מודי'ס העיבה על יבשת אירופה - המדד הספרדי ירד כ-3.5%

אירופה ננעלה בירידות שערים כאשר הפוטסי איבד 0.6%, הדאקס השיל 0.45%. מודי'ס הודיעה על הורדת תחזית הדירוג של גרמניה ומדינות נוספות ל'שלילית' מיציבה'
נעילה אדומה

הבורסות באירופה ננעלו היום (ג') בירידות שערים לאחר נתון מאכזב בדמות ה-PMI, בנוסף הדאגה הגוברת מספרד מהצורך לתוכנית חילוץ מלאה לסקטור הבנקאי. בנוסף, מודי'ס עידכנה את התחזיות לכלכלה החזקה ביבשת.

סוכנות מודי'ס הודיעה הלילה כי היא מורידה את תחזית הדירוג של גרמניה ומדינות נוספות ל'שלילית' מיציבה'. הדירוג השמולשם של גרמניה, הולנד ולוקסמבורג ברמת AAA יעמוד עתה לבחינה מחדש.

עם נעילת המחסר, מדד הדאקס ירד 0.45%, מדד הפוטסי הלונדוני השיל 0.63% ובפריז מדד הקאק איבד 0.87%. המדד הספרדי ירד 3.34%, מילנו השילה 2.2%. עוד נתון מעניין בשוק היום היה, תשואת האג"ח ל-10 שנים של גרמניה שינקה ב-7% ל-1.26% בצל הורדת תחזית הדירוג.

נתון PMI של גוש האירו נותר ללא שינוי בחודש יולי על רמה של 46.4 נק'. הקריאה מצביעה למעשה על חודש שישי ברציפות של התכווצות בפעילות התעשייתית.

נתון חיובי מאסיה מעודד מעט את המשקיעים בשעות הבוקר. מדד מנהלי הרכש (PMI) עלה ל-49.5 נק' כאשר רף ה-50 הוא סף בין צמיחה להתכווצות. הבורסות במזרח ננעלו בנטייה לירידות שערים, זאת לאחר פתיחה חיובית.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות