בגלל השווקים המתעוררים: HSBC צללה 4.4% לאחר ירידה של 12% בהכנסות

מניית הבנק הגדול באירופה צללה היום בעקבות דוחותיה הכספיים לרבעון השני, שהציגו עלייה ברווח אבל בפחות מהצפי
 | 
בנק השקעות HSBC, צילום: יונתן גורודישר
מניית HSBC, הבנק הגדול באירופה עם של יותר מ-140 מיליארד פאונד, צללה היום 4.4% לאחר שפרסמה ירידה בהכנסות. החולשה ברבעעון השני נבעה בעיקר מהאטב בפעילות בשווקים המתעוררים, מה שמעלה שאלות לגבי המשך הצמיחה של הבנק.

תכנית ההתיעלות של מנכ"ל הבנק, סטוארט גוליבר, הביאה לירידה בהפסדים מנכסים בעייתיים במחצית הראשונה, אבל ירידה של 12% בהכנסות פגעה בכך והובילה לצניחת המניה היום. במסגרת תכנית ההתייעלות מכר הבנק בשנתיים וחצי האחרונות 54 עסקים, וצמצם את העלויות השנתיות ב-4.1 מיליארד דולר.

הרווח לפני מס עלה ל-14.1 מיליארד דולר בהשוואה ל-12.7 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד, אך זה לא הספיק מאחר שצפי האנליסטים עמד על רווח של 14.6 מיליארד דולר. בשורת ההכנסות נרשמה ירידה של 12% לרמה של 34.4 מיליארד דולר.

"ברבעונים האחרונים נרשמה האטה בשווקים המתעוררים, גם בשווקים אלו יש מחזורים", אמר גוליבר לאחר הדוחות. "אבל האמת היא שהשווקים האלו ממשיכים לצמוח בקצב די מהיר".

הבנק האנגלי סבל בזמן האחרון מהאטה באמריקה הלטינית, ולאחרונה מימש נכסים רבים באזור ומיקד את עסקיו בארגנטינה, ברזיל ובמקסיקו. לעומת זאת, בסין הרחיב הבנק את פעילותו וכעת מחזיק ב-169 סניפים ברחבי המדינה המאוכלסת בעולם לעומת 124 בשנה שעברה. מתוך כלל ההכנסה של HSBC, 62% הגיעו מאסיה, לאחר שגוליבר הביע רצון להתמקד באזור זה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה