ג'ים צ'אנוס: "סין הייתה ונשארה מקום מסוכן להשקיע בו כספים"

מנהל קרן הגידור, אשר מחזיק בפוזיציות שורט רבות על חברות בסין, מזהיר מפיצוץ בועת הנדל"ן המקומית וממשבר אשראי חיצוני במדינה
 |  (2)
ירידות באסיה
רבים רואים בכלכלה המתעוררת של סין כאופציה טובה להשקעה אולם ג'ים צ'אנוס, גידור מרכזית בארה"ב חולק ובגדול. צ'אנוס החל להזהיר מפיצוץ בועת הנדל"ן בסין ב-2009 כאשר נכון להיום מנהלי השקעות ואנליסטים רבים מצטרפים לתחזית אשר לאחרונה התחילה להדאיג גם את הממשל המקומי.

מנהל הקרן מציין "הממשל בביג'ין ושנגחאי הטילו לאחרונה מס בשיעור 20% על רווחים הנזקפים כתוצאה ממכירות של בתים למגורים כאשר לכך נוספו הגבלות על מנת לצמצם את הספקולציות בשוק הנדל"ן."

בנוסף לאזהרות המיוחסות לשוק הנדל"ן, צ'אנוס מזהיר גם מהחברות הציבוריות בסין "סין הייתה ונשארה מקום לא טוב להחזיק בו כספים, הכלכלה הסינית גדלה פי ארבע במונחים נומינאליים ב-10 שנים האחרונות כאשר משקיעים מערביים לא הרוויחו דבר מהעליות המדוברות, זה מסביר את הקפיטליזם המסוכן בסין".

צ'אנוס הסביר את הסכנות שנשקפות מהמדינה בכנס 2013 Wine Country Conference "הגרעון השנתי בסין עומד על 2.5 טריליון דולר אשר נצברים לחוב ענק. 30% מהתוצר המקומי הגולמי של המדינה תלוי בצורה ישירה באמצעי אשראי חיצוניים לבנקים המקומיים כאשר הכסף שזורם מהמקורות הללו מושקע במגזרים לא בטוחים."

מנהל קרן הגידור מציין כי הוא מחזיק בפוזיציות שורט רבות בבורסות המקומיות של סין. בין היתר ניתן לציין את השורטים בתחום הנדל"ן אשר כוללים חברות בנייה, חברות ליזמות נדל"ן, חברות מתכות וחברות לייצור חומרי בנייה.

צ'אנוס התייחס לממשל בסין "הממשל בסין בוחר לעצמו את הדרכים הנכונות לעצב את הכלכלה המקומית כאשר ניתן לטעון כי הוא המרוויח הגדול, כל משקיע אשר סומך על הממשל שיעשה את המהלך הנכון צפוי להתאכזב ובגדול".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שימו לב למשפט:
  רותי 12/04/2013 19:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  "כל משקיע אשר סומך על הממשל שיעשה את המהלך הנכון צפוי להתאכזב ובגדול" נכון גם לגבי המצב בארץ...
  סגור
 • an-ann-anna-anak-annakk (ל"ת)
  abbass 13/04/2013 01:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור