קרן המטבע הבינלאומית: "יש לכלכלת צרפת דברים חזקים להישען עליהם"

זאת בניגוד לדעה של האיחוד האירופי שטען בשבוע שעבר כי עקב המצב הכלכלי הקשה של צרפתי הוא נותן לה ארכה של שנתיים לעמוד ביעד גרעון של 3% מהתמ"ג
 |  (1)
קריסטין לאגרד
מאבק בין קרן המטבע הבינלאומית והאיחוד האירופי. לאחר שבנציבות האירופית העבירו ביקורת על כלכלת צרפת, קרן המטבע דווקא מביעה תמיכה במדינה.

"על צרפת להמשיך ברפורמות הכלכליות בטווח הבינוני, אבל לאחר שבשלוש השנים האחרונות בוצע במדינה התאמות פיסקליות נרחבות יש מקום למתן את קצב השינויים שמבוצעים במדינה," כך נאמר בדיון של קרן המטבע הבינלאומית.

במהלך הדיון שיבחו בקרן את כלכלת צרפת. "צרפת נהנת ממספר חוזקות שבתוך סביבה תומכת יותר מזאת הקיימת באיחוד האירופי יכולה לספק לה מנוע לצמיחה. הכלכלה הצרפתית יכולה גם להתבסס על שיעור חסכון גבוה של משק הבית, דמוגרפיה חיובית, תעשייה מדעית חזקה ותשתיות ציבוריות."

לסיום, הבנקים הצרפתים קיבלו ציון לשבח על ההתקדמות בשיפור המאזן שלהם."המאזן הפיננסי של הבנקים משתפר בקצב משביע רצון והסיכונים ליציבות של כלכלת צרפת ירד באופן משמעותי."

דברי קרן המטבע באים כאמור בניגוד לאלה שנאמרו על ידי הנציבות האירופית האירופית בשבוע שעבר. לטענת הנציבות, המצב הכלכלי הקשה של צרפת גרם לאיחוד האירופי לתת לה ארכה של שנתיים להגיע ליעד גרעון של 3% מהתמ"ג.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דמי אבטלה גבוהים יוצרים חוסר מוטיבציה לעבוד
  ארמנד 04/06/2013 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בצרפת אם עבדת חצי שנה אתה זכאי לדמי אבטלה שלוש שנים. יש הרבה מאוד שמנצלים זאת ולא עובדים. זו ממש לא כלכלה בריאה.
  סגור