סגירת מסחר באירופה: מדד הדאקס ירד 0.2%, המדד היווני צלל 5%

מדדי היבשת חתמו במגמה מעורבת, כאשר נרשמה חולשה בבורסות של המדינות הפריפריאליות. הבנקים היוונים צנחו בחדות
|
היבשת מעורבת

מדדי היבשת באירופה חתמו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות. הירידות הגיעו בעקבות המשך הלחץ של הבנק המרכזי על יוון להגיע להסכם עם נושיה על עתיד ההלוואות של המדינה.

הפוטסי עלה 0.01%, הדאקס ירד 0.13% והקאק התחזק 0.08%. מדד המניות של אתונה ירד 3.4%, לאחר פתיחה של ירידה בת 9%.

מדדי המדינות המכונות "פריפריאליות" ביבשת הציגו היום את התוצאות הנמוכות ביותר. המדד הפורטוגלי ירד 0.3%, בעקבות החלשות התקווה כי גמישות פיננסית שתאופשר ליוון, לבסוף תיובא גם לפורטוגל. ביוון עצמה, הסקטור שחטף את רוב הירידות הוא סקטור הבנקאות כאשר בנקים כמו אלפא בנק שירד 13%, הבנק של פיראוס ירד 27% והבנק הלאומי של יוון ירד 26%.

אתמול בערב, לקראת סוף המסחר בארה"ב, הבנק המרכזי באירופה הודיע כי ינקוט בקו נוקשה בכל הנוגע לחוב הלאומי של יוון. ההודעה חיסלה את התקווה כי יאופשר לבנקים להשתמש באג"ח יוון כשעבוד להלוואות.

כמו כן הודיע הבנק המרכזי באירופה כי הוא כבר אינו מסוגל להניח שסקירת החוב היווני על ידו תניב תוצאות חיוביות,. הבנק רמז כי הוא לא רואה מקום לדון בפריסה או הערכה מחדש של חוב יוון, כפי שמפלגת השלטון החדשה סיריזיה ניסתה ליישם מאז זכייתה בשלטון.

גרמניה: ההזמנות ממפעלים עלו בחודש דצבמר ב-4.2%, לעומת צפי של עליה בת 1.5% (לאחר ירידה של 2.4% בחודש נובמבר). זוהי העליה החדה ביותר מאז חודש ספטמבר אשתקד. גרמניה ככלכלה הגדולה באירופה ממשיכה להיות כלכלה מוטת ייצור (ולא שירותים). העליה בהזמנות הן סימן חיובי לתוצר המדינה.

בריטניה: יום עמוס בכלכלת בריטניה. זה החל בהודעה על פרסום מדד מחירי הבתים השנתית שהציגה עליה שנתית של 2% בחודש ינואר ועליה של 8.5% במתווה שנתי. שני הנתונים היו מעל לצפי של השוק. לאחר מכן פורסם סך ההקלה הכמותית שבה נקט הבנק המרכזי של בריטניה ועמד על הצפי של 375 מיליארד ליש"ט, על פי התוכנית המקורית של הבנק (החל מיולי 2012). כמו כן, הבנק המרכזי הודיע כי הוא מותיר את הריבית במדינה על 0.5%.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות