סעודיה: קיצוץ תפוקת הנפט צריך להמשך מעבר ל-2018

הסכם הקפאת התפוקה שנחתם בינואר של השנה שעברה צפוי לפוג בדצמבר השנה
|
(1)
סעודיה: קיצוץ תפוקת הנפט צריך להמשך מעבר ל-2018

שר האנרגיה הסעודי קורא היום להמשיך את הקפאת תפוקת הנפט של החברות בארגון אופ"ק (ושל המפיקות מחוץ לארגון) מעבר לשנת 2018, ובפעם הראשונה קורא לגבש טיוטא חדשה להסכם שהביא לקיצוץ צד ההיצע בשוק ולעלייה במחיר הנפט. נזכיר כי הסכם הקפאת התפוקה שנחתם בינואר של השנה שעברה צפוי לפוג בדצמבר השנה. לדברי השר הסעודי, הרחבת שיתוף הפעולה בין המפיקות יעיד כי התיאום שלהן "כאן כדי להישאר".

מחיר הנפט נושק כיום לרמה של 64 דולרים לחבית. בהקשר להתאוששות מחיר הנפט, נציין כי שילוב אירועים בלתי צפויים מסבירים את רוב העלייה האחרונה, בהם: מזג אויר קיצוני בצפון אמריקה (שהסביר גם נפילה במלאים), תסיסה באיראן, פיצוץ צינור נפט בלוב, זינוק בצמיחה העולמית ובתגובה קנייה טכנית וסגירת פוזיציות שורט של קרנות גידור, שהעצימו את המהלך. לצד זאת, העלייה במספר מתקני הקידוחים בארה"ב צפויה למתן את הירידה בהיצע. על פי סקר שערך הפד' של דלאס בחודש דצמבר אצל מנהלי תעשיית הנפט בארה"ב, 42% מהם השיבו כי יגדילו באופן משמעותי את היקף הקידוחים מעל מחיר חבית של 61 דולר ו-31% נוספים השיבו כי יעשו זאת מעבר לרמה של 66 דולר.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אין שכל אין דאגות
  אזרח 22/01/2018 00:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם חייבים לישר קו עם ארה"ב אם ברצונם לצמוח כלכלית ומדינית. זה שיישרו קו עם אירן-רוסיה-קטר רק יפגע בהם יותר. מהצד השני יש סיכוי שכל זה רק לשם ההנפקה הצפויה לאחריה ישחררו מלאים מטורפים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות