האיש שהפסיד בעבר בבורסה 70 מילארד דולר - עשה השבוע עסקה שאסור לפספס

פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס לעסקת הענק שהתרחשה השבוע, וההיסטוריה של זה שעשה אותה
 | 
(52)
"המחשב הוא כמו הראש של הבן אדם", אמר Masayoshi Son ב-1991, "החומרה זו העצמות שמרכיבות את הראש, הקרקפת. המעגלים והמוליכים למחצה הם המוח שבראש, התוכנה זו החכמה והדאטא היא הידע". על המשפט הזה בנה המייסד של סופטבנק (סימול: SFTBY בניו יורק, 9984: TYO בטוקיו) את האסטרטגיה של החברה, "התמקדות בחכמה ובידע".
"יפן", שמענו את מייקל ארמסטרונג, היו"ר/מנכ"ל לשעבר של AT&T אומר בתחילת המאה, "אינה הסכנה האמתית להגמוניה שלנו בתקשורת וגם לא בתחום ההובלה הטכנולוגית, אבל אנשים כמו Masayoshi Son בהחלט כן". ארמסטרונג אמר זאת בתשובה לשאלת עיתונאי על האפשרות שחברת סופטבנק, הכוכבת היפנית של בועת הטכנולוגיה, תנסה לרכוש את AT&T שנקלעה אז למשבר קשה. סופטבנק לא רכשה את AT&T. ו-Son טען שמעולם לא חשב על כך כי באותם ימים כלל לא היה מסוגל. באותם ימים הוכתר Son בתואר המפוקפק של "המפסיד הגדול ביותר בהיסטוריה בשל נפילת בורסה" (הפסיד במשבר הבועה של 2000-2, על הנייר, למעלה מ-70 מיליארד דולרים).
המניה של סופטבנק, שבין אפריל 1999 למאי 2000 עלתה ב-1,300% הפסידה, עד סוף 2002, כ-98% מערכה. Son לא מכר מניותיו אז וגם לא מאז, אבל לדבריו של ארמסטרונג צריך בהחלט להתייחס ברצינות, הרכישה האחרונה של סופטבנק. ARM HOLDING (סימול: ARMH), אחת החברות המובילות בעולם בתחום פתוח, ייצור ומכירת מעבדים (95% מהטלפונים החכמים של אפל, סמסונג ואחרים מונעים ע"י מעבדי ARM), פתוח של קניין רוחני ושמובילה בתשתיות לתחום שנקרא IOT או The Internet of Things, שזו, לדעתנו, הסיבה להצעת הרכש המפתה כ"כ, מעלה את חברת האחזקות/טכנולוגיות רשת ותקשורת היפנית לליגת החברות הגלובליות המובילות.
היה זה מומנטום החלומות של וול סטריט שהעלה המניה לשווי חללי בתקופה שבה מצבה העסקי לא הצדיק זאת אבל מלבד ההערכה המטורפת שהעניקה וול סטריט לחברה ב-2000 (שלא רק סופטבנק "נהנתה" ממנה באותם ימים) האסטרטגיה של Masayoshi Son, שאותה גיבש בשנות ה-80 והרבה זמן לפני שמישהו העריך להיכן תוביל מהפכת הטכנולוגיה, מתממשת עקב בצד אגודל ובהצלחה גדולה. את 2015 (שאצלה הסתיימה בסוף במרץ 2016) סיימה החברה עם הכנסות של 9.15 טריליון ין (כ-86.3 מיליארד דולרים) ורווח נקי של 474 מיליארד ין (כ-4.5 מיליארד דולרים) זאת בהשוואה לשנת 2000 שאותה סיימה עם הכנסות של 423.2 מיליארד ין (3.99 מיליארד דולרים) ורווח נקי של 8.45 מיליארד ין (79.6 מיליון דולרים). תבדקו ותגלו שמעט מאוד חברות גלובליות/טכנולוגיות העלו המכירות והרווח מאז תחילת המאה כפי שעשתה סופטבנק. המניה לעומת זאת "מפגרת" ונגיע לכך בהמשך.
ARM HOLDING הסכימה להירכש ב-32 מיליארד דולרים, פרמיה של כ-43%. אין להסכמת החברה קשר לברקזיט כפי שטוענים רבים. הברקזיט "עזר" אמנם למסיושי לשלם פחות משהיה משלם בלעדיו אבל מדובר במהלך עסקי שמתאים ככפפה ליד לאסטרטגיה של 2 החברות. המהלך סוגר למעשה מיני-מעגל עבור סופטבנק, משלים חדירה משמעותית לתחום תשתיות הרשת והתקשורת וזאת לאחר רכישת וודאפון יפן ב-2006 ורכישתה של חברת התקשורת השלישית בגודלה בארה"ב, ספרינט (סימול:S) ב-2013. גם את ספרינט אגב רכשה החברה היפנית כאשר מניותיה נפלו בצורה חדה ביולי 2013. הרכישה, שמבססת את סופטבנק יותר בתשתיות "החוכמה והידע" העלתה את מניית ARMH ביותר מ-40% והורידה את מניית SFTBY ב-10%.
סופטבנק הוקמה בשנת 1981 כש-Masayoshi Son היה בן 24 ובמטרה לנצל את ההתפתחויות הטכנולוגיות בעיקר בתחומי התקשורת והרשת. הוא הקים את החברה בהשקעה של מיליון דולרים שאותם קיבל כשמכר פטנט שלו לחברת שארפ. ההתחלה הייתה בהפצה של מחשבים אישיים ותוכנות ובתוך עשור הפכה החברה לאחת המובילות ביפן במכירות של "מערכות שקשורות במחשב האישי", תוכנת מחשבים אישיים, הוצאה לאור של חומר טכני, מרכזיות, מערכות תקשורת, נטוורקינג, התקנת CAD-CAM ולשנות ה-90 נכנסה עם הכנסה של 350 מיליון דולרים ורווחית. בשנת 1991 נתן Son ראיון לאלן וובר מה-Harvard Business Review. "אני רואה", אמר וובר, "גיבוב של עסקים שכולם קשורים במחשב, מערכות ותוכנה לאן אתה הולך?" וענה Son כך, "כשחזרתי מארה"ב (שם למד בקליפורניה), לפני כעשר שנים, ידעתי דבר אחד, שאני רוצה להקים עסק שיוביל אותי, ב-50 השנים הבאות, להובלה גלובלית בתחום טכנולוגי שמבטיח צמיחה לטווח ארוך. הקדשתי כשנה על מנת להחליט באיזה תחום לבחור. אשתי כמעט והתגרשה ממני כי היה לנו תינוק ואני לא עבדתי רק ישבתי ועברתי על לפחות 50 תחומים פוטנציאליים. הבעיה הייתה לבחור בביזנס הטכנולוגי הנכון שיצמח ב-50 השנים הבאות. לא רציתי לעלות על ספינה שתטבע לפתע. בסוף אותה שנה סיכמתי את כול הממצאים והגעתי למסקנה שהמחשב האישי, עיבוד המידע והעברתו בעזרת תוכנות זה הכיוון הנכון ובבוקר הקמתי את סופטבנק", ואת זה אומר האיש ב-1991 כשמהפכת האינפורמציה בחיתוליה.
"המחשב הוא כמו הראש של הבן אדם", המשיך מסיושי (Masayoshi) בריאיון, "החומרה זו העצמות שמרכיבות את הראש, הקרקפת. המעגלים והמוליכים למחצה הם המוח שבראש, התוכנה זו החכמה והדאטא היא הידע. ראש ומוח יש לכולם אבל בתוך המוח יש את החכמה והידע שהם הדברים החשובים ביותר לגוף בעצם לאנושות. אני מכוון להיות מספר אחד בתעשיית האספקה של החכמה והידע בכול יפן וכיוון שמדובר בידע שזה תחום בגודל אין סופי אני אתרכז בידע שיכול לספק המחשב האישי. כלומר, בידע שיסופק דרך מגזינים, תוכנה, מערכות טלפוניה ותקשורת, מערכות אינטגרציה ומדיה וכדי להגיע לשם אני אוסף תכננתים ותוכנה ועד כה אספתי 40,000 תוכנות שונות שאני מגדיר 40,000 חתיכות חכמה. אם תסתכל על חברה כמו טושיבה או סוני הן חברות של מגוון מוצרים, ממקררים וטלוויזיות ועד מעגלים מודפסים ושבבים, לזה אני רוצה להגיע בתחום האינפורמציה ובאמצעות המחשב האישי, לחברה שתומכת במגוון מוצרי אינפורמציה.
סופטבנק תספק מגוון מוצרי אינפורמציה מכול סוג שתוכל להעלות על הדעת מחוץ לשיווק המחשב עצמו". עצתי לכול קורא שיקרא את הריאיון כולו (בקישור זה) פשוט מדהים!! כמה שנים מאוחר יותר עדכן מסיושי את חזונו, "ההתקדמות בפתוח המעבד", אמר, "עושה את דרכי אל החכמה והידע קלה משמעותית". בשנת 1995 הפתיעה החברה היפנית הבלתי ידועה כמעט מחוץ ליפן את העולם הטכנולוגי כאשר רכשה, מקבוצת Interface שבבעלות שלדון אדלסון, את תערוכת המחשבים, ה-COMDEX בלאס וואגאס. סופטבנק מכרה את התערוכה ב-2001 אבל במהלך 6 השנים הפך מסיושי לאישיות מוכרת ומכובדת מאוד בעולם הטכנולוגי בעיקר בשל חזונו וה"צעדים המטורפים" שעשה ושהצליחו (אגב, גם את עסקת ARM כינה כ-"Crazy act").
מאז החל האיש במסע של רכישות שנראו אקראיות בזמנו, לא מובנות כ"כ אבל שהביאו את סופטבנק למצבה היום, הכול תוך שמירה על צמיחה ורווחיות. הוא הקים, ב-1996, את Yahoo Japan (בשותפות עם Yahoo Inc), באותה שנה שכנע את רופרט מורדוק לעשות שת"פ בין סופטבנק ל-News Corporation (סימול: NWS). סופטבנק הונפקה בטוקיו בתחילת 1998. הקים את E*TRADE יפן בהשקעה משותפת עם חברת האם האמריקאית. רכש חברות תקשורת כמו JAPAN TELECOM CO, חברות העברת אינפורמציה יפניות, כמה מוסדות פיננסיים וב 2006 הגיע להסכם עם וודאפון לרכישת וודאפון יפן. ב-2007 הקים את אוניברסיטת הסייבר בטוקיו וב-2008 נכנס כשותף לחברת Alibaba.com (סימול:BABA) והקים את Alibaba.com יפן. ב-2008 הפך לבעל זכויות השיווק של אפל (סימול: AAPL) באסיה. ב-2011 נכנסה סופטבנק לתחום תשתיות האנרגיה החילופית. ב 2013 רכש את ספרינט-נקסטל (סימול: S). באותה שנה נכנס לשותפות עם PayPal (סימול: PYPL) והקים את פייפל אסיה. לאחר מכן רכש את eAccess Ltd והקים מרכז למו"פ גדול בעמק הסיליקון. בין 2012 ל 2016 הרחיב הפעילות הגלובלית, נכנס לתחום הרובוטיקה ובקיץ שעבר הופיע הרובוט Pepper שיצר ושמסוגל לקרוא תחושות והעולם גילה שסופטבנק נמצא גם בתחום הבינה המלאכותית. רכישת ARM סוגרת מעגל כאמור שהרי מספר פעמים בעבר ציין שמי שיידע להוביל בתחום המעבד הוא שיוביל את המשך מהפכת הטכנולוגיה. סופטבנק 2016 עוסקת בתחומים הבאים, תקשורת אלחוטית, שירותי ותשתיות אינטרנט, תשתיות אנרגיית רוח ואנרגיה סולארית ותמיכה ותחזוקה בתחומים הללו.
18 אנליסטים מכסים את החברה, רובם אגב מחוץ לארה"ב. ערב העסקה 12 מתוכם בהמלצת קניה וששה בהמלצת החזק. מחירי היעד נעו אז בין 12,200 ין ל-6000 ין עם מחיר קונצנזוס של 7,815 שלאחר ירידת המניה שלשום נותן פרמיה של 45% לערך. המניה נסחרת כרגע על מכפיל היסטורי של כ-13 פעם. העסקה מדאיגה אנליסטים רבים אבל זה אינו דבר חדש בסופטבנק. ב-2013, על השמועות שהחברה תרכוש את ספרינט, המניה עלתה בעוצמה תחילה אבל לאחר שהעסקה נחתמה היא החלה לרדת למעשה עד היום.
הירידה, שהחלה כאמור בחששות אנליסטים מעסקת ספרינט (את זה שקודם לכן הרכישה הייתה סיבה לעליות שכחו) המשיכה מצירוף אירועים כמו ההתדרדרות של BABA, החשש מפגיעה בהכנסות כתוצאה מחולשתה של אפל, החשש ממצב הכלכלה ביפן, התחזקות הין, "ההתרסקות" של כלכלת סין ואפילו עזיבתו הרועמת, בחודש שכבר, של Nikesh Arora, סגנו ויורשו של Son שרק לפני שנתיים "נגנב" מגוגל תרמה ללחץ על המניות. האמת היא שהעסקה עם ARM יקרה מאוד וכרוכה, יותר מכול העסקאות הקודמות שלו בהימור ובסיכון.
מבלי להזכיר את החוב הכבד (שמצטרף לחוב על רכישת ספרינט) האיש מהמר שהמעבד ושאר המכשור שתומך בהעברה ואחסון מידע ימשיכו לתפוס תפקיד מרכזי בהתפתחות הרשת וש-ARM תמשיך להוביל. קיים גם הסיכון שהלקוחות הגדולים של ARM, כמו אינטל, קוואלקום ואפל שהם גם מתחרים לא יאהבו את המצב החדש (לא פלא ש-Masayoshi Son הבטיח להגדיל משמעותית ההשקעה במחקר של ARM ובכוח אדם מיומן). לבסוף, קיים הסיכון בעובדה שסן, עד כה, להחזיק בחברת מוליכים למחצה, עולם שונה לחלוטין מאחזקותיו עד כה. אבל האיש הצליח, עד כה, לבצע את האסטרטגיה שלו ולהביא את סופטבנק להובלה גלובלית ב"חוכמה וידע". המשקיע ההגיוני צריך, לדעתנו, להתחיל ולעקוב.
מחיר המניה ירד אומנם אבל עם החובות, המצב הכלכלי הלא ברור והעובדה שמדובר בתחום שחדש (מבחינת הניהול) ל-Son, לא מדובר כרגע ב"מציאה" שמחייבת רכישה מידית. מה שאנחנו מציעים לכם זה להסתכל בינתיים ולהאזין היטב לבחירת המילים של האנליסט המוביל בג'פריס אטול גויאל בריאיון שעשה שלשום בבלומברג. (בקישור הבא) יעזור לכם להחליט.
תגובות לכתבה(52):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 22.
  מדריגל MDGL
  נינט 27/07/2016 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אפשר כמה מילים על המניה הזו שסיינטה פארמה התמזגה לתוכה בספליט הפוך שכמובן עכשיו יורד חזק כמו שאתה תמיד אומר קורה אחרי הספליטים האלו
  סגור
 • אחרי המניה איני עוקב אבל את החברה מכיר
  שלמה גרינברג 27/07/2016 16:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו חברה צעירה (שהוקמה ב 2012) שמנסה לפתח תרופות למחלות כלי דם לב ועיכול. המיזוג עם Synta Pharmaceuticals נעשה על מנת לעבוד ביחד ולנצל משאבים טוב יותר. עדיין מדובר בחלום רחוק למדי
  סגור
 • 21.
  gild
  יאיר 27/07/2016 13:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תודה על תגובתך. אני מאד מתחשב ומעריך עמדתך. אשמח אם תראה הדוחות ותכתוב סקירה בהתאם. קראתי אתמול הרבה חומר של האנליסטים לגבי המניה שלאחרי הדוח. חלק אומרים ש 77$ זה מתחיל אןלי להיות מעניין וחלק מתמקדים בתחזית הלא חיובית לדעתם על המשך 2017. דעתך חשובה לי מאד. תודה יאיר
  סגור
 • הכתבה מבארונס על האפשרות שיקנו את גלמד
  glmd 27/07/2016 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ב 24 דולר (פי 6 מהמחיר היום). פורסמה באפריל השנה. Gilead Buy Could Bolster Galmed Valuation Gilead’s acquisition of a so-called NASH asset has implications for Galmed, which has one in a Phase 2 trial. April 5, 2016 Our current assumption for Galmed is for a U.S. approval in 2019. Using these metrics, we model the market potential and discount back using a 30% rate in our free-cash-flow, discounted-earnings-per-share, and sum of-the-parts models to arrive at a $24.00 price target
  סגור
 • אז בארונס כתבו
  שלמה גרינברג 27/07/2016 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בארונס והאקונומיסט הם 2 שבועונים מדהימים שאני קורא באדיקות אלא שאחוז ההצלחות שלהם בחיזוי נמוך ביותר. זה בגדול. בקטן הגדולים מעדיפים חברות חלום שעוברות את שלב 2 של הניסויים הקליניים ועדיין לא נתקלתי במישהו ששילם פי 6 על שום חברה
  סגור
 • כאן הקטע gild שילמו 400 על חברה בשלב 1 (+800בעתיד)
  אפי 27/07/2016 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסכימו לשלם 400 מיליון דולר על חברה בשלב 1 פלוס עוד 800 בעתיד בהתאם להתפתחויות. מטורף לגמרי. April 04, 2016 Gilead Sciences, Inc. (NASDAQ:GILD) and Nimbus Therapeutics, LLC today announced that the companies have signed a definitive agreement under which Gilead will acquire Nimbus Apollo, Inc., a wholly-owned subsidiary of Nimbus Therapeutics, and its Acetyl-CoA Carboxylase (ACC) inhibitor program. Nimbus Therapeutics will receive an upfront payment of $400 million, with the potential to receive an additional $800 million in development-related milestones over time. he Nimbus Apollo program includes the lead candidate NDI-010976, an ACC inhibitor, and other preclinical ACC inhibitors for the treatment of non-alcoholic steatohepatitis (NASH), and for the potential treatment of hepatocellular carcinoma (HCC) and other diseases. NDI-010976 was granted Fast Track designation by the U.S. Food and Drug Administration (FDA) in February 2016 and Phase 1 data for the compound will be presen
  סגור
 • נו ביל גייטס מושקע שם (התעלפתי)
  אפי 27/07/2016 20:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לגילאד יש 26 מיליארד דולר בקופה (נכון לאפריל). נשאר רק לחכות בסבלנות שנה שנתיים ולראות. דרך אגב, בינואר 2015 הם קנו זכויות של חברה גרמנית שכנראה לא התחילה phase1 בסכום של עד 470 מיליון דולר. Ludwigshafen, Germany, February 23, 2016. Phenex Pharmaceuticals AG (Phenex) today announced that the company will receive a milestone payment from Gilead Sciences, Inc. of Foster City, CA, U.S.A. for the initiation of a Phase 1 study for GS-9674, a novel, synthetic and non-steroidal FXR agonist, in non-alcoholic Steatohepatitis (NASH). In January 2015, Gilead acquired the Farnesoid X Receptor (FXR) program from Phenex, in a deal valued at 470 million US$. The FXR program is comprised of new small molecule therapeutics for the treatment of liver diseases, including NASH.
  סגור
 • אתה לבטח מתבדח אפי
  שלמה גרינברג 27/07/2016 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מכיר היטב את Nimbus Therapeutics.ועסקת GILD עם Nimbus Apollo מוכרת לי היטב. זה ספור שונה לחלוטין. תקדיש זמן לבדיקה של Nimbus Therapeutics, מי מאחוריהם ומדוע משלמים סכומים כאלו ואם לא תבין אנסה להסביר. אבל להשוות את זה עם גלמד?
  סגור
 • 20.
  שורט
  נחום 27/07/2016 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום מר גרינברג, מה שלומך?איפה ניתן לראות את כמות השורט הנוכחית וההיסטורית על מניות ספציפיות, נגיד טאואר? הכי טוב, אם יש את זה בגרף לינארי או עמודות.... אלפי תודות...
  סגור
 • פעם אחרונה שאני עונה על שאלות כאלו
  שלמה גרינברג 27/07/2016 13:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכול אתר פיננסי תוכל למצוא. הדרך הטובה לדעתי היא שתעלה על אתר הנאסד"ק http://www.nasdaq.com/ תכניס הסימול TSEM בקובייה של ה - SEARCH ותקבל העמוד על טאור. מצד שמאל יש עמודה של משתנים, תרד למטה לפריט Short Interest תלחץ עליו ותקבל המצב וההיסטוריה.
  סגור
 • תודה.תודה רבה!!! (ל"ת)
  נחום 27/07/2016 15:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  SPHS
  לירון 26/07/2016 21:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט מדהים במהלך שעשתה המניה בחודש האחרון. 1000 אחוז מעלה. האם זו הרצה בגיבוי אנליסטים?
  סגור
 • Sophiris
  שלמה גרינברג 27/07/2016 09:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המניה עלתה כך כתוצאה משמועות תחילה ואישור לאחרונה שהיא עמדה בהצלחה בשלב הבדיקות 2a של תרופת ה topsalysin שלה שמכוונת להילחם בפורמט מסוים של סרטן הפרוסטטה. בשלב זה עוברת התרופה בדיקה של " safety and tolerability" בלבד. נכון, זה מצדיק עלייה במניות מהשפל שבו היו אבל זו רק תחילת הדרך ומי שמתעניין במנית חלום זו כדאי שילמד היטב מה זה מחלת ה BPH (prostatic hyperplasia כמה כסף יש לחברה להמשך הדרך, כמה גדולה התחרות ועוד. לא למהר ולרדוף!!!
  סגור
 • 18.
  gild
  יאיר 26/07/2016 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעקבות הנתונים מאתמול נראה שהמניה תמשיך ותרד . האם לדעתך שווה עדיין להמשיך ולהחזיק בה? אני גם לא רואה מה מקור הצמיחה שלה לעתיד קדימה. אשמח לדעתך
  סגור
 • 17.
  gild
  יאיר 26/07/2016 14:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעקבות הנתונים מאתמול נראה שהמניה תמשיך ותרד . האם לדעתך שווה עדיין להמשיך ולהחזיק בה? אני גם לא רואה מה מקור הצמיחה שלה לעתיד קדימה. אשמח לדעתך
  סגור
 • באמת יאיר
  שלמה גרינברג 27/07/2016 09:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם אתה כותב שבעקבות הנתונים מאתמול נראה שהמניה תמשיך ותרד אז מדוע אתה שואל לדעתי שהרי ידוע לך שלא תקבל כזו. אבל ההמשך, "אני גם לא רואה מה מקור הצמיחה שלה לעתיד קדימה" תמוה הרבה יותר. מה היה מקור הצמיחה עד כה? הדעה היחידה שאתן לך כאן היא שכדאי לך, כמחזיק במניה, ללמוד על החברה טיפה טוב יותר, הכול פתוח כך שאינך צריך עצות מאחרים. אני עדיין לא עברתי על הדוחות וכשאעשה זאת אולי אכתוב סקירה על החברה המאוד מעניינת הזו.
  סגור
 • טען עוד
 • לדעתי על מנת לעלות gild צריכה לרכוש את glmd
  אפי 26/07/2016 15:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הישראלית בשווי פי 10 עד פי 20 מהשווי של גלמד היום.
  סגור
 • אפי, אפי, אפי בחייך
  שלמה גרינברג 27/07/2016 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי היא תנסה לרכוש ואולי לא אבל שזה ישפיע על מניית GILD ? אתה יודע כמה חברות חלום קטנות יש בשוק? והחברות הגדולות רוכשות חברות המוגדרות כ clinical-stage biopharmaceutical רק לעיתים נדירות ביותר
  סגור
 • 16.
  S ספרינט של סופטבנק - אתמול עלתה 27 אחוז
  חיים 26/07/2016 08:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בעקבות דוחות, הוסיפה כ 5 מיליארד דולר לשווי (מ 18 ל 23 מיליארד). כישלון קולוסאלי של כול האנליסטים שלא חזו שהחברה בתת תמחור מטורף. 25 אחוז שורט על המניה (הרבה נתפסו עם המכנסיים למטה).
  סגור
 • 15.
  Evok
  ארי 25/07/2016 19:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראיתי תגובה שלך שהחלום עדיין לא נגוז. האם לחברה עוד מוצרים בפיתוח מלבד זו שנחלה כשלון? והאם זה שתצליח או לא לגייס עכשיו כפי שפרסמה 1.8 מיליון דולר לפי שער של 2.5 דולר זה יראה המשקיעים נותנים בה אימון?
  סגור
 • EVOK
  שלמה גרינברג 26/07/2016 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איני יכול אלא להתפעל משאלות כאלו שהרי הכול כתוב באתר החברה ובאתרים הפיננסיים. אני מאמין וכותב כול הזמן שמי שמשקיע במיוחד בחברות חלום צריך ללמוד את החברה. נכון הניסוי האחרון לא עמד בציפיות והמניה, כתוצאה, נפלה אלא שזה לא ניסוי סופי רק שלב בסדרת ניסויים בכניסה לשלב הניסויים הקליני השלישי כך שיכול מאוד להיות שבפעמים הבאות יצליחו (כך לפחות מאמין המנכ"ל). החברה מתמקדת בפתוח תרופות לבעיות עיכול וקיבה ויש לה עוד תרופות בתחום אבל בשלבים מוקדמים בהרבה. לגבי ההנפקה שהייתה אמורה להתבצע אתמול אין לדעת, קשה לי להאמין שתתבצע במחיר המבוקש. בכול מקרה ידידי מן הראוי שתצלול לחומר ותלמד טוב יותר על החברה.
  סגור
 • 14.
  סיפיליט
  דני 25/07/2016 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש היום בסל UVXY סיפיליט, 1-5 . מה זה אומר בדרך כלל לגבי ההמשך?
  סגור
 • אתה בטוח שאתה מבין בדיוק במה אתה מושקע??
  שלמה גרינברג 26/07/2016 11:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  UVXY זה סל שלמעשה צמוד ל VIX ועוד ממונף. אכן, הם יעשו רברס ספליט של 5 יחידות לאחת ובמקרה של סל אין לזה שום משמעות. כדאי שתתייעץ עם היועץ שהכניס אותך לדבר הזה על הסיכון שכרוך בהשקעה כזו
  סגור
 • 13.
  ESYJY easyJet plc ADR
  ארז 24/07/2016 16:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום – מה דעתך לגבי הנל. נפלה קרוב ל 50 אחוז בעקבות הברקזיט ולא התאוששה מאז (כמו תחומים אחרים שכן התאוששו). ארועי הטרור בנמל התעופה באיסטנבול ובניס צרפת לא עזרו כמובן. ההנהלה מדברת בשיחת ועידה על ביקושים שנופלים ואחכ מתאוששים כתוצאה מארועי טרור – ושאין להם יכולת לחזות את זה. לטובתם תמיד אנליסטים מציינים הנהלה מעולה , חברה יעילה מאוד ויכולת להציף ערך. תודה.
  סגור
 • EAZYJET
  שלמה גרינברג 25/07/2016 08:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איני עוקב אחרי החברה הספציפית הזו אבל מה הקשר ל"תחומים אחרים שכן התאוששו"? הבעיה עם חברות התעופה האירופאיות קשורה אכן בחוסר הבהירות מהברקזיט. זו חברה בריטית שעלולה, אליבא האנליסטים, להיפגע יותר מחברותיה האירופאיות האחרות. ובימים האחרונים נוספה גם בעיית הטרור שוב. מה שאני מציע לך זה למוד היטב על החברה כי התנאים הסביבתיים דווקא טובים לחברות התעופה
  סגור
 • תודה - הכוונה בחברות מתחומים אחרים
  ארז 25/07/2016 09:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למשל SHPG עלתה חזק בשבוע לפני הברקזיט (כולם הניחו שלא יעבור), ירדה חזק אחרי שהחוק עבר - והיום היא כבר ברמות יותר גבוהות משהייתה בימים לפני אישור החוק. לגבי שיר השוק מתמחר אפס השפעה לברקזיט.
  סגור
 • נכון
  שלמה גרינברג 25/07/2016 13:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי "השוק" הבין שאין שום סיבה ש Shire PLC תיפגע אבל עדיין חושש ש AZYJET כן וזה חשש הגיוני
  סגור
 • 12.
  שלמה שלום. מה לדעתך הכיוון עם סרגון ? (ל"ת)
  יהודה 24/07/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • סראגון
  שלמה גרינברג 24/07/2016 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי כמה שנים של התדרדרות סיימה החברה את 2015 עם רווח תפעולי ונקי והמשיכה להראות רווח (למרות הירידה החדה במכירות) גם ברבעון הראשון של 2016. קבוצת נידהם נתנה לה בשבוע שעבר המלצת קניה וזו קבוצה בעלת השפעה. אם ימשיכו כך והמכירות יעלו (הטענה היא שב 2017 המכירות יעלו חזק) אז אולי החברה חוזרת. התחום בכול מקרה, חזק וצומח.אבל כך גם התחרות
  סגור
 • 11.
  מחזיק סופטבנק
  איל 23/07/2016 22:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כתבה יפה נכונה ומייצגת את המצב. אני נכנסתי להשקעה בנייר ב40$ לפני שנה בערך סמוך להנפקת עליבאבא. סאן הרויח הון בהנפקת באבא. הבעיה איתו שהוא לא מממש מספיק וכשהו מממש זה לא תמיד בזמן הנכון. עוד בעיה זה שאין על סופטבנק אופציות בנאסדאק. הסחירות נמוכה.
  סגור
 • 10.
  ATTU שלמה אשמח אם תפנה אותי למאמר שלך בנדון (ל"ת)
  DG 23/07/2016 20:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ATTU
  שלמה גרינברג 24/07/2016 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לצערי איני שומר כתבות לפי נושאים. עשיתי סקירה אחת רחבה מאוד ב 2009, לאחר שמר שמעון אלון לקח את ניהול החברה בקיץ 2008. בכתבה כיסיתי הכול ובמיוחד ציינתי שאוטוניטי היא אחת החברות הקטנות שהייתי קונה לטווח הארוך בגלל יכולותיו של אלון והידע שהצטבר בחברה הוותיקה. מאז אני מעדכן מפעם לפעם אבל שום דבר מהותי, מבחינת מה שכתבתי, לא השתנה, מר אלון מוביל את החברה מצוין. דעתי האישית, הוא בונה חברה למכירה כפי שעשה בפרסייז. אבל צריך סבלנות ולא לבדוק בכול יום
  סגור
 • שלמה תודה (ל"ת)
  DG 25/07/2016 02:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  OXGN
  רמי 23/07/2016 12:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום.החומר שאתה נותן לנו.הציבור.הוא נדיר.תודה.שאלתי היא לאן נתמע.OXGN.ועים יש לה .סימול חדש.? אני יודע שיש שם חדש.מטיון טירפטיק.אולי אני לא בתוח..תודה רבה
  סגור
 • OXGN
  שלמה גרינברג 24/07/2016 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השם החדש הוא Mateon Therapeutics והסימול הוא MATN. החברה מנסה לפתח תרופות בתחום סרטן הדם ויש לה תרופה בשלב הבדיקות הקליניות השני שעליה קבלה תרופת יתום. "חברת חלום" כמו כול חברות החלום.
  סגור
 • תודה
  רמי 24/07/2016 20:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה שלמה
  סגור
 • 8.
  שלמה שלום ,מה דעתך על ATTU (ל"ת)
  DG 22/07/2016 22:33
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 7.
  ATTU (ל"ת)
  DG 22/07/2016 22:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • דעתי ברורה
  שלמה גרינברג 23/07/2016 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ואינה משתנה כול יומיים
  סגור
 • 6.
  אינטל
  ג'ספר 22/07/2016 22:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדוחות האחרונים שפרסמה מראים התקדמות איטית בתחום הרובוטיקה והאינטרנט של הדברים, להערכתך שלמה מי תנצח בקרב בין אינטל לARM על הארכיטקטורה שבבים של הרחפנים והIOT? והאם יש עוד חברות שמתקדמות חזק כמו שתי אלו?
  סגור
 • מי ינצח?
  שלמה גרינברג 23/07/2016 17:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  נדע בדיעבד
  סגור
 • 5.
  MLNX
  דור 22/07/2016 09:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה שלום, אשמח אם תוכל להתייחס לירידות החדות אתמול במסחר לאחר פרסום הדוחות שהציגו רווחי שיא וכן עקפו את תחזיות האנליסטים כאשר לאחר פרסום תוצאות כאלו הגיוני שהמסחר יתנהל דווקא בעליות, תודה
  סגור
 • כנס ללינק הבא הכל מוסבר שמה
  CJ 23/07/2016 16:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  http://www.investors.com/news/technology/nvidia-supplier-mellanox-q2-tackles-overblown-intel-threat/
  סגור
 • איני מתייחס לתנועה יומית (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/07/2016 14:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מלאנוקס ירדה בגלל הסיבה הזאת
  CJ 23/07/2016 16:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Infiniband sales fell 3% to $111 million היא נימצאת בשני תחומים עיקרים, כמובן שתוכלו באתר שלהם לראות את כל התחומים הראשון זה מה שרשמתי למעלה והוא החדש יותר ויש את התחום השני הותיק יותר but that was slightly offset by stronger Ethernet sales, which rose 126% to $88.1 million. Mellanox Technologies (MLNX) stock toppled to a sell zone Thursday after the Nvidia (NVDA) supplier late Wednesday reported a 3% year-over-year dip in Infiniband sales amid pricing pressure from No. 1 chipmaker Intel (INTC). אבל הצד החיובי בעסק הזה שמלאנוקס תמיד צעד אחד מקדימה בדור המוצרים את המתחרה שלה Mellanox preps to introduce 200 gbps and 400 gbps products early next year
  סגור
 • 4.
  משובח. תודה רבה.
  רז 22/07/2016 06:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 3.
  כנראה שלמשקיע ההגיוני עדיף לרכוש מניית PDZ..פיצה דומינו (ל"ת)
  יוסי 21/07/2016 23:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שלמה שלום שמח לפגוש אותך באתר
  אורי 21/07/2016 21:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני קורא באוסטריה היפה כן אני בחופשה והיום שמחתי לקבל דשמBIiB סוף סוף ערב טוב לך ותודה
  סגור
 • 1.
  רכישת arm ב43% פרמיה על מה ולמה
  סדריק 21/07/2016 21:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קנו ביוקר רב.לדעתי טעות. הפעם שלמה היקר אינני מסכים לדעתך. ימים יגידו.
  סגור
 • מעבדי ARM יהיו היורשים של אינטל
  שמטוב 23/07/2016 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו בסמרטפונים וטבלטים תוך 10 שנים מקסימום ברוב מחשבים ניידים. רוב מחשבים ניידים לא צריכים כושר חישוב רב, גם לא מחשבים שולחניים לצרכים משרדיים. למעבדי ARM צריכת זרם נמוכה מאוד לכן מאריכה את זמן העבודה ללא טעינה של ניידים. מעבדי אינטל נותנים כוח חישוב מיותר ומחסלת מהר את הסוללה. מעבדי ARM גם יותר זולים. זו הסיבה שבגללה חברת אינטל מפסידה ותפנה את השוק למעבדי ARM.
  סגור
 • סלח לי שמטוב. רשמת ערימת שטויות (ל"ת)
  סדריק 23/07/2016 19:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • חבל ידידי שלא קראת לפני שהגבת (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/07/2016 14:30
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור