר, ראש ועדת ה-S&P500 ציין "אני לא חושב שאנחנו במצב שבו המחירים עולים בצורה חדה מידי, שוק הנדל"ן בארה"ב ממתין בסבלנות להתאוששות הנוכחית וייתכן ונמשיך לראות עוד עליות".

מהכיוון השני, בשעה 16:00 (שעון ישראל) פורסם נתון מכירות הבתים החדשים לחודש ינואר. על פי הפרסום, חלה ירידה של4.6% במכירות הבתים החדשים לחודש ינואר, הירידה החדה ביותר מזה שנתיים. הירידה המשוערת עומדת על 20 אלף בתים חדשים כאשר הכלכלנים חזו ירידה של 6 אלף בתים חדשים בלבד. בשיקלול שנתי מכירות הבתים החדשים לחודש ינואר עומדים על 411 אלף מכירות לאחר 431 אלף בחודש דצמבר. ביחס לתקופה הנוכחית אשתקד, שיעור מכירות הבתים החדשים עדיין גבוהים ב-12.3%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שוב בועת נדלן? (ל"ת)
  אנונימי 26/03/2013 18:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור