כלכלני אגוד: "העלייה בנתוני הלמ"ס משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית, ציבורית ובנכסים קבועים"

|
(2)
מאקרו כלכלה
כלכלני מחלקת המחקר של בנק אגוד בראשות אורלי אברהם מעריכים בסקירתם השבועית כי "מדד ספטמבר, שיתפרסם היום, צפוי לרדת ב-0.1%. שיעור האינפלציה לשנת 2016 צפוי להסתכם בעלייה של 0.2%".
בבנק אגוד מעריכים כי "בשל רמת הריביות האפסיות בארץ ובעולם וצפי להעלאת ריבית בקצב מתון בשנה הקרובה בארה"ב (על-פי תחזית הפד) בשל חוזקה היחסי של הכלכלה האמריקנית, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וביניהם גם מול השקל, אם כי באופן מתון". נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות נמצאת ב-4.0 שקל לדולר.
בנוסף, מעריכים באגוד כי "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הקצר-בינוני בשל צפי לעלייה מתונה של הריבית בארה"ב בשנה הקרובה אל מול צפי להשארת הריבית האפסית בגוש או נמוך מכך לאורך זמן".
באגוד ממליצים על "חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל תוך העדפה להשקעה סקטוריאלית לסקטורים מובילים המתאימים לתקופה זו תוך "תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. מבחינת החשיפה הכללית לאפיק המנייתי אנו ממליצים בתיק המייצג על 18% ובתיק הספקולטיבי על 32%. האפיק צפוי להמשיך ליהנות מרמת הריביות הנמוכה בעולם ולהוות אלטרנטיבת השקעה מעניינת כחלק מהתיק בהתאם לאהבת הסיכון. בהתייחס לחלוקה הגיאוגרפית בחו"ל אנו מעדיפים את החשיפה לארה"ב המובילה מבין הכלכלות המפותחות בחלוקה של ארה"ב- 70%, אירופה- 15%, יפן- 8%, אסיה ללא יפן- 7%".
עוד ממליצים באגוד על "השקעה במניות גלובאליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים ולהיחשף לדולר גם באמצעות האפיק המנייתי".
בגזרה המקומית מוסרים כלכלני אגוד כי: "בסיכום שבועי (נזכיר כי בימים ג'-ד' לא התקיים מסחר בשל החג) מדדי ת"א רשמו ירידות שערים בדומה לעולם.
הלמ"ס פרסמה היום את האומדן השלישי לנתוני הצמיחה של המחצית הראשונה של השנה, אשר רשם צמיחה של 3.2% בחישוב שנתי מול 3% באומדן הקודם, עלייה זו משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית, בהוצאה לצריכה הציבורית, בהשקעות בנכסים קבועים וביצוא הסחורות והשירותים. במחצית הקודמת נרשמה צמיחה של 2% במחצית המקבילה אשתקד צמיחה של 2.7%. מבחינת ההתפתחויות במונחים רבעוניים עולה כי ברבעון השני של השנה עלה התוצר ב-4.3% לעומת 4% באומדן הקודם, לאחר עליות של 2.3% ברבעון הראשון ו-3.7% ברבעון האחרון 2015. עלייה זו ברבעון השני משקפת עלייה של 9.9% בהוצאה לצריכה פרטית, 8.6% בהוצאה לצריכה ציבורית, 5.4% בהשקעות בנכסים קבועים ו-13.7% ביצוא הסחורות והשירותים ללא חברות הזנק ויהלומים. עוד פרסמה הלמ"ס היום את הכמות המבוקשת לדירות חדשות לחודשים: ינואר- אוגוסט 2016 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד מהם עולה כי נרשמה ירידה של 6%."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מיתון כבד. עליה של 0.25% בריבית וכולם ייחנקו (ל"ת)
  דניאל 14/10/2016 11:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  צמיחה חזקה בעיקר של חובות
  אדם 14/10/2016 09:27
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שכר חציוני של כ6700ש"ח וחובות משקי הבית כ 500 מיליארד ש"ח! זאת צמיחה של ישראבלוף!! וכמובן אינה בת קיימא!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות