הדולר התאושש לאחר הנפילה של הבוקר: השער היציג נקבע ברמה של 4.163 שקלים

בבוקר נפל הדולר לרמה של 4.1277 שקלים. בעולם עבר הדולר להתחזקות מול האירו והיין
|
הדולר התאושש לאחר הנפילה של הבוקר: השער היציג נקבע ברמה של 4.163 שקלים

הדולר נפל היום, עם חידוש המסחר במטבעות בארץ, לאחר החזרה מפגרת יום הזכרון ויום העצמאות. עם זאת, לאחר ירידה חדה מאוד בבוקר התאושש הדולר בהמשך היום, במקביל למגמת המסחר בעולם.

טל עבדה, סמנכ"ל השקעות בכלל פורקס, אומר כי "העליות במניות לוו בהחלשות של הדולר למול המטבעות העיקריים. התחזקות של האירו למול הדולר ביותר מ-3% במהלך יום הזיכרון והעצמאות שולחת את השקל לפתיחת מסחר מתחת ל-4.20, זאת לאחר סגירה סביב 4.25 שקל לדולר ביום המסחר האחרון.

בשיחה עם Bizportal אומר עבדה כי "היו עליות מאוד דרמטיות במניות וזה מחליש את הדולר, שמתחזק בעת שהפחד מסיכונים עולה. לגבי שפעת החזירים רואים שבעולם לא חוששים מזה, הפזו המקסיקני זינק ביותר מ-4% מול הדולר זאת לאחר יומיים של החלשות דרמטית וזה מראה אחד מהשניים: או שהשוק תמחר כבר את שפעת החזירים או שהמשקיעים מעריכים שעיקר הנזק שעלול להגרם כבר לא יהיה רק במקסיקו אלא במוקדים אחרים בעולם".

אורן שיבת, בכיר ב-GoForex, מציין כי להערכתו המגמה הארוכה היא עדיין התחזקות הדולר. מהזוית הטכנית, המחיר מדשדש בין רמות 4.10 ל- 4.25 שקל לדולר. נקודת המבחן שתשנה את המגמה לטווח הקרוב הינה 4.10, שבירת המחיר ופריצה מתחת לרמה זו. כל עוד הצמד נסחר מעל רמת 4.10 נצפה ליעד 4.35 שקל לדולר בחודשים הקרובים.

הדולר נפל בבוקר לרמה של 4.1277 שקלים ולאחר מכן, כאמור, התאושש ובנק ישראל קבע לפני זמן קצר את השער היציג החדש ברמה של 4.163 שקלים, ירידה של 2.18% לעומת היציג הקודם. האירו נקבע בירידה של 0.4% ל-5.52 שקלים לאחר שבבוקר התחזק ב-0.6% לרמה של 5.58 שקלים.

בעולם מתחזק הדולר ב-0.11% לרמה של 1.326 דולר לאירו והיין היפני עבר לירידה של 0.6% לרמה של 98.25 יין לדולר.

גם הידיעות בנוגע לאפשרות פשיטת רגל של קרייזלר ואולי גם של GM מחלישות את הדולר. הבוקר דיווחנו כי חברת קרייזלר, יצרנית הרכבים השלישית בגודלה בארה"ב, צפויה להכריז היום (ה') על פשיטת רגל (הליך צ'פטר 11) במטרה לקבל את הגנת בית המשפט האמריקני מול נושיה. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל על פי מקורות הקרובים לנושא. השיחות בין נציגי המימשל להנהלת החברה נכשלו כך שלא נותרה לה ברירה אלא להכריז על פשיטת רגל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות