מדינה במשבר עמוק: ויטור גספר, שר האוצר של פורטוגל התפטר מתפקידו

הארכיטקט של צעדי הצנע במדינה שנוצרו בהתאם לבקשת החילוץ שלה, התפטר מתפקידו. מזכירת האוצר, מריה לואיס דה אלבוקרקי תחליף אותו בתפקיד
 | 
דגל פורטוגל
שר האוצר הפורטוגלי, ויטור גספר, הארכיטקט של צעדי הצנע במדינה שנוצרו בהתאם לבקשת החילוץ שלה, התפטר אתמול (ב'). ממכתב ההתפטרות עולה כי הסיבה העיקרתי לעזיבתו היא החוסר תמיכה של הציבור בתוכנית הצנע. מי שתחליף אותו בתפקיד היא מזכירת האוצר, מריה לואיס דה אלבוקרקי.

פורטוגל נמצאת כבר שלוש שנים במיתון תחת מדיניות הצנע המונהגת במדינה שגרמה לביקורת רבה על שר האוצר המתפטר. האבטלה במדינה הגיעה לאחרונה לשיא של 18%. "הסיכונים והאתגרים הצפויים למדינה בזמן הקרוב הם ענקיים", כתב גספר. "הם דורשים לכידות בממשלה ולדעתי העזיבה שלי תתרום לכך."

בתקופתו של גספר, נרשמה העלאת המיסים הגדולה ביותר בתולדות פורטוגל, שנועדו לעזור למדינה לעמוד בדרישות שניתנו לה על מנת לקבל סיוע בסך 78 מיליארד . ב-16 ליולי המלווים של המדינה, האיחוד האירופי וה-IMF, יבחנו את הרפורמות שבוצעו במדינה על מנת להחליט על המשך הצעדים שלהן.

"מדובר במכה גדולה מאוד לתוכנית הצנע מכיוון שההתפטרות מגיעה ברגע קריטי", אמר ניקולס ספירו, אסטרטג פיננסי בלונדון: "הסיבות להתפטרות של גספר מהוות אינדיקציה לכך שקיימות פוליטיקות סביב החילוץ, דבר שפוגע בו."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה