כלכלני מערך הייעוץ של בנק לאומי: "ממליצים לממש אחזקות בחלק מהענפים המוגדרים 'דפנסיביים' ".

|
(1)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
כלכלני מערך הייעוץ בהשקעות של בנק לאומי אומרים בסקירתם כי "קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך, בדומה לזה של שנת 2015. מבין גורמי הסיכון לצמיחה הגלובלית נציין את האפשרות של התפתחויות שליליות בכלכלה הסינית, וכן את אי הוודאות הכלכלית בנוגע לאופן יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. שינויים בהערכות לגבי תוואי הריבית בארה"ב, כמו גם בהתפתחויות לקראת הבחירות שם, עשויים להיות במוקד תשומת הלב של המשקיעים בחודשים הקרובים".
בנוגע למדיניות המוניטארית של הבנקים המרכזיים בעולם כתבו הכלכלנים כי "המדיניות המוניטארית בשווקים העיקריים בעולם תוסיף להיות מרחיבה מאוד בטווח הנראה לעין, כאשר קצב העלאות הריבית בארה"ב צפוי להיות מתון. הבנקים המרכזיים של אירופה, בריטניה ויפן, צפויים להמשיך ולפעול באגרסיביות כדי לתמוך בפעילות הכלכלית במדינות אלו. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה בעולם תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים".
בהתייחס לשוק האג"ח, בלאומי ציינו כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. תמחור זה נובע מהציפיות להמשך העמקה של המדיניות המוניטארית המרחיבה בעולם, כאמור. לנוכח תמחור העקומים הממשלתיים, אנו ממליצים על מתן עדיפות לאג"ח קונצרני על פני אג"ח ממשלתי. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים בדירוגים אלו".
בהתייחס להשקעה במניות, בלאומי אמרו כי "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. במבט קדימה, צמיחה עולמית מתונה צפויה להביא לשיפור קל בלבד ברווחיות הפירמות במחצית השנייה של שנת 2016. בתרחיש זה, לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם. למרות זאת, ולאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. במסגרת האפיק המנייתי בחו"ל, אנו ממליצים לממש אחזקות בחלק מהענפים המוגדרים "דפנסיביים" (כגון שירותי תשתית, קרנות ריט, מוצרים לצריכה שוטפת), ולהגדיל באופן מדוד את החשיפה לענפים שנמצאים בצמיחה, אך מתומחרים באופן נוח יותר. זאת, במחיר עליה מסויימת ברמת הסיכון".
בלאומי הדגישו כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, סחורות, אג"ח קונצרני) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הם לא יכולים להגיד... אבל
  סוחר נוסטרו 09/09/2016 15:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בטכלס הסקטור המומלץ ביותר הוא הבנקים בארץ, שלמעשה מהווים אג"ח מאוד מפוזר של הרבה משקי בית. בנקים מתחילים לשנות את תמהיל התיק שלהם מעסקיים גדולים להרבה קטנים, זה פחות מסוכן ובאורח פלא גם מרוויח יותר (!). כמו כן תהליכי התייעלות אגרסיביים גורמים לכך שה"דמי ניהול" שמשלמים על ה"אגח" הזה שנקרא מניות בנקים הולך ונהיה זול יותר. השוק כבר שם לב לזה ומתנפל על מניות הבנקים הישראליים וראינו את זה במחזורים ובעלית מחירים שרק התחילה. כמו כן תהליכים של צמצום חשיפה למשכנתאות ועלויות מימון מאוד זולות. הבנקים נסחרים עדיין עמוק מתחת להון העצמי (30%+ הנחה על הון עצמי) וזה בגלל בעיות טכניות שקשורות לשוק ההון, כלומר רווח נקי וטהור למשקיעים פרטיים. אל תחזיקו יותר פקדונות/אגח בנקאיות - כנסו להיות שותפים שלהם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות