מתוך הפרוטוקלים של ה'פד' - תמיכה מועטה בלבד בהשקת QE3 בקרוב

הפרוטוקולים של ה'פד' מיוני מאכזבים את המשקיעים וגוררים את ניו יורק לירידות שערים עד 1%. "מעט מהבכירים הסכימו כי הסבירות שמדיניות תמריצים נוספת תעזור לשוק העבודה"
|
(1)
בן ברננקי
הערב (ד') פירסם ה'פד' את פרוטוקולי הריבית מה-19 ו-20 ביוני שם צוין כי רק מעטים תומכים בתוכנית הרחבה כמותית נוספת (QE3). המשקיעים שציפו במהלך יום המסחר לפרוטוקולים התאכזבו וגררו את המדדים המובילים בוול לירידות שערים.

מהפרוטוקולים עולה כי שנים מבין חברי ה'פד' סברו באותה ישיבה כי תוכנית רכישה נוספת של אג"חים היא צעד הולם למצב אך שניים אחרים אמרו כי ישקלו תמיכה בצעד שכזה רק במידה והתאוששות הכלכלה לא תהיה מספקת ולא תהיה 'התקדמות משמעותית' בירידה באבטלה . נציין כי הועדה המוניטרית (ה-FOMC) מורכבת מ-12 חברים ובראשם בן ברננקי. בפרוטוקולים הודגשה המילה few בכדי לתאר את מספר התומכים בהשקת תוכנית נוספת לרכישת אג"חים.

ה'פד' התייחס למתרחש באירופה והסביר שהדאגה מהמשבר עלתה מאז הפגישה שנערכה באפריל ואמר כי - "המדיניות הפיסקלית בארה"ב תהיה מרוסנת יותר מהצפוי".

בפגישה האחרונה של ה-FOMC שנערכה בין ה-19 ל-20 ביוני, הוחלט להאריך את תוכנית 'טוויסט' משנת 2012 בעוד 267 מיליארד דולר, בו הבנק קונה איגרות חוב קצרות טווח ומוכר ארוכות טווח.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הסוחרים והמשקיעים בארהב יורים לעצמם ברגל והורסים הבורסה (ל"ת)
  בנטוב 12/07/2012 08:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות