//

מנתח טכני מזהיר: "שוק המניות הסיני יספוג נפילה דו ספרתית"

דבריו של בארוס מגיעים לאחר שהשבוע ג' פי מורגן הוריד את הדירוג של סין ל'תשואת יתר', זאת עקב חוסר הודאות לגבי הסביבה הפוליטית במדינה
 | 
ירידות באסיה
שוק המניות הסיני פתח את השנה הנוכחית באופן חיובי, אבל בחודש האחרון חלה תפנית במצבו והוא ירד בכ-6%. הסיבה לכך היא חשש מהתפתחות בועת נדל"ן, והצפי הנמוך לצמיחה.

הירידה המדוברת לא מונעת מהמנתח הטכני, ריי בארוס, לחשוב שהרע עוד לפנינו בכל הקשור לשוק המניות הסיני. להערכת בארוס, מדד שנחאי צפוי לרדת עד 15% במהלך החודשיים הקרובים. "המדד עלה מרמה של 1,950 נקודות לרמה של 2,443 נקודות ואז החל בצניחה חופשית שתסתיים ברמה של 1,900-1,950 נקודות", אמר האנליסט.

"הראלי האחרון בשוק הסיני (25% בחודשים דצמבר-פברואר) נוצר עקב בטחון בצפי הצמיחה של הכלכלה השניה בגודלה בעולם", הוסיף בארוס ואמר "אבל זה עדיין לא אומר שהמדד לא דובי במהותו, כפי שהוא היה מאז 2009".

לסיום אמר שהמהירות שבה המדד הסיני ירד, תלויה גם גם בתוצאה של משבר הפקדונות בקפריסין והאם הוא יתפשט למדינות נוספות מעבר לאי. "להערכתי הירידה לא תהיה תלולה והיא לא תקרה בבת אחת".

דבריו של בארוס מגיעים לאחר שהשבוע ג' פי מורגן הוריד את הדירוג של סין ל'', זאת עקב חוסר הודאות לגבי הסביבה הפוליטית במדינה. "הסיכון הכלכלי היום הוא גדול יותר מזה שהיה באמצע 2012", אמר אדריאן מואט, האסטרטג הראשי במחלקת אסיה ושווקים מתעוררים בבנק ההשקעות. " הצמיחה מאט והתגובה במדינה היא מוגבלת".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה