אבטחה היא האתגר הגדול של מהפכת האינפורמציה. במה להשקיע?

תחום האבטחה ברשת מומלץ מזה שנים אבל הבעיה בבחירת ההשקעה הנכונה רק הולכת ונעשית קשה יותר
|
(81)

"הבלוקצ'יין", הסביר לנו הבחור הצעיר שהזכרנו בכתבה הקודמת, "סוגר את מעגל ההתחברות, כאשר יפתרו את כול בעיות השימוש העסקי בשרשראות הבלוקצ'יין, במיוחד את בעיית האבטחה, הכול באמת יהיה מחובר להכול". "אם זה כך", חפרנו לו, "אז יכול להיות שבאותו שלב יבוא האקר כמוך שיוכל להיכנס למערכת ולדעת הכול על הכול?"

"ללא ספק", אומר הבחור, "לכן האבטחה היא עדיין האתגר הגדול של מהפכת האינפורמציה, על זה בדיוק אנחנו עובדים". המסקנה לפיכך היא שמי שרוצה לבצע השקעה מוצלחת במניות צריך להתרכז במניות חברות אבטחת הרשת והמידע. זה לא חידוש גדול שהרי תחום האבטחה מומלץ מזה שנים אבל הבעיה בבחירת ההשקעה הנכונה רק הולכת ונעשית קשה יותר.
אם מה שאומר הבחור נכון (ולא רק הוא אומר זאת, המומחים הגדולים בעולם גם הם) -  והכול יהיה מחובר להכול - האם אותן חברות אבטחה מובילות, כמו צ'קפוינט, סייבר-ארק, סיסקו, פאלו-אלטו ועוד הן הבחירה הנכונה? האם סל HACK כדוגמה הוא שכדאי להעדיף? או שאולי החברות שמובילות תהליך ההתחברות כולו כמו מייקרוסופט, סיסקו, אינטל או טייואן סמי קונדקטורס הן המעניינות באמת? על הדברים הללו נדבר היום.
לפני שננסה לבחור בהשקעות המתאימות כאן המקום להזכיר את תיאוריות הקונספירציה שקשורות למהפכת הטכנולוגיה ולהכול מחובר. "ההתחברות הגלובלית", טוענים מאמיני הקג'ו-אנון (QAnon תבדקו מי הם בוויקיפדיה), "זה השלב הסופי במזימה הקפיטליסטית שמובילה ארה"ב באמצעות ה-CIA, ה-NSA, ה-FBI ושאר הסוכנויות המודיעיניות". כעת, משהנשיא טראמפ יוכל בקרוב להעביר ציוצים בלחיצת כפתור מהאלחוטי שלו לכול בעל טלפון חכם או טאבלט בארה"ב, מקבלת עמדת הקונספירטוריסטים חיזוק, "כן, מיזוג הבלוקצ'יין ל-IT יביא לשליטה המלאה של ה-CIA בחיי תושבי העולם כולו ובכך בכלכלה הגלובלית", כך סבורים מאמיני התיאוריה.
ואו!!! איך מגיע פתאום ה-CIA לתמונה ואיך זה בכלל מתיישב עם טראמפ שמנהל מלחמת חורמה ב-CIA וב-FBI ומה לגבי אותם לחצנים שאמורים לאפשר לי חסימה?. תיאוריית הקונספירציה המקורית בעניין "הכול מחובר" קודמת בהרבה לקג'ו-אנונים. כבר בשנות השמונים טענו קונספירטורים שהעתק של כול מידע שעובר ברשת (שאז רק החלה לפרוץ לשוק האזרחי) , עובר למחשבי ה-CIA או ה-NSA או DARPA (שזה ראשי תיבות של Defense Advanced Research Projects Agency).
 
הסכנות גדלות עם ההתפתחות
"מישהו באמת מאמין", טענו, "שארה"ב נותנת את האינטרנט לעולם בחינם? זה הרי אנטי-אמריקאי לחלק דברים בחינם, No free launch". כמובן שאנשים הגיוניים כמונו וכמוכם הקוראים מתייחסים לקונספירציה הזו בביטול אבל לך דע. רק כדוגמה אחת כדאי שתבדקו איך התחילה גוגל שמחזיקה, באמצעות הרשת, כמעט בכול המידע שיש? אותה סוכנות DARPA הוציאה, ב-1995, מחקר שמטרתו לייצר, "massive digital library using the internet as its backbone". מי שזכו במכרז למחקר ובמימונו היו 2 סטודנטים מאוניברסיטת סטאנפורד, סרגי ברין ולארי פייג' שמם. המחקר הוגש על ידם לסוכנות ב-1997 ומתי ייסדו השניים את גוגל? ב-4.9.1998 אז מה? אתם רוצים לומר למסופקים שב-DARPA יושבים מטומטמים? נתנו לשני סטודנטים צעירים לפתח מכרה זהב מבלי שיקבלו משהו בתמורה? עדיין טוענים שזו הכול רכילות? תבדקו מה קורה, בתוך מלחמות הסחר, בין ארה"ב, גוגל וסין ומדוע הסינים כ"כ חוששים מגוגל.
בין אם יש קונספירציה או לא דבר אחד ברור, חשיבות האבטחה רק תלך ותגדל. אפילו אם הסוכנויות כלל אינן מעורבות עצם המחשבה שאיזה ילד כמו הנכד של אחותי יוכל להיכנס למערכת ו"לראות הכול" אינה אפשרות שהסוכנויות הנ"ל יאפשרו בין אם הן מעורבות או לא!!! אז בואו ונראה תחילה במה המדובר. העולם התעשייתי-מסחרי נמצא בתהליך מעבר לכיוון I-C IoT, שזה Industrial-Commerce Internet of Things.
ככול שיותר תקנים/מכשירים/תהליכים מתחברים למערכות ה-IOT כך גם מתרבות הפריצות וההתקפות. בעבר היו רוב התקפות ההאקרים על מערכות העברת האינפורמציה (IT) אבל היום, כך מסתבר, רואים מעבר ברור לכיוון מערכות השליטה של העסק ומערכות התיפעול. התקפות הסייבר עוברות מדרישות כופר באמצעות מה שמכונה כָּפְרָה (ransomware), תוכנה זדונית שמצפינה קבצים במחשב, מונעת גישה אליהם ושכדי להסירה דורשים מפעיליה תשלום כופר, לריגול תעשייתי ולשינוי קודים של תהליכי ייצור שמסכנים פעילות רובוטית, תוכן של מוצרים או את תהליכי הייצור. במילים אחרות ה IOT מאפשר להאקרים להשתלט/לעצור את תהליך הייצור.
מסתבר שבכול שלב של התפתחות העברת אינפורמציה ההאקרים מרחיבים את פעילותם והסכנה גדלה. מדוע? מומחי EE Times זיהו 6 סיבות לכך:
1. הגידול המהיר במספר החיישנים, הגייטים והציוד שתומך ב-IOT בהשוואה ל-IT פותח אפשרויות חדשות לחדירה.
2. המעבר ל-IOT בתעשייה המסורתית נעשה כאשר מערכות IOT מורכבות על ציוד תפעולי ישן ומפוקח באמצעות מערכות פיקוח שלא נבנו עבור האינטרנט ולכן לא עוצבו לסוג אבטחה שמתאים לרשת.
3. המערכות התעשיתיות, התפעוליות כמו המפקחות, נבנו לאורך זמן, עם ההתקדמות הטכנולוגית והגיעו מספקים שונים ומופעלים במערכות הפעלה שונות ובתכנות שונות וקשה לפיכך להתאים הגנה שתכסה את הסוגים השונים.
4. הבעיה האנושית, חסרה עדיין תודעת האבטחה הדרושה אצל המפעילים במיוחד בתעשייה המסורתית. 5. תקציבים בלתי מתאימים (חברות לא משקיעות מספיק בהגנות אלא לאחר שפריצות משמעותיות קורות).
6. עלייה חדה במספר ובסוגי האקרים במיוחד מאזורי מזרח אסיה.
"IOT זה לא IT (מבחינת ההגנה)", הסביר Phil Neray, אחראי הגנת הסייבר בחברת  CyberX, שיושבת במסצ'וסטס והוקמה ע"י עומר שניידר וניר גילר יוצאי יחידת הגנת הסייבר של צה"ל ושמתמחה ב-Industrial IoT ובתהליכי ההתאמה מ-IT ל-I-C IoT.
"מדובר בסביבה טכנולוגית ששונה לחלוטין מבחינת האבטחות", אמר Abhi Dugar, מנהל המחקר של IDC מה שאומר שאסטרטגיית האבטחה תצטרך להתאים עצמה לשינוי וכך גם כול החברות שעיסוקן בכך. כלומר, הלקוח של צ'קפוינט, סייבר ארק או פאלו אלטו שעובר ל -IOT, בלוקצ'יין והשד יודע למה עוד, צריך להתחיל לחשוב על חליפת ההגנה העתידית שתידרש כדי שלא יותקף וזה מביא אותנו למסקנה שהגענו אליה ממזמן, שאין דרך לדעת איזו חברה "תנצח" וצריך להתרכז בסלים שמכילים כול "מנצחת" פוטנציאלית ולא דווקא בסלים כמו ה-HACK או ה-CIBR ונגיע לכך בהמשך. לנו אין ספק כלל ש "פינת Cyber security" בתיק ההשקעות מחוייבת המציאות.
צ'ק פוינט או סיסקו?
בחירת אובייקט ההשקעה בתחום קשה כי מדובר בתחום גדול, מפוצל מאוד ותחרותי מאוד שצומח מהר ומתפתח לכיוונים שעדיין אינם ברורים. יש חברות שנותנות הגנה כחלק מבניית התשתיות כמו CSCO, IBM ,JNPR או SOPH, חברות שתופרות חליפת IT ומציעות הגנות כחלק מ"החליפה". יש חברות אחרות שמפתחות מערכות אבטחה שמוטבעות במוצרים שלהן (לעצמן וללקוחות) כמו INTC, RTN, LMT או חברות המוליכים למחצה כמו TSM ויש חברות מתמחות כמו CHKP, PANW, CYBR, SYMC ועוד.
בנוסף לכול זה קיימת חפיפה בין הפעילויות ושותפויות בין חברות שלכ"א מהן אסטרטגיית Cyber security משלה. לנו נראה שמהפכת הטכנולוגיה/אינפורמציה דוחפת לכיוון "החליפות". לא שאנחנו חוששים לעתידן של CHKP או PANW אבל ההנחה שלנו היא שככול שהמהפכה מתקדמת וככול שנוספים דברים כמו IOT, בלוקצ'יין וכו' וההתחברות הולכת ומתרחבת כך גם יעדיפו הלקוחות מה שנקרא Turn key IT suppliers, ספקים שיתנו להם חבילת IT שכוללת גם את ההגנות.
זה אומר, למשקיע שמאמין בהתפתחות כזו, שהתעשייה תתפתח כמו שכול תעשייה אחרת מתפתחת מאז החלה מהפכת הטכנולוגיה להתמזג, למבנה אוליגופול, כמה חברות גדולות שיספקו חבילת IT מלאה והרבה חברות קטנות יחסית מתמחות בסוגי הגנות שונים שיועסקו ע"י הגדולות או יתבססו בתת נישה שבה יש להן יתרון יחסי.  התהליך גם מבטיח שפעילות ה A&M תמשיך לפרוח מה שאומר שהערכת חברות הנישה, מהסוג של CHKP PANW או CYBR תהיה תמיד גבוהה כיוון שבוול סטריט יעריכו שחברות כאלו "מאויימות" ברכישה.
כול זה אומר שעדיף להתרכז בקרנות או סלים, כפי שעדיף בכול מגזר. אליבא מומחי הסייבר כמו eSecurity Planet וגארטנר, עשרת החברות המובילות היום את התחום הן (לפי מכירות, מגוון מוצרים ובדיקת שני גופי הייעוץ החשובים הללו): CSCO, SYMC PANW, CHKP, MSFT, חברת McAfee (בבעלות INTC), בריטיש טלקום (BT), החברה היפנית Trend Micro's (סימול: TMICY), החברה הבריטית Sophos (סימול: SOPH.L) ו-Proofpoint (סימול: PFPT).
זו אגב אינה רשימת המובילות ב"הצלחה במלחמה בפשעי סייבר" שם הראשונה היא CYBR הישראלית ואחריה CSCO, IBM, MSFT ו-AMZN. אז אפשר לבחור חברה מנצחת בתוך רשימה כזו?.
השוונו בין 6 סלים/קרנות שמכסים את התחום וגם מול מניות שונות לאורך תקופה של 5 שנים. הסלים/קרנות שבדקנו הם: סל החדשנות הטכנולוגית ALPS Disruptive Technologies (סימול:DTEC) שהזכרנו בכתבות קודמות, הקרן המאוד ייחודית Pictet - Security  (סימול: PSECUSI:LX בבלומברג, מספר ISIN : LU0256846139) של הבנק השווייצרי, הסלים HACK ו- CIBR, סלי הטכנולוגיה הגדולים XLK ו-VGT וסל הטכנולוגיה הישראלי ITEQ.
 

אם בודקים לאורך 5 שנים אז התעודות VGT ו-XLK והקרן PSECUSI:LX מובילות. ככול שמקצרים את זמן הבדיקה מסתבר שההובלה משתנית. מתחילת השנה מובילים  HACK ו-CIBR כאשר הסל "הכבד", כלומר VGT קרוב מאחוריהם.

חמש המניות המובילות ב-HACK (משקלן 23.3%) הן: FTNT, CSCO, PANW, CHKP ו-CYBR.
חמש המניות המובילות ב-CIBR (משקלן 30.1%) הן: SPLK, VMW, PANW, CSCO ו- SYMT. סל VGT שמגדיר את עצמו כסל IT (ולא Cyber security) ומכיל כרגע 300 מניות, 5 המובילות ששוקלות 43.96% מסל הן:  AAPL, MSFT, FB, GOOG ו-INTC.
הסל של פיקטט החל להישאר מאחור בתחילת השנה וחמשת המניות המובילות אצלו, ששוקלות 19.3% הן: FIS, EQIX, TMO, MMM ו-SWK - והן (להוציא את TMO "שלנו") "משכו" את הקרן מטה בשנה האחרונה.
הדבר היחיד שאפשר ללמוד כאן הוא שהצלחת הסלים/קרנות פחות קשורה במשקל המניות המובילות ויותר בהרגשה ששולטת בוול סטריט כי אם תוסיפו להשוואה סל כמו RYT כלומר (S&P 500 Equal Weight Tech) המורכב כמו XLK רק משקלל את כול החברות בצורה שווה, תגלו שסל זה היה בקבוצה המובילה בשנה, בשלוש או בחמש השנים האחרונות ואפילו בחודש האחרון. מה המסקנה? שלקראת הלא נודע צריך להיצמד לסל IT רחב ככול שאפשר, מהסוג של RYT ולו רק בשל הסכנות שאורבות למשקיע בדרך. 

** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל

תגובות לכתבה(81):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 35.
  שערי האג"ח
  דוד 02/10/2018 01:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, לאורך 20 שנות קריאה, ציינת שסוחרי האג"ח "מנבאים" את העתיד. והמרווח כיום, בין התשואות של 5+ שנים ל - 1-3 שנים, כמעט אפסי. אשמח לדעתך, גם אם בקצרה. תודות.
  סגור
 • 34.
  אינטל עם הודעה טובה היום מפרקת את AMD וזה מצויין ל
  בני 28/09/2018 19:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מייקרון
  סגור
 • 33.
  שלמה מה דעתך על AAPL?
  ברנע 27/09/2018 10:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קניה החזקה או מכירה?
  סגור
 • זו אולי החברה שהוא כתב עליה הכי הרבה בשנים האחרונות.
  רז 27/09/2018 12:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור
 • נכון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 27/09/2018 16:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 32.
  תודה (ל"ת)
  אריה 26/09/2018 21:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 31.
  מדווחים באתר שמכירות בעלי ענין הגיע לשיא באוגוסט
  שאלה לשלמה 26/09/2018 17:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה בעלי הענין יודעים שהציבור לא יודע?
  סגור
 • 30.
  30% מהעליות (מתוך 9.2% מתחילת השנה) מיוחסות לאפל ואמזון
  האם השוק מטעה? 25/09/2018 19:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הדיווחים הם על כך שחברות רבות אבדו מערכן בגלל מלחמת הסחר
  סגור
 • 29.
  EBAY יורדת ויורדת מהשיא של 46 דולר , האם ההתדרדרות תעצר
  EBAY מאבדת כוח 25/09/2018 19:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם התחרות עם אמזון ועליבאבא מחסלת את EBAY...?
  סגור
 • 28.
  wwe עוד מניה שרק עולה ועולה
  WWE 25/09/2018 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאז הכתבה שלך ב 19.5.2018 עלתה עוד 60 אחוז (מ 58 ל 93 דולר) כאשר ב 3 ימי המסחר לפני פרסום הכתבה קפצה ב 35 אחוז (מ 43 ל 58). מתחילת השנה עלתה 200 אחוז. הכתבה הנל [למה כדאי לקחת את הבידור ברצינות, וכמה מילים למי שמסתכל על טבע פרשן וול סטריט של Bizportal על הצמיחה בתעשיית המדיה והבידור שצפויה לגלגל 804 מיליארד דולר בארה"ב לבדה ב-2021; וגם: האם נוצר מומנטום ב-WWE? שלמה גרינברג | 19/05/2018]
  סגור
 • chapeau שלמה
  לרון 26/09/2018 13:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על wwe
  סגור
 • 27.
  stim לעומת בריינסווי
  שי בראל 25/09/2018 15:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה מאלפת כמו שתמיד שלמה האם יש לך הסבר מדוע יש פערים כלכך גדולים בשווי בין 2 החברות ? אחת נסלרת הנאסד"ק השנייה כמובן בתל-אביב . הבדל של פי 5 בשווי ושלבריינסווי יש כבר 2 אישורי FDA וטכנולוגיה הרבה יותר טובה . המון תודה
  סגור
 • לא דואג ! כול לקוח חדש של stim זה רווח נקי לבריינסוויי
  סמי וסוסו 25/09/2018 18:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה השטויות שסיפרנו לעצמנו אז. הרי לנרונטיקס יש אישור מסוף 2008, לבריינסווי אישור מתחילת 2013. כול לקוח של נרונטיקס זה רווח נקי לבריינסוויי - כי כשהם יבינו שהטיפול של בריינסוויי יותר איכותי - רובם יעדיפו או לעבור אליה או לעבוד עם 2 החברות. זה סוג השטויות שסיפרנו לעצמינו בעבר. טוב שתמיד יש פרייארים חדשים.
  סגור
 • את מודע ש stim הכנסות של 50 מיליון דולר בשנה (מול 15)
  לא כוחות 25/09/2018 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מול בקושי 15 של הישראלית (לפי הדוח האחרון כפול 4). הישראלית מהכנסות שליש מהאמריקאית, בנוסף לישראלית אין יציבות בהכנסות Neuronetics Reports Second Quarter 2018 Financial and Operating Results •August 14, 2018 For the full year 2018, the Company expects to report revenue of between $50.0 and $51.5 million, representing 24% - 27% year-over-year growth, respectively. דו"חות בריינסווי: צמיחה של כ-57% בהכנסות ברבעון השני של השנה 27/08/2018 על פי דו"חות החברה, הכנסותיה של בריינסווי הסתכמו בכ-3.72 מיליון דולר, כאמור צמיחה של כ-57% לעומת הכנסות של כ-2.37 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד
  סגור
 • 26.
  TENCENT
  מוקיר 25/09/2018 00:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה אפשר בבקשה את חוות דעתך עליה?
  סגור
 • בפעם האלף, איני עוקב אחרי חברות סיניות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/09/2018 11:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • טען עוד
 • 25.
  GE כבר ב $11.8 מדהים איזה רמות מפחידות
  ge 24/09/2018 17:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשהאנליסט מ jpm נתן לה יעד של 11 דולר (זה היה ב 13 למאי השנה) המניה היתה על 15 דולר. מאז ירדה עוד 25 אחוז דוחות ב 19 לאוקטובר
  סגור
 • אתה מסתכל על נתונים יבשים במקום על התמונה הכוללת.
  רז 26/09/2018 12:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לטווח הרחוק היא אחת המומלצות להחזקה בתיק.
  סגור
 • בשבוע שעבר הנל הוריד את היעד מ $11 ל $10
  GE 26/09/2018 19:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  GE Rolls Out Turbine Fix as Power Unit Grapples With New Threat September 20, 2018 GE fell 3.1 percent to $12.46 in New York, the most in two months, after JPMorgan cut its price target by a buck to $10.
  סגור
 • 24.
  עופקו(ר) סימול opk
  opk 24/09/2018 17:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יורדת עוד שמיניה וקרובה מאוד לרמות ההכי נמוכות בשיא המשבר (הייתה על 3.67 דולר רמה הכי נמוכה בשיא המשבר) כרגע על 3.9. השוק לא קונה את ההסברים של פיליפ פרוסט.
  סגור
 • 23.
  שלמה הודו
  סבירסקי 23/09/2018 10:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בזמנו כתבת על הודו כמה מילים שהיא מעניינת .. ת.הסל שלה ירדה מאזהאם הודו עדין מעניינת? יש סיכוי לכתבה שלך על הודו? תודה רבה
  סגור
 • השקעה בהודו
  Mohnish Pabrai 23/09/2018 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעקוב אחרי Mohnish Pabrai
  סגור
 • כתבתי על הודו (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/09/2018 10:56
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • מוניש פאברי מחזיק רק פיאט (ל"ת)
  סבירסקי 24/09/2018 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 30 אחוז בפיאט, 40 אחוז בהודו
  מוניש 24/09/2018 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתוך המיליארד דולר שהוא מנהל. ניתן לראות כאן ב youtube בדקות 4-5 גם את המניות ההודיות שהוא מחזיק Chai With Pabrai: Mohnish Pabrai Talks To ET Now | Exclusive May 31, 2018
  סגור
 • 82.5% בפיאט 17.5% בפרארי זה 2 המניות
  גל 25/09/2018 18:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלו. תבדקו שוב
  סגור
 • השקעה בהודו
  הודו 24/09/2018 16:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גגלו Top 13 India ETFs ניתן לראות את ההבדלים בתשואה בין תעודות הסל הרגילות (מינוס 5 עד 10 אחוז מתחילת השנה) לאלו שמשקיעות במניות קטנות (מינוס 20 עד מינוס 35 אחוז השנה). בנוסף תעודת הסל INR (הרופי מול הדולר) עם תשואה של מינוס 9 אחוז מתחילת השנה - וזה גם משפיעה. כשמלחמת הסחר תסתיים ועליות הריבית בארצות הברית תסתיים - המטבעות של השווקים האלו יחזרו לעלות. מי יודע כמה זמן זה יקח.
  סגור
 • המשך ההשקעות שלו בהודו
  מוניש 25/09/2018 21:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בנוסף הוא מחזיק ב fcau בערך 300 מיליון דולר (האחזקות ב race נמכרו מאז) It has gone from basically less than a $100 million two-three years ago, to over $400 million and so all of that has happened because I am able to find opportunity here and I am not able to find opportunity in US. About 40% of your portfolio is invested in India? That is correct.
  סגור
 • מצורף ראיון איתו - בהודו הוא כנראה חזק בתחום הבניה
  כמו שתארתי 40 אחוז 25/09/2018 21:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  40% of my portfolio is invested in India, 0.1% in US: Mohnish Pabrai ET Now|Updated: Jun 01, 2018, 04.49 PM IST :Yes. I managed about a billion dollars and at this time, we have less than $1 million invested in the US -- 0.1% of my portfolio. I never thought in my lifetime I would ever get to having something like that small a stake and I do not have macro views. In fact, I am bullish on the US in general, it is just that things are not heavily mispriced and under priced. At the same time, India has increased quite dramatically. It has gone from basically less than a $100 million two-three years ago, to ov ..
  סגור
 • 22.
  שלמה ,מה דעתך על סיירן? תודה. (ל"ת)
  ג'וי 23/09/2018 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אין לי דיעה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/09/2018 10:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 21.
  Algn
  אבי לא 3 23/09/2018 01:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממתינים עדיין לכתבה המובטחת על algn
  סגור
 • "שיניים עקומות מסביב לעולם מחזיקות את המשקיעים מחייכים"
  ALGN 23/09/2018 10:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תרגום חופשי של כותרת הכתבה Crooked Teeth Around the World Keep Align Investors Smiling September 17, 2018 The maker of the Invisalign teeth-straightener sees its best days still to come, despite shares doubling in the last 12 months, and more than quadrupling from the start of 2017. The stock is trading at a record. Align Technology Inc. credits an expansion into the teenage demographic and innovative products paired with international growth as the bellwether sign that business is showing no sign of letting up. Revenue for the second-quarter of this year ballooned by 37.5 percent from the year prior to a record, according to data compiled by Bloomberg.
  סגור
 • 20.
  מאמר מצויין שלמה מה דעתך על CBLK ? (ל"ת)
  משקיע ועוקב 22/09/2018 19:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • חברה מעניינת העתיד תלוי בהנהלה
  שלמה גרינברג 23/09/2018 11:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יצא לי בזמנו לבדוק, עוד כשקראו לה Bit9, Inc. החברה מתקדמת יפה מאוד במכירות אבל כך גם בהפסדים וכעת זו שאלת ניהול. בתחרות הנוכחית זה לא קל.
  סגור
 • Carbon Black ipo lockup expiration
  cblk 23/09/2018 07:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קח בחשבון שבקרוב משתחררות שם 8 מיליון מניות שהיו חסומות בהנפקה (חסימה של חצי שנה מההנפקה) התאריך 31.10
  סגור
 • 19.
  מבחינתי יש רק מנצחת אחת כרגע והיא סיסקו בדרך ל 70$ (ל"ת)
  Rsi 96.10 22/09/2018 19:28
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 18.
  המניה זנקה בעקבות הצלחה בניסוי שלב III
  פרוטליקס 22/09/2018 19:02
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האם זה אומר שעכשיו צריך לחכות רק לאישור של ה-FDA...?
  סגור
 • האישור עדיין לא באופק
  שלמה גרינברג 23/09/2018 11:15
  הגב לתגובה זו
  4 0
  Preliminary Results Indicate Improvement in Kidney Function in Patients Switched from agalsidase alfa (Replagal®) to pegunigalsidase alfa (PRX-102). מדובר ב "Preliminary Results".
  סגור
 • 17.
  כמו בכל מגזר
  דייב 22/09/2018 16:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם רוצים "להכות את המדד", אז צריך לבצע עבודת מחקר בנושא, לראות איזה מוצר מציעה כל חברה ללקוח ולהבין עד כמה מוצר רלוונטי בהתאם לצרכי השוק היום ובעתיד. כמובן, אפשר לבחור בדרך הקלה כפי שמציעה הכתבה ופשוט להשקיע באיזה סל.
  סגור
 • 16.
  שלמה מה דעתך על סייפטי (ל"ת)
  gupr 22/09/2018 15:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • אין לי דעה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/09/2018 11:18
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 15.
  Kraft Heinz Company (KHC)
  זיו 22/09/2018 15:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שלמה שלום, האם תוכל להביע את דעתך על החברה ?
  סגור
 • khc עוד הצלחה
  לרון 26/09/2018 13:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בספק של באפט
  סגור
 • אולי, כאשר אגיע לסקירת BRKA (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/09/2018 11:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • שלוש מילים-כסף על הרצפה. הרבה זמן היא על ה"רדאר" אצלי.
  דגן 23/09/2018 09:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אבל רק אם אתה מתכנן לטווח ארוך.
  סגור
 • KHC - סיכום מצב החברה במשפט אחד
  על הפנים 23/09/2018 22:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכותרת הכתבה: Kraft Heinz Stock’s Decline Reflects the Death of Grocery’s Center Aisle August 10, 2018 The consumer-packaged goods (CPG) companies that once dominated American grocery retailing are getting slammed this decade. Whether it’s Campbell Soup (NYSE:CPB), Mondelez (NASDAQ:MDLZ), Kellogg Company (NYSE:K), General Mills, Inc. (NYSE:GIS), or The J.M Smucker Company (NYSE:SJM), all the companies that sell products in the center of your grocery store are under pressure. The problem is that shelf-stable, mediocre-quality food is no longer good enough for most American tables. Consumers are either buying prepared meals or making dinners from scratch.
  סגור
 • ערימה של שטויות.
  טל 26/09/2018 12:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל שנה יש דור צעיר חדש בארה"ב וביתר העולם שמתוודע וצורך את מה שקראפט מייצרת. תיכנס לאתר שלהם ותבדוק את הפורטפוליו מוצרים. מדובר בכמות אדירה של מוצרים, לא רק חטיפי שוקולד.
  סגור
 • hsy
  לרון 26/09/2018 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה שוקולד לא להתבלבל
  סגור
 • 14.
  GE
  דן 22/09/2018 14:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנסה להבין מדוע ממשיכה לרדת,לא רואים את הסוף..
  סגור
 • רה-אורגניזציה ברמה גלובלית.
  רז 26/09/2018 12:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 13.
  אחלה כתבה .. תודה (ל"ת)
  בנצי 22/09/2018 07:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  בזמנו ציינת את צק פוינט כמובילה
  סיגל 22/09/2018 07:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם צק פוינט עדיין חזקה ביותר ומובילה ובמחיר כלכלי טוב או שעדיף סל hackתודה שלמה
  סגור
 • "אז אפשר לבחור חברה מנצחת בתוך רשימה כזו?."
  הוא עולה על זה בכתבה 22/09/2018 10:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "כול זה אומר שעדיף להתרכז בקרנות או סלים, כפי שעדיף בכול מגזר. אליבא מומחי הסייבר כמו eSecurity Planet וגארטנר, עשרת החברות המובילות היום את התחום הן (לפי מכירות, מגוון מוצרים ובדיקת שני גופי הייעוץ החשובים הללו): CSCO, SYMC PANW, CHKP, MSFT, חברת McAfee (בבעלות INTC), בריטיש טלקום (BT), החברה היפנית Trend Micro's (סימול: TMICY), החברה הבריטית Sophos (סימול: SOPH.L) ו-Proofpoint (סימול: PFPT). זו אגב אינה רשימת המובילות ב"הצלחה במלחמה בפשעי סייבר" שם הראשונה היא CYBR הישראלית ואחריה CSCO, IBM, MSFT ו-AMZN. אז אפשר לבחור חברה מנצחת בתוך רשימה כזו?."
  סגור
 • תקרא הכתבה, תבדוק ותחליט (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2018 09:05
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 11.
  מזור נמכרה למדטרוניק (ל"ת)
  יעל 21/09/2018 22:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תבדקי מה כתבתי
  שלמה גרינברג 22/09/2018 09:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לאחר שרכשר % 11
  סגור
 • 10.
  שלמה כתבת לא מזמן שהשוק בהודו מעניין
  טימי 21/09/2018 21:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לטווח ארוך.. תוכל לעשות כתבה עליו בהזדמנות ?האם דעתך לגבי השוק בהודו השתנתה או שאתה חיובי עליו עדיין?
  סגור
 • בהודו הולכים להקים 100 שדות תעופה בהשקעה של 10 מיליארד$
  הודו זה העתיד 22/09/2018 19:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הבעיה העיקרית של הודו זאת השחיתות והביוקראטיה, וגם ההתייחסות השונה לזמן. ייקח להודים זמן לאמץ מנטאליות מערבית, אבל יש שם אוכלוסיה ענקית משכילה וגם מעמד בינוני גדול בעל יכולת צריכה
  סגור
 • 9.
  Thor industries
  יואב 21/09/2018 21:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה רבה.. תור דיווחה והחמיצה את התחזיות המניה ירדה 14% ביומייםהאם לדעתך הדוח ממש גרוע או שכרגיל הגזימו בתגובות בוול סטריט. תודה
  סגור
 • Thor industries
  שלמה גרינברג 22/09/2018 09:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם לשפוט לפי המחקרים האחרונים האנליסטים מאמינים שהמניה מומלצת
  סגור
 • תודה שלמה (ל"ת)
  יואב 22/09/2018 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  לא זוכר שאיזה מקור רציני טען שגוגל זו יוזמה של דארפה
  סימפל 21/09/2018 18:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנה כתבה מעולה אחת על איך התחילה גוגל: https://www.wired.com/2005/08/battelle /?tw=wn_tophead_4 שם הכתבה: The Birth of Google. לא צריך לקרוא הכל, המידע מופיע כבר בפסקאות הראשונות. מלבד זאת, אני זוכר כתבה אחרת, וגם היא תיארה פחות או יותר אותו דבר: שמנוע חיפוש היה נושא המחקר ששני הסטודנטים האלו בחרו לעבוד עליו.
  סגור
 • גוגל יוזמה של DARPA? מאיפה לקחת את זה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2018 09:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • ממה שכתבת בטור פה
  סימפל 23/09/2018 23:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "מי שזכו במכרז למחקר ובמימונו היו 2 סטודנטים מאוניברסיטת סטאנפורד, סרגי ברין ולארי פייג' שמם. המחקר הוגש על ידם לסוכנות ב-1997 ומתי ייסדו השניים את גוגל? ב-4.9.1998 אז מה? אתם רוצים לומר למסופקים שב-DARPA יושבים מטומטמים? נתנו לשני סטודנטים צעירים לפתח מכרה זהב מבלי שיקבלו משהו בתמורה? עדיין טוענים שזו הכול רכילות?" תכל'ס אתה אומר פה שדארפה מימנה את הפיתוח הראשוני של המנוע.
  סגור
 • 7.
  feye
  דינו 21/09/2018 16:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה על כתבה מאירת עינים. התוכל לומר משהו שלמה על feye? בזמנו היו שמועות על סיכויים לרכישתה .
  סגור
 • איני עוקב מקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2018 09:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 6.
  אקזיט בבריינסוויי ? רק מתרחק ?
  stim 21/09/2018 07:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנחנו רואים שחברות נרכשות בפרמיה אפסית (10 אחוז - רכישת soda' רכישת מזור) בבריינסוויי ההפרש בין שווי בריינסווי (115 מיליון דולר) והמתחרה שהונפקה (stim שווי 580 מיליון דולר) הוא פי 5. זה אומר שיהיה בילתי אפשרי להביא אמריקאים פרייארים שיסכימו לשלם פרמיה של מאות אחוזים על מחיר המניה בתל אביב.
  סגור
 • 5.
  הבלוקצ'יין הוא פתרון אבטחתי, אבל זאת לא הנקודה החשובה
  מה הקשר לבלוקצ'יין? 21/09/2018 00:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבלוקצ'יין בא לתת פתרון אבטחתי שלא יאפשר למעשה להאקר לחדור למערכת (=כי החדירה דורשת משאבי אנרגיה אדירים). הבעיה לחברות היא שמידע שהן לא רוצות, יהיה חשוף למתחרות...כי כל פעולה נרשמת, וכל בעל מחשב יכול לראות אותו (=כי הרי כולם מסונכרנים, וגם מאשרים כל פעולה)
  סגור
 • אתה צודק בעלות לא ביכולות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/09/2018 14:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  שלמה חג שמח. תוכל להסביר בבקשה למה מיקרון צונחת אחרי
  משה 21/09/2018 00:16
  הגב לתגובה זו
  0 3
  תוכל להסביר בבקשה למה מיקרון צונחת (ב - After Hours) אחרי דוחות טובים עם עלייה בכל השורות? האם בגלל תחזית בעייתית של הדרישות לזיכרונות? תודה
  סגור
 • איני עוקב אחרי תנודות יומיות, אבל
  שלמה גרינברג 21/09/2018 14:34
  הגב לתגובה זו
  5 0
  MU עדיין עשתה, בשנה האחרונה, כ % 90 יותר מסל המוליכים למחצה SOXX. "החליט" הקונצנזוס ששבבי זיכרון בבעיה, תקרא : https://www.marketwatch.com/story/micron-forecast-creates-jitters-that-big-memory-chip-party-is-ending-2018-09-20?siteid=yhoof2&yptr=yahoo איני מסכים אתם אבל זו הדעה השלטת בזמן האחרון.
  סגור
 • הכי מפחיד מה יהיה עם טאואר בדוחות הקרובים
  tsem 21/09/2018 10:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הדוחות צפויים להתפרסם בסביבות 25/10 (לא פורסם תאריך רשמי עדיין). כול ציוץ הכי קטן מצד טאואר על הנמכת תחזיות או חולשה בשוק לקראת הרבעון הרביעי של 2018 או הראשון של 2019 - יכול להביא מפולת במניה. במיוחד שהיא מתחילה לעלות בימים האחרונים.
  סגור
 • אני מנזה להבין את הפניקה שלך מטאוור ולא מצליח.
  טל 21/09/2018 15:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  המניה מתאוששת, עזוב את הכותרות.
  סגור
 • אתה פוחד והמניה רק עולה.
  דגן 21/09/2018 11:44
  הגב לתגובה זו
  3 1
  .
  סגור
 • mu המצב יותר חמור כי לפני 4 חודשים הודיעו על
  mu 21/09/2018 10:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  קניה חזרה של מניות ב 10 מיליארד דולר Micron Spikes After $10 Billion Buyback Plan Caps Bullish Q3 Earnings Forecast May 22, 2018 Micron will buyback $10 billion of its shares, or 16% of the outstanding total, the company said, confirming a recent commitment to return at least half of its free cash flow to investors
  סגור
 • גם צ'קפוינט עושה buy-back. זה מה שמפחיד אותך ?
  אריק 27/09/2018 12:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור
 • 3.
  כתבה נפלאה.
  חיים 20/09/2018 23:37
  הגב לתגובה זו
  5 0
  .
  סגור
 • 2.
  חג שמח.כתבה נהדרת. (ל"ת)
  נתי 20/09/2018 22:03
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  איך אמר באפט כשקנה את חברת המסטיקים ריגלי - מצורף ציטוט
  סמי 20/09/2018 19:24
  הגב לתגובה זו
  7 0
  בתרגום חופשי "לא נראה לי שהאינטרנט ישנה את ריך שאנשים לועסים מסטיק" (זה היה בשנת 2008) ואני מוסיף תמיד טוב להתמחות בתחום "החזיריות" (להיות חזירים גדולים ולקנות מניות עמו TLRY שעולות 800 אחוז בחודשיים...) - התחום הזה גם יהיה יותר ויותר רלוונטי - מתקפות אינדאנים על מניות. "Our approach is very much profiting from lack of change rather than from change. With Wrigley chewing gum, it's the lack of change that appeals to me. I don't think it is going to be hurt by the Internet. That's the kind of business I like."
  סגור
 • ראיתם את התיק של Glen Brownworth
  תהיו חזירים גדולים 21/09/2018 10:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גגלו Glen Brownworth - MyTrackRecord amzn 47 אחוז nvda 19 אחוז adbe 13 אחוז ניתן לראות תשואות משנת 2004 השנה התשואה 45 אחוז
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות